Göz Çevresindeki Kırışıklığa Hayır!

Gözlerin yaşlanma süreci oldukça karmaşıktır.  İlk olarak çizgi ve kırışıklıklar başlar, sonraki yıllarda ise sarkan deri ve yitirilen hacim ile gözler yaşlanıyor.

Botox ile göz kenarındaki çizgileri düzeltebilirsiniz, hatta oluşmalarını da önlemekle birlikte geciktirebiliriz. Göz çevresinde yüz hareketlerine bağlı olarak oluşan çizgi ve kırışıklık görünümünü hafifletmek için botoks etkili seçeneklerden biri. Çizgi ve  kırışıklık oluşmanasın sebep olan kas kasılmalarının önüne geçerek daha genç dinlenmiş bir görünüme kavuşuluyor.

Güneş ışınları göz kenarında kırışıklık oluşmasının bir numaralı sebebidir. Ancak sigara içmek, hava kirliliği, gözleri kısmak ve gülmek de cildin derinlerindeki yapının bozulmasına yol açar. Daha az kolajen, daha az destek demektir, cildinizin ince çizgilerle baş başa kalması demektir. Kaz ayakları olarak adlandırılan bu kırışıklıklar genelde gözün köşesinden dışarı doğru veya yukarı şakaklara ya da aşağı yanaklara doğru ilerler.

Ancak Botox’un geçici çözüm olduğunu ve tekrarlanmaları gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca renk bozukluğu, güneş hasarı tedavisi veya kolajen üretimi desteği gibi konularda botoksun bize yardımcı olamayacağını unutmamak gerekiyor. Göz çevresindeki gevşek cilt ile buruşukluklar için botoks yanında cilt yenileme lazerleri de kullanılabilir.

Bu anlamda Q-Switched lazerleri göz çevresindeki doku değişikliklerine de fayda sağlıyor.  vücudunuzun yeni, daha iyi kolajen üretmesi sağlanarak daha dolgun, daha sağlıklı bir cilt yaratmasına destek olunuyor. Bu tedaviler aynı zamanda cildin sıkılaşmasına da katkıda bulunuyor. Hyalüronik asit küreleri gibi yoğun nemlendiriciler kurumuş cildin nemlendirilmesi ve kırışıklıkların pürüzsüzleştirilmesine katkıda bulunur.

Botoks ile ilişkili diğer konular

Botoks Neden Bu Kadar Popüler?

Kırışıklık karşıtı kozmetik tedaviler arasında; daha kolay, daha genç görünen bir cilt için Botoks'un neden bir numaralı tercih olduğunu anlamak çok kolay. Çünkü; acısız, yarı kalıcı ve çok kısa sürede yaptırıp, işinize veya evinize dönebiliyorsunuz....
Devamını Oku

Masseter Kası Botoksu

Güzellik standartlarını belirleyen birçok unsur var. Vücut ölçülerinde olduğu kadar, yüzde kaş, burun ve dudakların simetrisinde de belli oranlar söz konusu.
Devamını Oku

Botoks Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Botoks dünyasına adım atmadan önce bilmeniz gereken her şeyi, işlemden neler beklenmeli. Saklamaya gerek yok. Botoks sadece medyatik kişiler arasında değil çevremizde de çok fazla uygulanan bir işlem haline geldi.
Devamını Oku

Botoks mu Yaptırmalı, Dolgu mu?

Yaşımız ilerliyor. Aynaya her baktığımızda bunu görebiliyoruz. İçimizde belki yirmi yaşında hissediyoruz ama aynada görünen başka bir hikâye anlatıyor. İlerleryen yaşla, genetik özellik, sigara ve alkol, yorgunluk, çevresel faktörlerle birlikte cildimizde...
Devamını Oku

Botoks ile Güzelliğinize Sihirli Dokunuşlar

Yaşlanma, moleküler değişikliklerin sonucu oluşur. Zaman içerisinde, mimiklerin fazla kullanımı, yüz kaslarının sürekli kasılı olması, ciltte derin ve kalıcı kırışıklıklara sebep olur. Bunlar dinamik kırışıklıklar olarak adlandırılır. Dinamik kırışıklıkla...
Devamını Oku