Lazer Epilasyon Cilde Zarar Verir mi?

Dudak üstündeki ince ve çok belirgin olmayan tüyler için lazer epilasyonun tamamen dökülmesine faydası olur mu? Epilasyon sonrasında ciltte herhangi bir tahribat söz konusu oluyor mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz bölgesine işlem yapmadan önce mutlaka kılların bir uzman tarafından görülüp değerlendirilmesi gerekir çünkü yüz bölgesindeki kıllar uyarılmaya ve artmaya meyillidir. Uzman onayı alındıktan sonra uygulama yapılır ve sonuç alma süresi vücut bölgesine kıyasla daha uzundur. Cildinizde tahribat riski yoktur.

dDoktor hanım,yüzüme buz lazer yaptırmak istiyorum ama hassas bi cildim var ve açık bi bölge oldugu için sürekli günese maruz kalıyor.buz epilasyonun yan etkileri olur mu?cilde herhangi bi zarar verir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

FDA tarafından güvenilirliği onaylanan Buz lazer, tüm cilt tiplerine uygulanabilen, ağrısız ve acısız son teknoloji tedavi yöntemidir. Buz lazer, genital bölge veya bikini bölgesi gibi en hassas yerlerde dahi güvenle ve rahatlıkla kullanlılabilen bir uygulamadır. Buz lazer ile tedavisi, soğutucu başlığı ve uzun dalga boyu sayesinde diğer lazerlere göre daha rahat ve konforlu olmaktadır. Tedavi sonrası, nadir de olsa ciltte sıcaklık hissi veya kızarıklık oluşabilir ama genellikle bir kaç saat sonra kaybolmaktadır.

buket hocam,kollarımdaki asırı kıllanma için lazer epilasyon yaptırmyı düsünüyorm,cildime zarar verir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonda, lazer ışını sık atışlarla kıl köklerine uygulanmakta ve kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilmektedir. Bu işlem, kıl kökü dışında dokulara veya cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermemektedir. Lazer epilasyon, kişinin cilt tipine, kıl yapısına ve rengine göre uygun enerji değerleri ile yapıldığından yan etkisi olmamaktadır. İşlemden sonra hassas ciltlerde hafif bir kızarıklık, yanma hissi görülebilmekte ancak, etkiler işlemden kısa süre sonra kendiliğinden geçmektedir.

kız kardeşim 20 yaşında ve vücudunda çok kıl var.Ben de doğum günü hediyesi olarak lazer epilasyon satın almak istiyorum. Henüz küçük olduğu için cildine bir zarar verir mi bilmek istiyorum.Teşekkür ederim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonda uygulanan ışınlar sadece orta deriye kadar ulaşır. Deri altında ve iç organlara kadar iletilmesi söz konusu değildir. Lazer ışını uygulama bölgesinden daha derinlere yayılabilen bir ışın değildir. Sadece atışın yapıldığı bölgede, belirli bir derinliğe kadar etki etmektedir. Cilt yüzeyine zarar vermemesi için de beraberinde soğutma sistemlerinden faydalanılıyor. Cihazdan iletilen soğuk hava ile cilt yüzeyi soğutularak derinin zarar görmesinin önüne geçilmektedir. Uygulamadan sonra en fazla 30 dakika kadar süren bir kızarıklık yaşanabilir. Bu beklediğimiz bir durumdur. Doğru dalga boyunda deneyimli hekimlerce yapıldığı zaman beklenmeyen bir yan etki görülmemektedir.

Buket hnım selamlar,benim merak etttiğim lazer epilasyon cilde bir zarar verir mi,hassas bir tenim olduğu için yanmaktan benek benek olmaktan çekniyorum

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon; tüylerin lazer ışınları aracılığıyla zayıflatılarak yok edilmesi prensibiyle çalışan bir sistemdir. 1990 yılından beri kullanılmaktadır. Lazer epilasyonların tek zararı uygulama sırasında hissedilen ağrı ve uygulamadan sonra cilt yüzeyinde gerçekleşebilecek hassasiyettir. Bu iki yan etki de oldukça tolere edilebilir olup, her hastada yaşanmayan yan etkilerdir. Hassas ciltlerde uygulamadan sonra olası şişlik veya ağrılar için buz tedavisi uygulamak tek başına yeterli olabilmektedir. Bunun dışında lazer epilasyonun, tespit edilmiş herhangi bir yan etkisi veya zararı bulunmamaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar