Çatlak Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

Basen ve karın bölgesindeki çatlaklar için lazer yaptırmanın herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Tedavinin ilk iki günü kızarıklık ve ödem meydana gelebilir fakat bu geçicidir. Koyu tenli kişilerde bölgesel pigment kaybı olabilir. Hastada daha önce uçuk öyküsü varsa bu durum aktive olabilir. Bunun için tedavi öncesinde uçuk önleyici tedavi başlanır. Kişide son üç ay içinde izotretinoin kullanma öyküsü varsa bu tedavi uygulanmaz.
•Hamilelere uygulanmaz.
•Deride aktif enfeksiyonu ve aknesi olanlara uygulanmaz.
Cildin durumuna göre 2 ila 3 gün sürecek istirahat süresinin ardından günlük yaşantıya devam edilebilmektedir.

mrhb,,hamileliğimde oluşan çatlaklardan kurtulmak için franksiyonell lazer tedavisi olmak istiyorıum. acaba lazer tedavisinin yan etkileri var mıdır,?tşklr

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer uygulamasında, cildin dermis tabakasına gönderilen yüzlerce odaklı mikro ışın ile dokuda kanallar oluşturulmaktadır. Ama bu durum cilt yüzeyinde hasara neden olmaz. Tedavi sonrasında cilt, kanallarda onarım süreci başlatarak kolajen liflerinin sentezlenmesini sağlamaktadır. Tedavinin tek yan etkisi sonrasında oluşacak hafif kızarıklıklardır ve onlarda birkaç saat içinde geçmektedir.

Hocam çatlak tedavisinin yan etkileri var mıdır benim bildiğim kadarıyla en etkili yöntem lazerle.bunun cildime zararı olur mudur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer sistemi patentli teknolojiler sayesinde hem etkin hem de güvenli tedavi olanağı sunabilmektedir. Tüm uygulama boyunca ısıyı sabit tutarak hastanın konforunu arttırır. En yüksek güç seviyesinde uygulama yapılabilme özelliği sayesinde daha az seans ile optimum sonuçlar elde etmeyi mümkün kılabiliyor.

Canım çok tatlı bu yüzden ağda bile yaptırırken cildim tepki veriyor kırmızı şişlikler oluyor. Bir süredir çatlaklarım yüzünden ne denize ne de havuza gidebildim.Bir cesaret tedavi olmaya karar verdim. Tedavisi nasıldır?Ağrılı mıdır?Yan etkisi var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon fraksiyonel lazer tedavisinde, ağrı hissi kişinin dayanabileceği seviyede ve hafiftir. Kişi tedavi sonrası günlük hayatına dönebilir. Dokuların işlem sonrası reaksiyonu, neredeyse yok denecek kadar azdır.

Çatlakları nasıl geçiriyorsunuz?Kullandığınız teknik güvenli midir ve yan etkisi var mıdır?Ben 4,5 aylık hamileyim bende uygulanabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer, çatlak tedavisinde FDA tarafından onaylanmış bir lazerdir. Gebeler dışında herkese güvenle uygulanabilir. Emzirme döneminde uygulanabiliyor. İşlemden sonra yan etkiler hafiftir. Uygulama bölgesinde kızarıklık ve hafif ödem yaşanabilir. Bu da tamamen geçicidir.

Icon lazerle çatlaklar nasıl gideriliyor biraz bilgi verebilir misiniz? Yan etkisi kişiden kişiye değişir mi benim tenim çok hassas bu dezavantaj yaratır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazerle çatlak tedavisinde, uygulama bölgesinde yeni kolajen sentezinin bir sonucu olarak çatlak genişliğinde daralma, derinliğinde azalma, yüzeyde düzelme gözlenir. Icon Lazer teknolojisinde mikrotermal tedavi alanlarının etrafındaki deri alanı sağlam kalır dolayısıyla bu hasarı görmüş alanlar etraftaki sağlam deriden gelen hücrelerle hızla onarılır. Geçici kızarıklık ve ödem yaşanabilir. Buz tatbiki veya lokal kremlerle bu durum ortadan kaldırılabilmektedir.

Icon lazerle çatlaklarımı kaybolması mümkün mü ve çatlak tedavisi başladıktan ne kadar sonra değişikliği görebiliriz? Yapılan işlemin yan etkileri var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hastaların çoğu daha ilk seans sonrası ciltlerinin daha parlak ve taze göründüklerini söyleseler de, esas sonuçları üçüncü seanstan sonra gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Olumlu etkilerin nihai halini alması ise birkaç ay sürecektir. İşlem sonrasında oluşan hafif kızarıklık ise bir kaç saat içinde yok oluyor. Icon lazer cilt yüzeyine zarar vermeyen bir işlem olduğu için her mevsim uygulanabiliyor.

Çatlaklarım özellikle bir anda kilo verdiğimden olsa gerek zayıfladıktan sonra çok arttı. Araştırmalarıma göre Icon lazer çatlakları büyük oranda geçiriyormuş. Peki çatlak tedavisinin yan etkisi var mı, ilerde artma yapar mı? Geçmesi için kaç seans yaptırmak gerekir. Etkisini ne zaman gözlerim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon Lazer, 3 hafta arayla 3-4 seans uygulanır. Cildin kendini onarma sürecinin devreye girmesi ile tedavinin olumlu etkileri gözlenmeye başlar. Gerekli durumlarda daha fazla seans uygulanmasında sakınca yoktur. Sistem, epidermis ve dermis tabakasını kontrollü bir şekilde zedeleyerek vücudun yenilenme mekanizmasını tetikler, ciltte yeni kollajen ve elastin dokusu oluşur ve cilt iyileşmeye başlar. İşlemden sonra yanma hissinden kaynaklı kısa süreli kızarıklık oluşabilir.

Isıya karşı hassasiyetim çok yüksek ama çatlaklarım için lazer yaptıracağım. Bana bir yan etkisi olur mu ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazerle çatlak tedavisi esnasında cilt yüzeyindeki ısıyı sabitleyen teknolojisi ile uygulama konforlu geçer, sonrasında oluşacak hafif kızarıklık birkaç saat içinde geçer.

Hamilelikten sonra var olan çatlaklarım daha da arttı ve yeni çatlaklarım oluştu .Benim sorum çatlak tedavisininin bir yan etkisi var mı ve hangi yöntemi düşünmeliyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çatlaklar; hamilelik, ergenlik ve kilo değişimleri sebebiyle fibroblast hücrelerinin zarar görmesi, dolayısıyla elastin ve kolajen liflerinin kalite ve sayısının azalıp işlevsiz kalması sebebiyle oluşuyor. Icon lazer çatlak tedavisinde kullandığımız bir sistemdir. İşlemden esnasında hafif yanma hissi ve hemen sonra uygulama yapılan bölgede geçici süre kızarıklık ve hafif ödem olabileceği unutulmamalıdır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar