Modern Medikal Estetik, Scarlet-S

Scarlet S ile Gelen Cilt Güzelliği

Cilt tonunu eşitlemeye ve ince kırışıklıkların oluşumunu azaltmaya yardımcı iki yeni yöntem, genç ve ışıl ışıl bir cilt vadediyor. Scarlet s ve ClearLift’i Doktor Buket Yıldırım anlatıyor.

Scarlet S son zamanların en popüler sistemlerinden biri. Mikro iğneli radyo frekans uygulaması olarak da biliniyor. Mikro iğnelerin ciltte yarattığı tahribat, cildin kendi doğal onarım mekanizmasını devreye sokuyor. Aynı anda cilt altında da kolajen doku uyarılarak bağ dokuların sıkılaşması sağlanıyor, cilt toparlanıyor.

Dr. Buket Yıldırım, ciltteki onarımı hızlandırmak için Scarlet’in, somon DNA’sı ya da ClearLift gibi kolajen ve elastin üretimini artırmaya yardımcı kombine tedavilerle uygulanmasını öneriyor. Dr. Buket Yıldırım sistemleri söyle anlatıyor; “Scarlet-S, üstünde 25 adet altın mikro iğne bulunan tek kullanımlık bir başlık sayesinde, cilt altına radyofrekans dalgaları vermek üzerine tasarlanmış. Böylece cilt yüzeyine hiçbir hasar vermeden, kolajen ve elastin üretimini artırıyor.” Cildinizdeki sıkılık kaybından hızlı ve acısız bir şekilde kurtulmak için başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise ClearLift. Geleneksel lazer sistemlerine alternatif olarak sunulan, bu yeni pixel Q-switch lazer teknolojisinin en büyük avantajı, iyileşme süresi gerektirmemesi. Bu yöntem, geleneksel lazerlerden farklı olarak, cilt altındaki gevşemiş bağ dokusunun daha derin katmanlarında mikro-ablatif bölgeler oluşturarak genç ve sağlıklı kolajen üretimini tetikliyor. Ayrıca cildin derinliklerinde yeniden yapılanma sağlıyor. Tüm bunları yaparken de, cilt yüzeyinde herhangi bir hasara ya da kızarıklığa yol açmıyor.

Maksimum etki için kombine tedavi protokolü

Dr. Buket Yıldırım, özellikle kombine olarak uygulandıklarında ciltte optimum etki yaratan Scarlet S ve ClearLift sistemleri için önerdiği tedavi hakkında protokolü hakkında şunları söylüyor: “Cildin durumuna göre üç ya da dört seans Scarlet S tedavisi uygulanıyor. Her işlem arasında 20 günlük bir ara oluyor. Bu ara dönem içinde bir seans ClearLift tedavisi uygulanıyor. Dört ila altı seanstan oluşan ClearLift ile Scarlet S tedavisini, dönüşümlü olarak uyguladığımız bir programla oluşturuyoruz.”

Ne tür sonuçlar beklenmeli?

“Scarlet S genelde üç haftada bir defa, toplam üç ya da dört seans yeterli oluyor. Hastaların çoğu uygulama yapıldıktan sadece birkaç gün içinde ciltlerinin dokusunda bir iyileşme gözlemlediklerini, ciltlerinin daha parlak, daha canlı ve pürüzsüz göründüğünü belirtiyorlar.  Cildin kolajen üretmesi adına belli bir süre geçmesi gerektiğinden optimum sonucu almak için yaklaşık dört ay geçmesi gerekiyor. Pixel Q-switch lazer, ışık enerjisini dermişin derinlerini hedef almış birçok bölmeye ayırıyor. Verdiği hasar, bu derin seviyede kolajen üretimini teşvik ederek gerilme ve sıkılaşma etkisi yaratıyor.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir