HydraFacial Hangi Cilt Tiplerine Yapılır?

HydraFacial yaptırmak için cilt yapısı, ten rengi önemli midir? Kuru ciltlere veya esmer tenlerde HydraFacial yaptırılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial uygulaması bütün cilt tipleri için uygun bir tedavi yöntemidir. En hassas ciltlerin bile kolayca bu uygulamayı tolare edebileceği öngörülmektedir. Ten renginiz uygulama yaptırmak için bir etken değildir. Esmer tenlere de uygulanabilir.Cildinize ve ihtiyaçlarınıza uygun tedaviye muayene sonrası karar vermek en doğru tercih olacaktır.

Hocam cildim karma bir yapıda. Hydrafacial yaptırabilirmiyim? Hydrafacial hangi cilt tiplerine yapılır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial tedavisi, hassas, kurumuş ve yıpranmış cilt tiplerinde de güvenle uygulanabilen yöntemdir. Cilt kırışıklıkları ve lekeleri, genişlemiş gözenekler, akne ve siyah noktalar, cilt kırışıklıkları ve yağlı cilde has problemler hydrafacial uygulaması ile yok edilir. Tek bir seansta, 30 dakika gibi bir sürede, her yaştan kişiye ve cilt tipine aşağıdaki işlemler uygulanabilir.

Hocam cildim yazın biraz daha yağlıya dönük kışın ise karma . benim nemlendiricilerle aram pek iyi değil düzenli kullanamıyorum bu yüzden ara ara cilt bakımı yaptırmaya karar verdim. Hydrafacial hangi cilt tiplerine yapılır ben bu bakım için uygun muyum? Teşekkür ederim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cildinin sağlıksız ve cansız göründüğünü düşünenler, aşırı yağlanma ve yüzeysel kırışıklıklarından şikâyetçi olanlar için Hydrafacial iyi bir seçenektir. Acısız ve konforlu bu işlemin uygulama süresi 40-45 dakikadır. Cilde zarar vermeden sağlığını geri kazandırarak, iyileşme ve gençleşme etkisi sağlayan bir uygulamadır. Hydrafacial, sadece cilt yenileme ve leke tedavisi amaçlı değil, ışıltınızı daim kılmak ve cilt sağlığını korumak için de ayda bir uygulanabilir.

Yüzümde asırı sivilcelenme var ve aynı zamanda cildim yaglıda..bu nedenle biraz hassas ama yinede cilt bakımı yaptırmak istiyorm.hydrafacial hangi cilt tipleri yapılabilir, hassas ciltlerede uygunabilirmi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial teknolojisi; cilt kırışıklıkları, yüzeysel lekeler, siyah noktalar, sivilceler, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri ve akne tedavisinde oldukça pozitif sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Hydrafacial kişiye özel solüsyonlar ile özellikle hassas ciltler dahil her cilt tipine uygulanabilmektedir. Ayrıca Hydrafacial cihazı her cilt tipine uygun ayarlamaları da mevcuttur. Uygulamada kullanılan ve cildimizde de bulunan hyalüronik asit, peptidler ve anti oksidan içerikli solüsyonlar sayesinde tedavinin cilde hiçbir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır.

29 yaşındayım.Cildime bugune kadar herhangi bir cilt bakımı yaptırmadım. ilk defa hydrafacialı duydum bi arkadaşımdan onu yaptıracağım.Ten rengim biraz koyu yani güneşten bronzlaştı acaba hydrafacial hangi cilt tiplerine ve hangi yaştaki kişilere yapılır??Bronz veya koyu tenli olmak sorun olurmu? Olursa tenim açıldıktan sonra yaptırayım.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial özellikle yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde oluşan kırışıklık, leke ve akne tedavilerinde etkili ve cildin yenilenmesini sağlayan medikal bir işlemdir. Tedavi en hassas cilt tipleri dahil her cilt tipine ve rengine güvenle uygulanabilmektedir. Ayrıca uygulamanın herhangi bir yaş sınırı bulunmamakta ve bu cilt problemlerini yaşayan herkes bu tedaviyi yaptırabilmektedir. HydraFacial, basınçlı vakum başlığı sayesinde ciltten ölü dokuları arındırmakta ve aynı başlıkla cilde antioksidan, vitamin ve hyaluronik asit gibi solüsyonlar pompalayarak cildin yenilenmesi ve onarılmasını sağlamaktadır. İşlem sonrasında morluk, ödem ya da kızarıklık gibi yan etkilere sebep olmayan bu uygulama son derece güvenilir ve kalıcıdır.

Cildime hydrafacial yaptırıcam ama son zamanlarda cildimde asırı yaglanma var.yaglı ciltlerede ise yara mı?hangi cilt tiplerine yapılır bu uygulama?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial; ince çizgileri, güneş lekelerini, sivilceleri, aşırı yağlanmayı ve akneleri gideren FDA tarafından onaylı profesyonel bir cilt bakımıdır. Her yaştan kadın-erkek herkese ve hassas ciltler de dahil tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Özellikle otuzlu yaşlardan itibaren cildin canlılığını ve sağlığını korumak isteyen kişilere bu tedaviyi öneririm. İlk seanstan itibaren etkisini gösteren, yan etkisi olmayan ağrısız bir uygulamadır.

Cildim oldukça cansız , donuk ve sağlıksız görünüyor.Işıl ışıl parlayan ciltlere ookadar imreniyorum ki…Benim de cildim pürüzsüz ve yumuşak olur mu?Hassas bir cildim var.Kızarmaya müsait sivilceler dikkat etmeyince hemen yüzümü sarıyor.Hydrafacial i duydum ama hangi cilt tiplerine yapılıyor hassaslar içinde ugunmudur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial, cildinizin problemlerini tedavi edip aynı zamanda sağlığını da geri kazanmasını sağlarken, dayanıklı, esnek ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı da sağlıyor. Hydrafacial MD, ilk uygulamadan itibaren, cildi yağdan ve siyah noktalardan arındırmaya başlıyor. En hassas ciltlerde bile yapılabilen bir işlem. Hydrafacial işlemi ince çizgileri, güneş lekelerini ve aşırı yağlanmayı gideriyor. Ayrıca akne tedavisinde de kullandığımız bir uygulama.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar