Çatlak Tedavisi

Çatlak İzleri Artık Kabusunuz Değil!

Cilt vücudun en büyük organıdır ve gerektiğinde genişleme ve büzülme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahiptir.

Cilt güçlü ve elastiktir, ancak çok fazla veya çok hızlı bir şekilde gerilirse, destekleyici dokular zarar görebilir.

Cildin ani genişlemesi çatlaklara yol açabilir. Kadınların yüzde 90’ı hamilelik döneminde çatlak problemiyle karşı karşıya gelir. Bununla birlikte, çatlak izleri neredeyse her yaştaki ve cilt tipindeki insanları etkileyebilmektedir.

Bunlar genellikle, önemli miktarda fazla kilo alımı, ergenlik dönemi ve aşırı kas gelişimi gibi büyüme ve vücut değişiklikleri olduğu zamanlarda ortaya çıkar.

Çatlaklar, cildin bağ dokusunun gerilmesinin neden olduğu çizgiler veya şeritlerdir.

Çatlaklar zamanla beyaz veya gümüş rengini almaya başlar. Fiziksel olarak acı verici olmasalar da, ciddi vakalarda şekilsiz ve biçimsiz bir görünümde olabilirler. Bu da kişinin özgüveninin olumsuz etkilenmesine neden olabilir.

Derinin orta tabakası çok hızlı bir şekilde gerildiğinde, kollajen liflerinin bir kısmı kopabilir. Bu da cilt altındaki kan damarlarının, kırmızı veya morumsu şekilde görünür olmasına neden olur. Zamanla kan damarları iyileşirken beyaz veya gümüş rengini almaya başlarlar. Bir kez oluştuklarında, tamamen kaybolmalarının bir yolu yoktur.

Uzmanlar yıllarca çatlaklar için etkili bir tedavi bulmaya çalıştılar. Ne yazık ki, onları tamamen silmek için henüz hiç bir yöntem bulunamamıştır. Bununla birlikte, çatlak izlerini tedavi etmenin yeni yolları ortaya çıkıyor ve bazıları ise umut vaat ediyor.

Çatlak Tedavisi

Estetik hekimler aracılığıyla sağlanan tedaviler, çatlakların görünümünü azaltma konusunda umut vadedicidir.

Herkes için işe yarayacak bir çözüm olmadığı görülmüştür, ancak birçok kişi aşağıdaki tedavilerden bazıları ile yüz güldürücü sonuçlar alabilmektedir.

Kremler; Bazı kremler erken çatlak izlerinini tedavisinde etkili olabilmekte. Bu kremler cildin üst katmanına nüfuz eder ve cilt altındaki kolajeni yeniden üretebilir. Böylece çatlak izlerinin görünümünü hafifletebilmesi mümkün olabiliyor. Sadece yeni oluşan çatlak izlerinde etkilidir. Çatlakların rengi beyaza veya gümüş rengine döndüyse yararlı olmayabilir.

Lazer veya ışık terapileri; Lazer ve ışık terapileri, çatlak izlerinin görünümünü önemli ölçüde iyileştirmenin kanıtlanmış yollarıdır. Lazer tedavisi, kolajen üretimini artırarak, çatlak görünümünü azaltmada etkili olan en yeni tedavilerdendir. Bunlardan en yenisi Icon lazer sistemidir. 

Cildimiz kendisini çekme, genişleme ve uzama gibi özelliklere sahiptir. Bu değişikler neticesinde oluşabilen çatlaklar vücut üzerinde istenmeyen bir görünüme sahiptir ve topikal cilt bakım ürünleri ile tedavi edilmesi çok zordur. Bu nedenle, yeni cilt hücresi üretimini aktifleştiren ve içerden dışarıdaki çatlakları iyileştirerek etki gösteren bir lazer teknolojisi olan Icon Lazer’i kullanıyoruz.

Icon’un lazer ışınları, çevre dokulara zarar vermeden cildin yüzeyinin derinliklerine kadar uzanıyor. Vücudunuzun yeni kolajen, elastin ve doku üretme yeteneğini tetikleyerek, çatlak izlerinin zaman içerisinde hafifleyerek tedavi edilmesine ve bu izlerin devam eden seanslarla giderilmesine yardımcı olur.

Çatlak izleri, vücudun hemen her yerinde ve kadın erkek herkeste oluşabilir. Vücudun; uyluklarından kollara, karın bölgesine, kalçalara kadar hemen hemen her bölgesinde oluşabilir. Icon lazer; vücudun her bölgesinde ve her cilt tipinde kullanılabilir.

Neden Icon Lazer?

Ameliyat olmadan pürüzsüz ve güzel görünen bir cilt görünümü için Icon lazer idealdir.

Uygulamadan sonra istirahat gerektirmemesi, rahat tedavi seansları sunması, sıkılaşmış bir cilt görünümü vermesi, minimum yan etkisi olması Icon lazeri bir adım öne geçiriyor. Hamileler dışında herkese güvenle uygulanabilir. Emzirme döneminde uygulanabiliyor. Karın, kalça, göğüs ve kol bölgesi gibi çatlakların olduğu her bölgede etkilidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir