Solaryum Çatlak Görünümünü Kapatır Mı?

Basenlerde bulunan yoğun çatlak görünümü solaryumla kapatılabilir mi? Uygun tedavi yöntemleri nelerdir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Esmer tenli kişiler beyaz tenlilere oranla daha az cilt çatlağına maruz kalabilmektedir. Fakat beyaz çatlaklar esmer tenlerde daha kolay ayırt edilebilir olduğu için rahatsızlık daha fazla olabiliyor. Bu nedenle, çatlak görünümünü hafifletmek için bronzlaşmak işe yarayan bir yöntem değildir. Cilt çatlaklarının görünümünü hafifletmek için Icon Lazer sistemi kullanılmaktadır. Lazer ışınları, kolajen üretiminde artış sağlayarak cildin kendini yenilemesine olanak sağlamakta ve ortalama 4 ila 6 seanslık tedavi sonrasında belli oranda iyileşme görülebilmektedir.

Hocam pek çok kaynak okudum araştırdım ve çatlakları yok eden bir şey bulamadım. Madem çözümü yok kamufle edeyim o halde diye solaryuma girmeye karar verdim.Solaryum çatlak görünümünü kapatır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt çatlakları mevcutta bulundukları rengi solaryum veya bronzlaşma ile kaybetmezler. Mevcut renklerini korumaya devam ederler. Ancak cildiniz daha koyu bir renk aldığı zaman çatlakların rengi değişmeyeceği için daha belirgin bir görüntüye sahip olabilirler. Bu nedenle kamufle işlemi için solaryumdan faydalanmak doğru bir seçenek olmayacaktır. Çatlakların görünümlerini daha da hafifletecek profosyonel sistemlerden yardım almak daha uygun bir seçenek olacaktır. Icon lazer teknolojisi bu sistemlerden birisidir.

35 yaşında sporcu bir erkeğim, ağır sporlar yaptığım için vücudumda spor dönemlerim sonrasında çatlaklar oluşmaya başladı. Kumral tonda cilt tonum var ama yine de kollarımdaki ve bacagımın arka kısmındaki çatlaklar çok belli oluyor. Yakın bir arkaşımın önerisiyle solaryuma gitmek istiyorum. belki cildim daha koyu olursa çatlaklar görünmezler. solaryum sonrasında çatlak görünümler kapanır mı? yada uyguladığınız farklı bi işlem var mı öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çatlak görünümleri bronzlaşarak değil de cilt yapınıza uygun çatlak kremleri, yağlar ve düzenli masaj ile hafifleyebilir. Çünkü, teniniz ne kadar koyulaşırsa çatlaklar açık renkli olduklarından daha çok belli olur. Yine de kremlerle genellikle tatmin edici sonuçlar alınmaz. En etkili yöntemlerden biri olan Icon lazer tedavisini önerebilirim. Üstelik kısa sürede spor rutininize de geri dönebilirsiniz.

Sizce solaryum çatlak görünümünü kapatır mı? çünkü bunu bir yerde okumuştum cilt rengnini hepsi aynı ton olduğunda ciltteki biçok kusur kapanıyormuş?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Solaryum, vücuda ultraviyole yayarak cildin koyulaşmasını yani bronzlaşmayı sağlar. Ancak, çatlakların kapanması diye birşey söz konusu olamaz. Çünkü bazı çatlaklar beyaz renkte yada hafif gümüş tonunda olduğu için, ten renginiz ne kadar koyulaşırsa çatlaklarınız da bir o kadar ortaya çıkacaktır. Benim önerim öncelikle çatlak tedavinizi olmanız ve sonrasında solaryuma gitmeniz.

Hocam merhabalar sizce vücudumdaki çatlakların görünümünü solaryuma gidersem kapatabilir miyim? ya dusunuyorum solaryuma girmeyi çünkü catlaklarm var dızlerımde..çok moralımı bozuyo bu durum gerckten canımı sıkıyo( bir türlü gideremedim(beyaz beyaz duruyo
Gidersem sanki belirginliği azalır gibi geliyor bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çatlak tedavisini gerçekleştirdikten sonra solaryuma girmeniz daha doğru. Çünkü mevcut durumda zaten çatlaklarınız belirgin. Solaryumdan sonra teniniz daha esmer olduğu zaman çatlaklar renk değiştirmeyeceği için daha belirgin hale gelecektir. Tedavi olursanız, sonrasında çatlak dokusunun normalleşmeye başlamasıyla, çatlaklarınız normal cilt gibi güneşlenerek veya solaryum kullanılarak bronzlaşabilir. Böylece açık renkteki çatlak görüntüsünden duyduğunuz rahatsızlık da giderek azalacaktır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar