Yanak Dolgusuyla Elmacık Belirginleştirmek Mümkün mü?

Yanak dolgusuyla elmacık kemiklerinin daha belirgin göstermek mümkün müdür?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dermal dolgu maddeleri ile belirgin elmacık kemiklerine sahip olmak mümkün. Bugün piyasada, pek çok farklı dolgu maddesi bulunmaktadır. Bazı kişiler, sadece estetik kaygılarla daha belirgin elmacık kemikleri isterler, bazılarıysa yanaklardaki kaybolan hacmi geri getirmek isterler. İlk gruba giren kişiler genellikle 20’li yaşlarındadır. Ciltlerinde henüz hacim kaybı vb. bulgulara sahip değillerdir. Belirgin elmacık kemikleri için dermal dolguyu yüzdeki hacim kaybına bağlı olarak isteyen diğer hastalar genellikle otuz veya üstü yaştaki hastalardır. Yaşlanmadan dolayı elmacık kemiğinin belirsizleşmesi vb. nedenlerle yüz dolgusu talep ederler. Sonuç olarak, cildin kalitesine, varolan şikayete ve talebe bağlı olarak gerekli dolgu malzemesi seçimiyle elmacık kemiklerini belirgenliştirmek mümkündür.

Yaş gereği yüzün dolgunluğunu kaybetmesi elmacık kemiklere yapılan dolguyla düzelir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Elmacık kemiği dolguları genellikle, yapısal ya da yaşlanmaya bağlı hacim kayıpları yaşayan hastalara uygulanır.Elmacık kemiğine uygulanan dolgu hem o bölgede bir dolgunluk yaratır. Hem de yüzde lifting etkisi ile bir toparlanma sağlar.

Tombul ve çökük yanaklar yanak dolgusuyla elmacık kemikleri belirginleştirilerek dikkat çekici hale gelir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çökmüş elmacık kemiklerinde ve yaşla birlikte hacim kaybetmiş yanaklarda elmacık kemiği dolgusu tam bir hayat kurtarıcı. Elmacık kemiklerini, yüzün gerektirdiği şekilde dolgu maddeleriyle doğal bir görünüm elde ederek belirginleştirmek mümkün.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar