Cilt Gençleştirme, ClearLift, Kırışıklık Tedavisi

Lazerle Cilt Gençleştirmede ClearLift

Cildinizdeki sarkma ve kırışıklıklar sizi mutsuz ediyor ama cerrahi müdahaleden de çekiniyorsanız, ClearLift ile tanışın. Lazer teknolojisi, ışığı bir çok parçaya ayırarak, cildin derinliklerinde yeniden yapılanma sağlıyor. Cilt, alt tabakalarından yenileniyor.

Lazer tedavilerinin cilt yenileme ve gençleştirmedeki sonuçları gayet başarılı olmasına rağmen, iyileşme sürecinin uzun ve acılı olması, iş ve sosyal yaşamdan uzak kalmak istemeyenler için bir dezavantaj. Günümüzde geleneksel lazer tedavilerine alternatif olarak sunulan farklı teknoloji ise, “Pixel Q-switch lazer” olarak bilinen ClearLift. ClearLift’in en büyük avantajı, cilt sarkması, renk değişimleri gibi yaşlanma belirtilerini tedavi edebilmesi. Lazer facelift (lazerle yüz gerdirme) tedavisi 20 dakika içinde uygulanabilen ve sonuçları her seans sonrasında gözlenebilen bir yöntem.

ClearLift lazer, geleneksel lazerlerden farklı olarak, cilt altındaki gevşemiş bağ dokusunun daha derin katmanlarında, mikro-ablatif bölgeler oluşturarak kollajen üretimini tetikliyor ve bu sayede cilt yüzeyinde etki yapmıyor.
ClearLift, cilt dokusu ve rengini iyileştiren, kırışıklıkları azaltan, lekelerin rengini açan bir kollajen yenileme tedavisi. Özellikle göz çevresi, dudak çevresi, boyun ve dekolte gibi geleneksel ablatif lazerlerle tedavi edilmek için fazla hassas olan bölgelerde uygulanabiliyor. Genellikle boyun, invaziv ve acı verici cerrahi uygulamalar dışında sıkılaştırılması zor bir bölgedir. ClearLift, bu bölgede kullanılıyor.

HASTALAR CLEARLIFT’I SEÇİYOR ÇÜNKÜ;

• Vücudun herhangi bir yerindeki sarkmış cildi gerginleştirir.
• İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.
• Botoks ve dolgu ihtiyacını azaltır.
• Gözenekleri sıkılaştırır.
• Koyu göz altı morluklarının rengini açar.
• Yara izlerini ve çatlakları azaltır.
• Hamilelik veya doğum kontrol hapı kullanımıyla oluşan ciltteki renk değişimlerini (melasma) azaltır.
• Akne, belirgin kılcal damar ve spider anjiomaları azaltır.

ClearLift tedavisi ne kadar sürüyor?
ClearLift tedavileri genellikle her bölge için 20 dakikadan az sürer.

ClearLift güvenli midir?
ClearLift, enjeksiyon ve cerrahi işlem içermeyen bir tedavidir. Bir “öğle arası lifting” uygulaması olan lazer facelift ile günlük aktivitelere devam edilebilir.

Peki ClearLift sonrası? 
ClearLift bazı yaşlanma belirtilerini tersine çeviriyor olsa dahi, yaşlanmayı durduramayız. 4-6 seans ClearLift tedavisi sonrası alınan sonuçlar, kollajen yenilendikçe gelişmeye devam eder. Fakat, başlangıç noktanıza ve tedavi sonrası yaşam tarzınıza bağlı olarak, yeni görünümünüzü aylarca veya daha fazla koruyabilirsiniz.

Sonuçları sürdürebilmek için nelere dikkat etmeliyim? 
Cildinize özenli bir şekilde bakım yapmanızı ve korumanızı öneriyoruz.
Bu bakım, cilt bakımı, güneşe ve UV ışınlarına fazla derecelerde maruz kalmaktan kaçınmayı içeriyor. Güneş altında kaldığınızda kullanacağınız günlük nemlendirici güneş koruyucular, yeni hasarlar oluşmasını engelleyecektir. Bilinçli bir cilt bakımı, cilt yenilenmenizin ve kollajen değişikliğinizin etkilerini uzatacak, böylelikle tedavinizin yararlarını artıracak ve bakım seanslarınızın arasındaki süreyi uzatacaktır.

ClearLift için uygun bir aday mıyım? 
Yaş sınırlaması olmaksızın, cildinde yaşlanma belirtileri veya güneş hasarı gösteren bir çok cilt tipi Clearlift için uygun bir adaydır. Yüz gençleşmesi istiyorsanız laser facelift sizin için uygun olabilir.

ClearLift tedavisi nasıl etki ediyor? 
Pixel Q-switch lazer, ışık enerjisini dermisin derinlerini hedef almış birçok bölmeye ayırıyor.
Verdiği “hasar”, gerilme ve sıkılaşma etkisi için daha sonra bu derin seviyede kolajen üretimini teşvik ediyor; aynı zamanda ince çizgileri ve pigmente cilt görünümünü iyileştiriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir