Ağız Köşelerindeki Çizgiler İçin Ne Yapılabilir?

Merhaba hocam, benm sorunum gülümseme çizgileri, Ağız köşesinde oluşmuş çizgiler. bunun için bir çare var mıdır, gülümsemesem de belirgin olmaya başladıklarını gözlemliyorum. Bunların görünmemesi için ne yapılabilir?Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde cilt kırışıklığı tedavisinde; kimyasal peeling, lazer tedavileri, botoks enjeksiyonları, cilt altına enjekte edilebilen dolgu maddeleri, radyofrekans tedavileri ve mezolifting gibi daha pek çok uygulama yapılmaktadır. Tüm yeni, hatta en yeni uygulamalara rağmen cilt yaşlanmasını tam olarak ortadan kaldırmak mümkün olmamakla, yaşlanma için kalıcı ve etkin bir çözüm bulunamamış olmasına rağmen bu süreci yavaşlatan ve yılların etkisini hafifleten alternatifler bulunmaktadır. Ağız köşesindeki çizgileri gidermek ya da oluşmasını önlemek için günümüzde hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılıyor. İşlem yapılacak bölgeye sürülen bir anestezik krem 30 dakika kadar bekletildikten sonra yapılan uygulama ortalama 10 dakikada tamamlanıyor. İşlem sonrasında yüzünüzdeki değişimi hemen fark edebiliyorsunuz.

Hocam iyi günlerr,benim sıkıntım ağız kenarlarındaki yada köşelerindeki çizgiler .bunlar önceden beri kafama takılıyoe.gülmek istemiyorm artk ki gülünce daha belirginleşiyor.bu çizgiler için ne yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşın ilerlemesi, yer çekiminin etkisiyle, mimik hareketleri veya genetik yatkınlık nedeniyle oluşan çökmeler veya yağ dokusu kaybı için sıklıkla kullandığımız tedavi dolgu uygulamalarıdır. Dolgu enjeksiyonu ile işlemden hemen sonra sonuçları görebilmek mümkün olabilmekte. Burun kanatlarından ağız kenarlarına inen çizgilerin derinleştiği durumlarda çizgilerin etkisini yok etmekte, hızlı ve kolay bir işlem olması sebebiyle dolgu uygulamaları ilk başvurduğumuz tedavi yöntemlerindendir. Yapılan işleme, Nazolabial dolgu adı verilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar