Göz Çevresindeki Yorgun Görüntü Yok Olabilir mi?

Göz çevresi, özellikle göz altlarındaki problemler nedeniyle çok yorgun ve uykusuz gibi görünen kişiler için bir tedaviniz var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusu için bu şikayetleri azaltmak mümkün. Göz çevresinde kırışıklık olmayan genç kişiler bile, göz altı halkaları yüzünden daha yaşlı ve yorgun görünebilir. Göz altı ışık dolgusuyla göz altı çökmelerine başarıyla etki edilirken, içeriğindeki protein, vitamin, amino asit, antioksidanlar, bakır ve çinko sayesinde göz altı morluklarında belirgin bir azalma sağlanır.

İyi günler dilerim. Size bir sorum var. Göz çevresinde koyu halkalar çok derin olmasa da çukurlar ve hafif koyu görüntünün bir tedavisi varmı? Yani bu sorunlar göz çevresinde yorgun ve yaşlı bir görüntü oluşturuyor. Ben açıkçası bu durumyüzünden sürekli makyaj yapmak zorunda kalıyorm. Göz çevresindeki yorgun görüntü yok olabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Şikayetleriniz, göz altı ışık dolgusu tedavisi ile hafifleyebilir. Göz altı ışık dolgusu, göz altına ve çevresine enjekte edilen bir dolgu maddesidir. Göz altı çökmesi ve göz altı çukurunun doldurulması göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması, şişlik, morluk, halkalar için özel üretilmiş dolgu ürününün içeriğinde, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 farklı amino asit, 3 antioksidan, cildin yapı taşlarından hyalüronik asit, vitamin ve mineral bulundurarak diğer dolgu maddelerinden ayrılır. Kalıcılık süresi ciltte 12-18 aydır.

ben 36 yaşındayım. Benim sorunum göz altındaki çöküklük. Bu da yorgun bir görüntü oluşturuyor. Bu durum okadar sinirimi bozuyorki 3 kat kapatıcı sürüp öyle çıkıyorum evden bakkala bile giderken. Bir çözümü varmı göz çevresindeki yorgun görüntü yok olabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı çukurları kişiyi olduğundan daha yorgun veya ileri yaşlı gösterir, gözler sönük görünebilir. Göz altı çukurları, yağ (hacim) kaybından dolayı oluşur. Yağ kaybı ise genellikle yağların zaman içinde dağılarak aşağılara doğru yayılması nedeniyle ortaya çıkar. Göz altlarındaki gözyaşı yolu denilen bölgede oluşan çukurları ortadan kaldırmanın en iyi yollarından biri de dolgu maddeleridir. Göz altı bölgesine dolgunluk ekleyerek hacim geri kazandırılabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar