Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dudak ve dudak çevresi alanında kullanılan içeriği hyalüronik asit dolgular, dudağı dolgunlaştırabiliyor hem de alt ve üst dudak arasındaki asimetrileri giderebiliyor. Ayrıca dudak üstü sigara çizgilerini doldurmak ve dudak çevresini belirginleştirmek de mümkün. Yoğunluğuna göre dört ile oniki ay kadar kalan hiyalüronik asit dolguları insan dokusuyla uyumlu olduğu için bu süre sonunda eriyor.

Kimler yaptırabilir?
Dudak dolgu uygulamasını 18 yaşını tamamlamış kadın ya da erkek herkes yaptırabilir.

Uygulama sırasında acı hissi var mı?
Dudak çevresi duyusal sinir uçlarından son derece zengin bir bölge olduğundan oldukça hassas. Bu yüzden uygulama öncesinde hassas bölgeye anestezik etkili bir krem sürülüyor. Dolguların içeriğindeki lidokain sayesinde de acı hissi azalıyor. Böylelikle dolgu uygulaması daha konforlu şekilde gerçekleştiriliyor.

Uygulama sonrasında iyileşme süresi ne kadardır?
Dudak dolgusu sonrasında hemen günlük yaşantınıza dönmek mümkün. Sadece ilk birkaç saat dudağınızda hafif şişlik görülebilir ve bünyeniz biraz hassanız iğne yapılan yerlerde hafif acı hissedebilirsiniz.

Ne kadar süre kalır?
Dolgu dudakta ortalama 4-12 ay kalıyor. Bu süreler genellikle kişinin metabolizmasına ve uygulama tekniğine bağlı olarak değişim gösterebiliyor.

Hangi mevsimde yapılmalı?
Dudak dolguları her mevsimde yapılabilen estetik uygulamalar. İşlemi takip eden birkaç gün fazla sıcakta kalmamak, sauna ve solaryuma girmekten kaçınmak yeterli.

Fiyatı nedir?
Kalıcılığının 4-12 ay arasında olması ve diğer avantajları nedeniyle, fiyat kullanılan dolgu miktara göre değişebiliyor.

Dudak Dolgusu ile ilişkili diğer konular

Dudak Dolgusu Neden ve Nasıl Popüler Oldu?

Dudak dolgusu, günümüzün en popüler cerrahi olmayan kozmetik prosedürleri arasında yer alıyor. Peki dudak dolgusu popülaritesini nasıl kazandı ve buraya nasıl geldik?
Devamını Oku

Dudak Dolgusunda Doğallıktan Ödün Vermeyin

Dudak dolgusunun oturması biraz zaman alıyor. Peki, onlar hakkında gerçekten ne biliyorsunuz ve sonuçlardan neler beklemelisiniz? Dudak dolguları; herkesin ilgisini çekmese de Türkiye Google aramalarında en çok aranan estetik terimlerden birisi.
Devamını Oku

Dolgu İle Dudak Estetiği

Kadınların büyük bir ilgiyle takip ettiği estetik prosedürlerden olan dudak dolgu uygulaması, uygulama şekli, süresi ve uygulamanın güvenirliliği ile ilgili birçok konuda, kulaktan kulağa yayılan hikayeler bazen gerçek dışı bilgiler içerebiliyor ve tedirg...
Devamını Oku

Kalıcı Dudak Dolgusu

Hyalüronik asit dolgunun sıklıkla uygulandığı yerlerden biri dudaklardır. Hyalüronik asit dolgu ile üst ve alt dudağa dolgu enjeksiyonları yapılarak hacimlendirip, belirginleştirilerek kontur oluşturmak veya şekillendirmek, ayrıca perioral (ağız çevresi) ...
Devamını Oku

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklar yüzümüzün estetik görünüşünde önemli rol oynuyor. Dolgun, diri, kırmızı dudaklar yıllarca kadınların çekiciliklerinin önemli unsuru olarak kabul edildi.
Devamını Oku