Cilt Gençleştirme, ClearLift, Modern Medikal Estetik, VShape

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

VShape, yüze genç görünüm veren “V” şeklini yeniden yaratmak konusunda kullandığımız bir sistem. Köşeli çeneleri, kilo nedeniyle “U” şeklini almış yüzleri ve yumurta gıdıları yeniden şekillendirmede etkili bir teknoloji olan VShape’te kaybolan ters üçgen formunu yeniden yaratmak için yapılan işlem, cildi sıkılaştırarak yüzün eski formunu yeniden şekillendirme prensibinden yararlanıyor. Zaman içinde elastikiyetini kaybeden ve altındaki dokuların da aşağı doğru sarkmasına neden olan cilt toparlanıyor ve alt yüz bölgesinin sıkılaşmasıyla elmacık kemikleri belirginleşiyor.

Etkisini ilk seanstan itibaren göstermeye başlayan : “VShape, iri yapıda olan yağ hücrelerini, ultrason dalgasıyla sarsarak parçalıyor. Çok küçük yapılı kan, damar, kemik ve sinir hücreleri rahatlıkla sarsıntıya direnerek zarar görmüyor. Cihaz ısıtıcı kavitasyonel dalgalarla çalışmadığından yüz bölgesinde güvenle kullanılabiliyor ve yan etki göstermiyor. 20 dakika süren seanslar 10 gün arayla uygulanıyor. İlk seans sonrasında gözle görülür sonuçlar alınıyor, en fazla altı seansda tatmin edici bir ilerleme yaratıyor. Sonuçlar kalıcı olduğundan takip eden yıllarda sadece bir seans yaptırmak elde edilen görünümü korumada etkili oluyor. Masaj rahatlığında yapılan seanslar esnasında acı ve ağrı hissedilmiyor.

Öğle arasında “Celarlift ”
Cerrahi müdahale olmadan cildinizdeki sıkılık kaybından hızlı ve acısız kurtulmak için başvurabileceğiniz bir diğer yöntem, ClearLift. Geleneksel lazer tedavilerine alternatif olarak sunulan, bu pixel Q-switch lazer teknolojisinin en büyük avantajı, iyileşme süresi gerektirmemesi. Bu yöntem, geleneksel lazerlerden farklı olarak, cilt altındaki gevşemiş bağ dokusunun daha derin katmanlarında mikro-ablatif bölgeler oluşturarak genç ve sağlıklı kolajen üretimini tetikliyor, cildin derinliklerinde yeniden yapılanma sağlıyor ve cilt yüzeyinde kızarıklık veya tedavi izi bırakmıyor, böylelikle kimse yüzünüze bir şey yaptırdığınızı fark etmiyor.

Özellikle göz ve dudak çevresi gibi geleneksel ablatif lazerlerle tedavi edilmek için fazla hassas olan bölgelerde başarılı sonuçlar veren ClearLift, acı verici cerrahi uygulamalar dışında sıkılaştırılması zor olan boyun ve dekolte bölgelerinde de cerrahiye alternatif olarak kullanılıyor. Hızlı ve basit bir çözüm olan bu lazerle yüz gerdirme yöntemi, aynı zamanda cilt dokusu ve rengini iyileştiren, kırışıklıkları azaltan, lekelerin rengini açan bir kolajen yenileme tedavisi. 20 dakika süren seanslar sonrasında sonuçları belirgin olarak gözlenebilen uygulama için Yıldırım, şu bilgileri veriyor: “Pixel Q-switch lazer, ışık enerjisini dermisin derinlerini hedef almış birçok bölmeye ayırıyor. Verdiği ‘hasar’, bu derin seviyede kolajen üretimini teşvik ederek gerilme ve sıkılaşma etkisi yaratıyor, aynı zamanda hem ince çizgileri hem de pigmente cildin görünümünü iyileştiriyor. Dört-altı seans ClearLift tedavisinden 12 ay sonra uygulanan rötuşlar, alınan sonuçları sürdürebilmek için önem taşıyor.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir