Lazer Epilasyonda Tüy Yapısı Önemli mi?

Tüylerin rengi koyu renk mi olması lazım, yüz bölgesi epilasyonu kaç seans ,vücut bölgesi kaç seans ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer Epilasyon işlemlerinde tüylerin açık renk olmaması gerekmektedir; sarı, beyaz ve ayvacık tüylerde başarı sağlanması pek mümkün değildir. Bunun dışındaki kıl yapılarında uzman kontrolü ve görüşleri doğrultusunda yönlendirilmesi daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlar. Yüz bölgesi tüy yapısı itibari ile en zor sonuç alınan bölge olarak bilinir bu bölge için kesin ve net bir seans sayısı verilmemektedir; vücut bölgelerinde 6-8 seans olarak bilgilendirilir fakat bu kıl yapısına göre daha kısa veya daha uzun olabilir.

lazer epilasyonda kıllar neden koyu renkte olmalı?kıl yada tüy yapısı önemli mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonda lazer ışığı, kıllara renk veren melanin pigmentlerini hedef almaktadır. Lazer dalgaları, dokulara zarar vermeden kıl köklerini tahrip ederek tekrar kıl çıkmamasını sağlamaktadır. Lazer epilasyon başarısında önemli olan yalnızca kılların koyu renkte olması değil; cilt tipi, kıl yapısı ve hormonal durumdur. Kıl ne kadar kalın, koyu renkli ise ve cilt ne kadar açık renkte ise lazer epilasyonun başarı oranı da o kadar fazla olmaktadır.

Lazer epilasyonda tüy rengi veya yapısı önemli midir?benim kıllarım sarı ve ince epilasyon etkili olurmmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonun amacı, lazer dalgalarının kıl köklerine 45 derecelik ısı göndermesi ve bu ısının melanin pigmenti tarafından emilmesidir. Lazer epilasyonun etkili olması bazı koşullara göre değişiklik göstermektedir. Bu koşullar, kişinin cilt yapısı, kıl yapısı veya rengidir. Eğer kıl, koyu renk ve sert olursa kıl köklerindeki tahribat artar ve kıllardan daha kolay kurtulursunuz. Çok açık renkli tüylerde ise, yeterli pigment yoktur ve lazer ışığı kıl kökleri tarafından etkili bir şekilde emilememektedir.

Erkeklerde lazer epilasyonda tüy yapısının bir önemliliği var mı? Çok kalın tüylerde hangi lazeri yaptırmam lazım?Kaç seans gerekir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonda kalın tüylerden alınan verim daha yüksektir. Dolayısıyla bu bir avantajdır. Erkeklerde bel bölgesinde lazer uygulaması yaparken tüyler ince olduğu zaman kalınlaşması için jilet uygulanmasını öneririz ki lazerden daha iyi sonuçlar alabilelim. Sırt, omuz, ense ve üst kol bölgeleri ise kılların derin yerleşimli olması sebebiyle lazer epilasyona nispeten daha dirençlidir. Diğer bölgelere göre daha fazla seans gerektirebilir ve tedavi sonunda elde edilen kalıcı azalma oranı daha düşük olabilir. Göğüs ve bacak bölgeleri için ortalama 6 ila 8 seans yeterli olurken, sırt, omuz ve ense bölgelerinde ortalama 8-10 seans gerekebilmektedir.

Benim tüylerim bazı yerlerde siyah ve kalın bazı yerlerimde daha ince açık renkli güneşten sararmış gibi.tüylerimin yapısı lazer epilasyon tercihini yaparken belirleyici midir?Bana buz lazer uygun olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonda; cilt rengi, kıl yoğunluğu, kıl rengi ve kalınlığına bakılarak doğru enerji tespit edilmesi gerekmektedir. Bu belirleme aşamasında, bir dermatoloji uzmanının veya medikal estetik hekiminin karar vermesi çok önemlidir. Cilt tipi ve tüy yapısından bağımsız etki gösterebilen lazer sistemlerinden de faydalanabilmek mümkündür. Buz lazer sistemi, böyle bir teknolojidir. Her cilt tipi için uygulanabilen ve acı hissi sıfıra yakın bir sistem olan Soprano Ice Buz Lazer günümüz lazer epilasyon teknolojileri arasında öne çıkan yenilikçi bir yöntemdir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar