Alın Çizgilerine Dolgu mu Uygun Botoks mu?

44 yaşındayım daha önce göz çevreme bir kere botoks yaptırmıştım. Alın bölgesinde bulunan derin mimik çizgileri için dolgu mu uygun Botoks mu? benim için işlemin kalıcılığı ve işe yaraması önemli. nasıl bir yol izlemmem gerekir. ilk botoks yaptırayım geçmezse dolgu mu yaptırayım? biraz maddiyat da benim için önemli o nedenle gerçekten işe yarıyacak olan hangisi ise onu yaptırmak istiyorum. teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüzümüzde sarkma sonucu oluşan çizgilerin ve derin kırışıklıkların, yaşlanmaya bağlı oluşan çökmelerin, ciltteki bazı çukur bölgelerin (yara izi, sivilce izleri gibi) doldurulması ve dolgunluk sağlanması; bazen de kontür düzeltilmesi amacıyla cilt altında kullanılan malzemelere dolgu malzemeleri diyoruz. Botoks ise, genellikle yüzün üst bölgesine, kaz ayağı kırışıklıklarına, kaş arasındaki dikine çizgiler ve alındaki yatay çizgilere uygulanır. Göz çevresi ve alın bölgesine botoks uygulamaları yapılabiliyor. Alın çizgileri, mimik çizgileri ve kazayağı çizgilerine de botoks uygulanabiliyor, ancak botoksun yeterli olmadığı durumlarda yani daha derin çizgilerde dolgu uygulamasından faydalanmaktayız. Bu gibi durumlarda bu iki sistemi kombine ederek daha iyi bir sonuç alabilmek mümkün olabiliyor.

Yatay şekilde alnımda bazı yerlerde kırışıklıklar var. Kaşlarımın arasında da dikey birkaç çizgi oluştu. Merak ettiğim bunlarda ve alın çizgilerine dolgu mu uygun botoks mu sizce?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alın kırışıklıklarına uygulanan Botoks ile alın bölgesi detaylı olarak ele alınarak tedavi edilir. Alın yüzeyi kendi içinde iki gruba ayrılır. Bunlar; alındaki yatay çizgilerin olduğu alın yüzeyi ve çatık kaş bölgesidir. İki kaş arasındaki bölge kaşların çatılması sonucu kırışır. Bu kırışıklıklar zamanla derinleşmeye başlar. Kırışıklar rahatsız edici bir boyuta geldiğinde ve yoğun hissedilmeye başlandığında alın botoksu uygulanabilmektedir.

Hocam selamlar, alın çizgilerine dolgu mu uygun botoks mu uygun olur ?acaba hangisini yaptırsam alnımdaki enine görünen çizgileri yok eder?Bilgi verebilirseniz çok sevinirim? Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alın çizgilerinde öncelikle Botoks enjeksiyonundan faydalanmaktayız. Alın çizgisine botoks işlemi sıkça tercih edilen başarılı sonuçları olan bir uygulama haline gelmiştir. Geçici olarak alın bölgesindeki çizgilerin yok olmasını, yüzün daha genç ve parlak görünmesini sağlar. Dolgu uygulaması daha derin çizgilerde ve volum kaybı olması durumlarında daha çok tercih edilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar