Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

VShape, yüze genç görünüm veren "V" şeklini yeniden yaratmak konusunda kullandığımız bir sistem. Köşeli çeneleri, kilo nedeniyle "U" şeklini almış yüzleri ve yumurta gıdıları yeniden şekillendirmede etkili bir teknoloji olan VShape'te kaybolan ters üçgen formunu yeniden yaratmak için yapılan işlem, cildi sıkılaştırarak yüzün eski formunu yeniden şekillendirme prensibinden yararlanıyor. Zaman içinde elastikiyetini kaybeden ve altındaki dokuların da aşağı doğru sarkmasına neden olan cilt toparlanıyor ve alt yüz bölgesinin sıkılaşmasıyla elmacık kemikleri belirginleşiyor.

Etkisini ilk seanstan itibaren göstermeye başlayan : "VShape, iri yapıda olan yağ hücrelerini, ultrason dalgasıyla sarsarak parçalıyor. Çok küçük yapılı kan, damar, kemik ve sinir hücreleri rahatlıkla sarsıntıya direnerek zarar görmüyor. Cihaz ısıtıcı kavitasyonel dalgalarla çalışmadığından yüz bölgesinde güvenle kullanılabiliyor ve yan etki göstermiyor. 20 dakika süren seanslar 10 gün arayla uygulanıyor. İlk seans sonrasında gözle görülür sonuçlar alınıyor, en fazla altı seansda tatmin edici bir ilerleme yaratıyor. Sonuçlar kalıcı olduğundan takip eden yıllarda sadece bir seans yaptırmak elde edilen görünümü korumada etkili oluyor. Masaj rahatlığında yapılan seanslar esnasında acı ve ağrı hissedilmiyor.

Öğle arasında "Celarlift ''
Cerrahi müdahale olmadan cildinizdeki sıkılık kaybından hızlı ve acısız kurtulmak için başvurabileceğiniz bir diğer yöntem, ClearLift. Geleneksel lazer tedavilerine alternatif olarak sunulan, bu pixel Q-switch lazer teknolojisinin en büyük avantajı, iyileşme süresi gerektirmemesi. Bu yöntem, geleneksel lazerlerden farklı olarak, cilt altındaki gevşemiş bağ dokusunun daha derin katmanlarında mikro-ablatif bölgeler oluşturarak genç ve sağlıklı kolajen üretimini tetikliyor, cildin derinliklerinde yeniden yapılanma sağlıyor ve cilt yüzeyinde kızarıklık veya tedavi izi bırakmıyor, böylelikle kimse yüzünüze bir şey yaptırdığınızı fark etmiyor.

Özellikle göz ve dudak çevresi gibi geleneksel ablatif lazerlerle tedavi edilmek için fazla hassas olan bölgelerde başarılı sonuçlar veren ClearLift, acı verici cerrahi uygulamalar dışında sıkılaştırılması zor olan boyun ve dekolte bölgelerinde de cerrahiye alternatif olarak kullanılıyor. Hızlı ve basit bir çözüm olan bu lazerle yüz gerdirme yöntemi, aynı zamanda cilt dokusu ve rengini iyileştiren, kırışıklıkları azaltan, lekelerin rengini açan bir kolajen yenileme tedavisi. 20 dakika süren seanslar sonrasında sonuçları belirgin olarak gözlenebilen uygulama için Yıldırım, şu bilgileri veriyor: "Pixel Q-switch lazer, ışık enerjisini dermisin derinlerini hedef almış birçok bölmeye ayırıyor. Verdiği 'hasar', bu derin seviyede kolajen üretimini teşvik ederek gerilme ve sıkılaşma etkisi yaratıyor, aynı zamanda hem ince çizgileri hem de pigmente cildin görünümünü iyileştiriyor. Dört-altı seans ClearLift tedavisinden 12 ay sonra uygulanan rötuşlar, alınan sonuçları sürdürebilmek için önem taşıyor."

VShape ile ilişkili diğer konular

VShape Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama

VShape, yağ ve selülit azalmasında, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alan, parçalayan ve dışarı atılmasını sağlayan soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getirmektedir.
Devamını Oku

VShape ile Boyun Ve Gıdı Tedavisi

Geçen yılların bedenimizde yarattığı problemlerden biri de gıdı ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırışmalardır. Elbette herkes boyun ve çene bölgesinde sarkma ve gevşeme sorunları yaşamadan güzel yaş almak ister.
Devamını Oku

VShape ile Ameliyatsız Yüz Şekillendirme

Otuzlu yaşlardan itibaren cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar. Cilt eskisine oranla daha kurudur. Göz çevresinde çizgiler belirmeye başlar. Takip eden yıllarda farkedersiniz ki cildiniz sıkılığını da kaybetmeye başlamıştır
Devamını Oku

VShape Bölgesel İncelme ve Vücut Şekillendirme

VShape bölgesel yağlanmaya karşı bir vücut şekillendirme sistemidir. VShape uygulaması bölgesel incelme ve selülit tedavisi dışında vücutta sarkma ve gevşekliklerin giderilmesi tedavilerinde de kullanılıyor.
Devamını Oku

VShape Bölgesel incelme ve Selülit Tedavisi

İdeal kiloya ulaşmak için tüm yaptıklarımıza rağmen istediğimiz kiloya ulaşamıyor, bölgesel fazlalıklardan dolayı üzülüp sağlıklı kiloya uğraşma hedeflerimizi yarı yolda bırakabiliyoruz.
Devamını Oku