Botoks Cildi Gençleştirir mi?

Botoksla cilt gençleştirme nasıl oluyor, kırışıklıklar gittiğinden mi cilt dolgun görünüyor, bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks, mimik kaslarının çalışmasını engelleyerek kırışıklıkları yok eder veya azaltır. Cilt dokusuna ve kalitesine etkisi yoktur, positif bir yüz ifadesi ve daha iyi bir görünüm sağlar. Etkisi 4-6 ayda geçmekte ve istenirse tekrar yapılabilmektedir. Ayrıca botox yapıldıktan 7-14 gün sonra rötuş da yapılabilmektedir.

Doktor hanım merhaba botoksun cildi gençleştir diyorlar botoks cildi gençleştirir mi bu doğru mu?güzel bir yüzüm var sadece biraz genç görünmek istiyorm bunu sağlar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks, pürüzsüz bir cilt ve güzel bir görünüm elde etmek için sıklıkla kullandığımız bir tedavidir. Uygulamanın amaç ve sonuçları öğrenildikçe kullanımı da o oranda artmaktadır. Botoks, yüzün üst bölgesinde, özellikle alın kırışıklıkları, kaş çatma ve göz kenarındaki çizgilerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Bu da cildin daha aydınlık ve genç görünmesini sağlar.

İyi günler, benim pek inanasım gelmiyor da arkadaşlarımdan yaptıranlar genç bir yüzleri olduğunu söylüyorlar bense hala korkuyorum botokstan. Sizce botoks cildi gençleştirir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks uygulamak mutlaka tıbbi bir eğitim ve anatomi bilgisi gerektirir. Öncelikle alanında tecrübeli bir hekimden hizmet aldığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Ayrıca evet düzenli seanslarda Botoks cildi olduğundan daha genç gösterir. Ayrıca hatırlatmakta fayda var:İki yıl boyunca düzenli olarak botoks yaptıran kişiler aynı şekilde devam ettiklerinde kaslarında belirgin bir azalma ve buna bağlı yüz ifadelerinde değişim olabilir. Bu nedenle uygulamaların ikinci yılından sonra daha uzun aralıklarla Botoks yapılması önerilmektedir.

Son 3 senedir cildimde belirgin bir yaşlanma var. Eskiden gördüğüm sıkı cilt gözenekli sarkık bir cilt halini aldı. Kremlerimi nemlendiricelerimi peelinglerimi nekadar önemsesem de yüzümdeki bu değişimi görebiliyorum. Bu yuzden ardık estetik yaptırmaya karar verdm. Zaten çevremde hemen hemen herkes artık botoks yaptırıyor. Botoks cildi gençleştirir mi yani ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günlük hayatımızın parçası bazı alışkanlıklar da yüzümüzde kırışıklıkların oluşmasını hızlandırır. Yatmadan önce makyajın temizlenmemesi veya gün içerisinde güneş koruyucu kullanmamak bunlardan yalnızca birkaçı. Yer çekimi, yaşlanma ve güneş etkisi gibi faktörlerin etkisiyle bazen göz çevresinde, kimi zaman kaş arasında veya ağız çevresinde gülümseme çizgileri olarak kendini gösteren ince veya derin çizgiler kişiyi yaşlı, üzgün, öfkeli veya yorgun gösterebilmektedir. Peki botoks ne yapar? Botox, yüzünüzdeki kasları rahatlatır ve olası kırışıklıkları önler. Yaşlanmanın etkisinden kökten kurtulma çabasının asla bitmek bilmeyen ve genellikle sonuç vermeyen bir savaş olduğu gerçeğini de eklemek gerekmektedir. Bu elbette kazanmanın imkansız olduğu bir savaş. Fakat botox uygulamalarıyla yeni kırışıklıkların görünümünü azaltmak mümkün olabilmekte ve mevcut kırışıklıkların derinleşmesinin önüne geçilebilmektedir.

Yaşım 52 ama ruh yaşım daha genç. Hayatı dolu dolu yaşayan enerjik birisiyim. Yaşlanma belirtileri yüzümde farkedilir oranda ama ben daha genç göstermek istiyorum. Botoks konusunu soracağım size doktor hanım. Cildim botoks yaptırdıktan sonra gençleşir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşımız ilerledikçe güneş, hava kirliliği ve bir çok dış etkenin etkisi ile cildimizde lekeler, sivilceler sonrası oluşan izler, kırışıklıklar, çökmeler ve gözenekler meydana gelebilir. Hydrafacial cilt bakımından bir süre sonra uygulanabilecek botoks enjeksiyonu ile cildiniz daha canlı ve daha genç bir görünüme kavuşabilir.

Merhaba, benim kocam minyon tipli ve babyface, yani yaşını hiç göstermiyor. Aynı yaşlarda olmamıza rağmen yanında daha olgun görünüyorum. Araştırmalarım doğrultusunda botoksun cildi gençleştirdiği konusu dikkatimi çekti. Gerçekten gençleştiriyor mu? Bunu denemek istiyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İleri yaşla doğru orantılı olarak cildimizde kaybettiğimiz yağ ve nemin tekrar cilde enjekte edilmesi dolgu enjeksiyonlarıyla mümkün olabiliyor. Botoks ise, kırışıklıkların daha az belirgin görünmesinde etkilidir. Tüm yüz deri altına da uygulanabilen bir işlemdir. Yüz hareketlerinin tekrarı ile oluşan çizgilerin veya kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanır. Bu işlem ile ince iğneler yardımıyla kişiye göre belirlenen dozlarda yüzdeki boşluklar ve ince çizgiler doldurulur. Böylece daha genç bir görüntüye sahip olmuş olursunuz.Öncesinde cildin hassasiyet durumuna göre anestezik bir krem sürülür ve acı hissedilmez, günlük işlerinize de aynı gün içerisinde geri dönebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar