Thermage CPT

Ameliyatsız Gençleşme Thermage CPT

Kendimizle ilgili değiştirmek istediklerimize karar verebileceğimiz dönemde ameliyatız işlemler ise herkesin hayali. Thermaep CPT’ bu noktada devreye giriyor. Estetik alanında, cerrahi dışı uygulamalara ilginin daha fazla oluşu, bu gelişmeleri destekliyor. Ameliyatsız yöntemlerin, insanların günlük hayatlarını sürdürmelerine izin veren uygulamaların daha kolay ve yaygın bir şekilde tercih edililiyor.

Thermage, radyo frekans dalgaları ile deride sıkılaştırma yapan etkili araç. Kullanılmaya başlandığından bugüne, birçok değişime uğramış, teknolojisi her seferinde iyiye doğru gelişmiştir. CPT versiyonu, ağrıyı hastaların daha az duyması ve işlemlerin daha çabuk olması amacıyla çıkmıştır. Herhangi bir komplikasyondan korumak adına, her hasta için ayrı başlıklar kullanılması şart hâle getirilmiştir. Radyo frekans cerrahi uygulamalarda da yararlandığımız bir enerji türü. Radyo frekans enerjisini cerrahi dışı uygulamalarda da kullanmak mümkün oldu ve bu konuda birçok cihaz geliştirildi. Thermage CPT, uygulama sırasında kişinin deri özelliklerini belirleyerek bize doğru enerjiyi seçmekte yardımcı oluyor ve güvenli sınırları geçtiğimizde uyarıyor.

Neden Thermage CPT kullanılmalı?
Thermage CPT radyo frekans enerjisini yeterli ve güvenli uygulamamıza elverişli bir teknolojiye sahip. Thermage CPT cilt sıkılaştırma ve yüz ovalini toparlamada FDA onaylı. Tüm dünyada 3.500 doktor tarafından uygulanmasının tecrübesi ile yenilenerek göz kapağı, karın gibi bölgelerde ameliyatsız iyilik sağlamıştır.

Uygulama tekrarına ihtiyaç var mı?
Duruma göre kullanım tekrarı değişiyor. Yüz ve boyunda bir kez kullanım yetiyor.Uygulama bölgesinin genişliğine göre ortalama bir saat süren bir işlem ve tekrar bir seans gerektirmiyor. Uygulamayı izleyen günlerde deride bir dirilik hissi yaratsa bile gerçek etkisi kolajen yapısında yarattığı değişikliklerle iki hafta sonra ortaya çıkıyor. Birkaç ay içinde nihai sonuca ulaşıyor… Etkisini yaklaşık iki yıl sürdürebiliyor, iki yıl sonra tekrar uygulama yapmak mümkün.

İyileşme süreci nasıl ilerliyor?
Hasta hemen sosyal hayatına dönebiliyor. Derinin alt tabakalarına etki ettiği için yüzeyde hafif kızarıklık dışında bir sorun yaratmıyor. Bu, işlemden hemen sonra düzeliyor.

Thermage CPT hangi bölgelere uygulanabilir?
Thermage, vücuttaki hemen hemen her bölgeye uygulanabilir. Yüz, boyun, kollar, sarkmayı azaltmak için memenin üst bölümünde, karın, bel, sırt, diz üstündeki kırışıklıkları azaltma, iç uyluktaki gevşemeleri azaltma, ayrıca kalçada sarkmaları azaltma gibi durumlarda kullanılabilir. Göz kapakları, yüz, dudaklar, karın, kol, el, bacak ve kalçada uygulanabilir. Selülit görünümünün iyileştirilmesi için de kullanılır. Düşük göz kapaklarının kaldırılması, göz kenarlarında oluşan kaz ayakları görünümünün yumuşatılması, kırışıklık ve sarkmaların düzleştirilmesi için Thermage CPT ideal bir çözümdür. Thermage CPT’nin özellikle erkekler tarafından yüz, göz kapağı ya da karın bölgesinde çok fazla tercih edilmesinin nedeni, herhangi bir kesi yapılmaması ve sonrasında iz kalma gibi bir sorun olmamasıdır.

Ağrılı veya acılı bir müdahale mi?
Thermage CPT konforlu bir uygulamadır. Bu, kişinin ağrı eşiğine bağlı bir durum olabilir. Soğutucu jeli ve başlığında bulunan vibrasyon efekti hastayı rahatlatmaktadır. Ancak tabii ki, ölçü yapmak mümkün değildir. Bu cihazın kişinin derisinin ve deri altı bölgesinin ne türde bir cevap verdiğini ölçen bir durumu vardır. Ona göre dozlar ve enerji miktarı ayarlanır.

Thermage cpt tedavisi için doğru adaylar kimlerdir?
Özellikle yüzünde hafif gevşeme, sarkma olan, çok kalın bir deriye sahip olmayan, cerrahi dışındaki uygulamaları tercih eden kişiler için çok doğru bir yöntem olabiliyor. Uygulamadan 30 ile 60 yaş aralığındaki herkes yararlanabilir.

Peki, farklı medikal ve estetik uygulamalarıyla birlikte kullanılabilir mi?
Thermage CPT diğer estetik uygulamalar ile barışık. Herhangi bir estetik uygulamanın etkisini sürdürmek için de Thermage CPT kullanmayı tercih edebiliyoruz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir