Ameliyatsız Yüz Germe, VShape

VShape ile Ameliyatsız Yüz Şekillendirme

Otuzlu yaşlardan itibaren cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar. Cilt, eskisine oranla daha kurudur. Göz çevresinde çizgiler belirmeye başlar. Takip eden yıllarda farkedersiniz ki cildiniz sıkılığını da kaybetmeye başlamış.

Yaşlandıkça yüzün üst kısmındaki yumuşak dokular, yerçekiminin etkisiyle aşağıya doğru yer değiştirir. Eskiden “V” şeklinde olan yüz ovalimiz bozulur ve genişlemeyle beraber “U” şeklini almaya başlar.  Bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteren çizgiler değil, yüz ovalinin hatlarını kaybetmesi ve yüz şeklinin değişmesidir. Cilt ile altındaki yapı arasında bulunan bağlar bazı bölgelerde diğerlerine oranla daha gevşektir. Yanakların alt kısımları, orta yüz, boyun gibi bazı kısımlarında daha fazla sarkma yaşanabilir. Bu durum; gıdı, gevşek boyun derisi ve derin gülme çizgileri gibi klasik yaşlanma işaretlerinin asıl sebebidir.

Yüz gençliğinin önemli kriterlerinden biri olan ve zaman içinde bozulan “V” formunu tekrar ortaya çıkarmak için kullandığımız teknolojik yöntemlerden birisi de “VShape” teknolojisidir. VShape, ameliyatsız yüz şekillendirme, ameliyatsız yüz germe, boyun, çene ve gıdı bölgesini ameliyata başvurmadan yeniden şekillendirmek için özel olarak geliştirilmiş bir sistemdir. VShape teknolojisi ile cildin derin tabakalarındaki kollajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyinin gözle görülür bir şekilde gerginleşmesi sağlanır ve alt tabakalardaki destek dokulardaki sarkmalar toparlanır.

VShape Nasıl Etki Gösteriyor?

VShape, ultrason ve radyofrekansı aynı anda kombine olarak uygulayan bir teknolojidir. Ultrason dalgaları çok iri yapılı olan yağ hücrelerini sarsarak parçalıyor. Sonrasında ise radyofrekans yöntemiyle, cilt ve cilt altı bağ dokusu yüksek ısı ile uyarılır. Bu uyarılma sonucu bol miktarda üretilen kollajen lifleri dokuyu güçlendirerek sıkılaştırır, düzgünleştirir ve parlak bir görünüm kazandırır.

VShape teknolojisi, sadece yüzün “V” formunu yeniden kazandırmak için değil aynı zamanda gıdı ve boyun bölgesindeki sarkmalar ve derin kırışıklıklarda da kullanılan bir yöntemdir. “VShape yüz” uygulamasında, seanslar 14 gün arayla uygulanıyor. Tek seans yaklaşık 20 dakika sürüyor. İlk seansdan itibaren sonuçlar alınmaya başlanıyor fakat 4 seanslık bir tedavi programı öneriliyor. Uygulama sonrasında kişi günlük rutinine dönebiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir