Botoksun Kırışıklar Üzerindeki Etkisi

Yaşlanmaya bağlı oluşan cilt kırışıklıklarını azaltmak için uygulanan botoks, aslında "Clostridium Botulinum" adlı bakteriden elde edilen, kasları felç edici etkisi olan bir toksindir. Botox, enjekte edilen kası bir süreliğine kısmi olarak hareketsizleştirip dondurur. Verilen toksinin dozu çok düşük olduğu için etkisini sadece uygulandığı bölgedeki kaslarda gösterir ve vücuda yayılım yapmaz. Artık kasılmayan kaslar da kırışıklığı açar. İşlem uzun süre tekrarlandığında bu kırışıklıkların ciltte kalıcı derin izler oluşturulması ihtimali azalır. 

Kozmetik amaçlı kırışıklık tedavisinde alın, göz kenarları ve kaş araları, Botoks'un iyi sonuçlar alınabildiği bölgelerdir. Burun, dudak üstü ve boyun çizgilerinde de uygulanabilir. Uygulama bölgesine, ince uçlu enjektörle sulandırılmış olan Botoks enjekte edilir.

Uygulama süresi ve anestezi: İşlem için anestezi gerekmez ancak çok hassas hastalarda işlem öncesinde lokal anestezik etkili bir krem sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Yaklaşık 10-15 dakika süren işlemin hemen ardından günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz. 

Sonuç uygulamadan sonraki 2-4 gün içerisinde görülmeye başlar, 15 gün içinde ileri düzeye çıkar ve 4-6 ay devam eder. Kırışıklıklar, tekrar ortaya çıkmaya başladığında enjeksiyonunun tekrarlanması gerekir. Uygulama sayısı arttıkça bu süre 12 aya kadar uzayabilir.

Modern Medikal Estetik ile ilişkili diğer konular

Daha Sıkı Bir Cilt İçin…

Yüzünüze, yaşla beraber kaybolan formunu yeniden kazandırmanın bir yolu da cildinizi sıkılaştırmaktan geçiyor. Yeni nesil lazerlerle cildinize bu gençlik dokunuşunu vermek mümkün.
Devamını Oku

RevLite Cilt Yenileme

Yeni nesil sistemle birlikte giderek kendini geliştiren lazer teknolojilerinin son örneklerinden biri de Revlite lazer. Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek, cildin parlak, taze bir görünüme kavuşuyor....
Devamını Oku

Thermage Cpt İle Etkili Anti-Aging

Radyofrekans teknolojisi ile etki eden Thermage CPT, başarısı kanıtlanmış bir sistemin en mükemmeleştirilmiş versiyonu. Yüz, göz çevresi ve vücuttaki yaşlanma belirtilerini geri döndüren teknolojinin sırrı cildin kolajen üretimini tetikleyerek, gençleşme ...
Devamını Oku

Yüz Uygulamasında Botoks Nedir?

Genç ve güzel görünmek her zaman kadınların ilgisini çekmiştir. Genetik kodumuzun değişmesi olan yaşlanma sürecine hepimiz maruz kalmaktayız
Devamını Oku

Scarlet S ile Gelen Cilt Güzelliği

Cilt tonunu eşitlemeye ve ince kırışıklıkların oluşumunu azaltmaya yardımcı iki yeni yöntem, genç ve ışıl ışıl bir cilt vadediyor. Scarlet s ve ClearLift'i Doktor Buket Yıldırım anlatıyor.
Devamını Oku