Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altlarında çok yoğun morluklar olan birisi için gözaltı ışık dolgusu işe yarar mı? Yöntem ile ilgili bilgi rica ederim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz çevresini tedavi etmek için ‘gözaltı ışık dolgusu’ uygulaması ile gözaltı çökmesinin, halka ve morlukların tedavisi hedefleniyor. Göz altı ışık dolgusunun içerğinde cildin yapı taşlarından hyalüronik asit bulunuyor. Bu dolgu içeriğindeki hyalüronik asitle gözaltı çökmeleri ve halkalarıyla savaşırken. antioksidanlar ve vitaminlerle de hücre düzeyinde uzun vadeli yenilenmeler oluşmasını sağlıyor. Bu sayede gözaltı morluklarında belirgin bir azalma sağlanıyor. Uygulamanın ömrü ortalama iki yıl sürüyor.

Selamlar Buket Hanım sizi bir süredir takip ediyorum ve soracağım soru için de doğru kişi olduğunuzu düşünüyorum. Ben göz altımdaki şişliklerden ve göz oyuğumdan şikayetçiyim. Göz altı ışık dolgusu nedir ve bu sorunlarımı giderir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusu gözyaşı oluğu şeklinde adlandırdığımız sizin de çukur olarak nitelendirilen bölgenin ve göz çevresinin görünümünü iyileştiren tıbbi ve zararsız bir uygulamadır. Bu işlem, “hyaluronik asit” içerikli dolgu maddeler ile gerçekleştirilir. Tek seansta bile gözle görülen bir değişim sağlanır. Etkisi kalıcı olmayıp yaklaşık 12 ay kadar devam eder. Tecrübeli bir hekim tarafından gerçekleştirildiğinde göz ve göz çevresine herhangi bir zarar vermez. Hyalüronik asitin su bağlayıcı özelliği sayesinde, göz çevresindeki kırışıklıklar azalır ve cilt dokusu yenilenmiş bir görünüm kazanır. Zaten dolgu enjeksiyonu sırasında kullanılan Hyaluronik asit maddesi hali hazırda vücudumuzda da bulunan bir proteindir ve vücutla olumsuz bir reaksiyon oluşturmaz. Göz altlarındaki şişlikler, morluklar, kızarıklıklar, hacim kayıpları ilk seanstan itibaren büyük bir oranda ortadan kaybolur. Elbette kalıcı olmadığı için işlemi etkisi geçtikten sonra tekrar uygulamak gereklidir. Bu da yaklaşık 12 ila 18 ay arasında değişen bir süredir.

Hocam son zamanlarda çok duyuyorum göz altı ışık dolgusunu . morlukları gideriyormuş. Gözleri aydınlatıyormuş diye. Siz katılıyormusunuz bunlara göz altı ışık dolgusu nedir tam?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusu, genetik sebepler, stres kaynaklı dolaşım bozukluğu ve çeşitli diğer sebeplerden ötürü, göz çevresinde oluşan mor halkalara, çizgi şeklindeki ince kırışıklıklara ve göz altı torbalarına yönelik uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde uygulamadan hemen sonra etkisi görülmeye başlar. Hem kadınların hem erkeklerin uygulayabileceği bir işlemdir. Göz çevresindeki problemlerin giderilmesinde ve daha genç bir görünüm kazandırılmasında oldukça etkilidir.

Selamlar hocam ben Ankarada gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum. Göz altılarım biraz koyu renkli ve torbalanma var. Biraz araştırdım ama tam net bilgi elde edemedim. Gözaltı ışık dolgusu nedir sizden bilgi alabilirmiyiz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz çevresinde koyu halka ve torbaların oluşmasının birçok nedeni var, ama en yaygın olanı yorgunluk ve daha spesifik olarak uyku eksikliğidir. Yeterince uyuyamadığımızda, hassas göz altı derisi şişer ve ışığın bu bölgede yansımasıyla, bölgenin daha koyu görünmesine neden olur. Daha yaşlı görünüme sebep olan koyu halkalar ve torbalar düşük yoğunluklu hyaluronik asit veya dermal dolgu maddeleriyle kolayca tedavi edilebilmektedir. Bu tedavinin genel adı göz altı ışık dolgusudur. Bilmeniz gereken her şeyi; yan etkilerden, fiyatlandırmaya kadar her türlü bilgiyi randevu alarak kliniğimizden veya site üzerinden soru sorarak edinebilirsiniz.

Merhabalar son zamanlarda sürekli duyuyorm gözaltı ışık dolgusunu göz çevresindeki çukurlar göz altındaki morluklarım geçer mi tam olarak gözaltı ışık dolgusu nedir bilgi bverebilirmisiniz_?Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusu, göz altına ve çevresine enjekte edilen bir dolgu maddesidir. Göz altı çukurları kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir, gözler sönük ve yaşlı görünür. Göz altı çukurları, yağ (hacim) kaybından dolayı oluşur. Göz altı çökmesi ve göz altı çukurunun doldurulması göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması, şişlik, morluk, halkalar için özel üretilmiş dolgu ürününün içeriğinde, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 farklı amino asit, 3 antioksidan, cildin yapı taşlarından hyalüronik asit, vitamin ve mineral bulundurduğundan diğer dolgu maddelerinden ayrılır ve daha avantajlıdır. Tek seans uygulanır ve etkisi 12-18 ay kadar sürer.

Buket hanım yasımdan dolayı göz altı ve cevresinde oluşan cilt sorumlarım gittikçe arttı.suana kadar kullandığım kozmetik ürünlerin ve kremlerin hiçbir ise yaramadı.buyüzden bende ışık dolgusunu denemeye karar verdim.kliniğinize gelemden önce bi kaç sorum olacak:nedir, nasıl uygulanaır,fiyat?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı bölgesi, çok ince bir deri yapısına sahip olduğu için cildin en hassas yeridir. Dış etkenlerden çok fazla etkilendiği için de özel bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Göz altı Işık dolgusu, diğer dolgu uygulamalarının çoğunda olduğu gibi dolgu maddesi olarak hyaluronik asit kullanılmaktadır. Vücutta doğal olarak bulunan Hyalüronik asit sayesinde, cilt gereken nem ve hacmi kazanmaktadır. Işık dolgusunun amacı zamanla cilt içerisinde azalmaya başlayan Hyalüronik asit miktarını dolgular ile yeniden cilde kazandırmaktır. Diğer dolgu tekniklerinde uygulandığı gibi deri altına değil kemiğin üstüne uygulanmaktadır. Ciltte şişme ve morarma yapmaması için dolgu maddesi kanül ile enjekte edilmelidir. Göz altı ışık dolgusu kalıcı bir uygulama olduğu için 1-3 yıl arasında yapılması yeterli olabilmektedir. Sitemizde fiyat bilgilendirmesi yapmak yasal değildir. Kliniğimizi ararsanız eğer size yardımcı olacaklardır.

Gözaltı sorunlarına uygulanan ışık dolgusu hakkında genel bir bilgi verirmisiniz?nedir ve nasıl uygulanır??simdiden tesekürlerr.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Işık dolgusu, göz altında oluşan ve yorgun görüntüye neden olan morlukları, koyu halkaları, torbaları gidermek için ana maddesi Hyalüronik asitli dolgunun kullanıldığı bir tedavidir. Gözaltı ışık dolgusu, ciltte morarma veya şişme olmaması için ucu künt kanül yardımı ile kemik üzerine enjekte edilmektedir. Aynı işlem öncesinde bölgeye uygulanan lokal anestezik krem ile kişi işlem sırasında ya da sonrasında sonrasında acı ve ağrı hissetmemektedir. Yaklaşık 15-20 dakika süren bu uygulamanın etkisi 1-3 yıl boyunca devam etmektedir.

buket hanım,25 yasındayım ve göz altlarımda şişlikler var.sizce bunun nedeni nedir?ışık dolgusu tedavisi varmıs, bu tedavi şişlikleri geçirirmi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altında oluşan morlukların, torbalanmaların ya da şişliklerin nedeni her zaman yaşlılık kaynaklı değildir. Genetik yatkınlık, uyku düzensizliği, stres, hormonal değişimler ya da alerjik reaksiyonlar da bu tip cilt problemlerine neden olabilmektedir. Tüm bu cilt sorunlarının tedavisinde, göz çevresi için özel olarak hazırlanmış hyalüronik asit bazlı Işık dolgusu kullanılmaktadır. Hyalüronik asit, vücutta doğal olarak bulunan ve cilde nem, esneklik ve sıkılık sağlayan fakat yaşla birlikte azalan bir moleküldür. Işık dolgusunda, dolgu maddesi olarak kullanılan hyalüronik asit, vitaminler ve amino asitler ile göz altında oluşan ince çizgiler, koyu halkalar ve şişlikleri ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. Gözaltı ışık dolgusunun süresi kişinin cilt yapısına ve problemine bağlı olarak 1-2 yıl arasında değişmektedir.

işimden kaynaklı bilgisayarın karşısınnda cok fazla vakit geçiriyorum.bu yüzdende göz altı morluklarım ve torbalarım gittikçe arttı.bi kaç tedavi arastırdıgımda karsıma göz altı ışık dolgusu çıktı.nedir ve nasıl uygulanır?? açıklarmısınız.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı problemleri, genç yaşta bile kişinin daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabilmektedir. Göz altı ışık dolgusunun içeriğinde yer alan Hyalüronik asit, protein, vitamin, amino asit ve antioksidanlar sayesinde kişide strese neden olan göz altı çökmesi, koyu halkalar ve morlukların tedavisi mümkündür. Dolgu uygulaması diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak kemik üzerine uygulanmaktadır. İğnelerin morarma veya şişme yapması nedeniyle dolgu, ucu künt olan kanül ile enjekte edilmektedir. İşlemin kalıcılığı kişiye göre ortalama 1-2 yıl arasında değişmektedir.

merhaba,göz çevresindeki kırışıklıklarada yapılan gözaltı ışık dolgusu nedir?diğer dolgulardan farkı nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Işık dolgusu, diğer dolgulardan farklı olarak kemiğin üzerindeki cilt altı dokusuna uygulanmaktadır. İşlem sırasında dolgu maddesi çok yavaş verilmelidir. Ayrıca iğneler morarma ve şişme yaptığından dolayı ışık dolgusu, ucu künt kanül ile yapılmalıdır. Tedavi sonrasında, şişlik veya morarma hassas ciltli kişilerde nadiren görülebilmektedir, fakat bir iki gün sonra en düzelecektir. Dolgu 1-3 sene kalıcılığını korumaktadır.

Gözaltı sorunları için uygulanan ışık dolgusu diye bi tedavi yöntemi duydum.ama nedir nasıl uygulanır bilmiyorm.hocam bende size sormak istedim.dolgu hakkında bilgi alabilirmiyim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı Işık dolgusu, içeriğindeki Hyalüronik asit ve poli-vitamin gibi doğal maddeler sayesinde bölgeye zarar vermeden uygulanabilmektedir. Tedavide kullanılan hyalüronik asit cildimizde doğal olarak bulunmakta ve kişinin doğal bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kalıcılığı artırarak, işlemin etkisinin uzun sürmesini sağlamaktadır. Bu yöntem sayesinde ağrı ve acı hissetmeden 30-35 dakika gibi kısa bir sürede canlı bir görünüme kavuşmak mümkündür. Genelde uygulamanın kalıcılığı kişiden kişiye göre dağişmekle birlikte yaklaşık 1 ila 3 yıl arasındadır.
Işık dolgusu uygulandıktan hemen sonra belirgin sonuçlar görülmeye başlanmaktadır. İşlemden sonra kişi sosyal yaşamına geri dönebilmektedir.

Merhabalar Buket Hanım, göz çevresindeki ince çizgiler ve şişliklere gözaltı ışık dolgusu yapılırmı? yan etkileri nedir? Ben sonbaharda yaptırmak istiyorum. Yazın güneşe çok maruz kaldığım bir işim var. Etkisinin uzun sürmesi için ve biraz da çabuk iyileşmek için serin havalarda düşünüyorum. Bilgi verebilir misiniz acaba?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Işık dolgusu; gözaltında morluk, şişlik, torba, göz çevresi kırışıklığı olan herkese uygulanabilmektedir. Işık dolgusunun içeriğinde yer alan ve ciltte doğal olarak bulunan hyalüronik asit, cildin derin katmanlarında su tutarak cildin nemlenmesini sağlamaktadır. Yılın her mevsimi uygulanabilmektedir. İyileşme süresi gerektirmez işten izin almanıza da gerek kalmayacaktır. Bunun yanı sıra gözaltı bölgesi için özel üretilen dolgunun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Gözaltındaki koyu halkalar, morluklar ve cukurlar için ışık dolgsusu uygulanıyomus.göz altı ışık dolgusu nedir?nasıl uygulanır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Genetik, yorgunluk, uyku düzensizlikleri, gözaltı derisinin ince ve hassas olması nedenleri ile oluşan göz altı morlukları, şişlikler ve halkalar gibi problemlerde son teknoloji Gözaltı Işık dolgusu iyi sonuçlar vermektedir. Işık dolgusu içeriğinde yer alan Hyalüronik asit, amino asit, antioksidan, mineral ve vitaminler sayesinde tüm bu cilt sorunlarını giderir ve daha genç, canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Gözaltı Işık dolgusu tedavisi sırasında ciltte morarma ve şişlik oluşmaması için iğne yerine kanül kullanılır. Kanülün ucu künt olduğu için morarma, şişme olmamaktadır. Ayrıca işlem esnasında ihtiyaca göre bölgeye uygulanan lokal anestezi sayesinde ağrı oluşmamaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar