Mezoterapinin Selülite Etkisi

Mezoterapinin selülite faydası var mı ve nasıl bir tedavidir? Bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Selülitlerin giderilmesi amaçlı mezoterapide, cilde yağları eriten ve dolaşımı düzenleyen özel hazırlanmış maddeler enjekte edilir. Böylece selüliti oluşturan yağ hücreleri parçalanarak serbestleşip dolaşıma katılır. Portakal kabuğu görünümüne neden olan fibröz sert bağlar kopar. Kişiye özel diyet desteği, mezoterapi ile tekrar kullanılabilir duruma gelen yağ hücrelerinin enerjiye dönüştürülmesi ve sonuç olarak vücuttan atılmasını sağlar. Beraberinde sağlıklı beslenme ve egzersiz programı ile, cilt selülitlerden arınmış esnek ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Seans sayısı hastanın yaşı, selülitin derecesi ve mevcut kilosuna göre değişir. Yöntem selülitin en yoğun olduğu basen, kalça, bacak, karın vb. bölgelerine uygulanabilir.

iyi günle dilerim. Merak ettiğim bir soru var. Aklımda cildime mezoterapi yaptırmak var. Yaşım 32 ve ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Yaptırmışken selülitlerime de düşünüyorum. Acaba mezoterapinin selülite etkisi pozitif olarak var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Selülit, deri altındaki yağ hücreleri gereğinden fazla yağ depoladıkları zaman oluşur. Şişen hücreler dışarı doğru çıkıntılar oluşturur ve sonuçta deri girintili çıkıntılı bir hal alır. Mezoterapi orta deri tedavisidir. Selülit mezoterapisinde yağ dokusu, bağ dokusu ve mikro-dolaşımda etkili olan çeşitli ilaçlar uygulanır. Bu da selülitli bölgelerdeki yağ odacıklarını kırılarak ilgili bölgedeki fazla yağ parçalanabilir. Böylece selülitli doku ortadan kalkabilir. İşlem diyet ve egzersizle desteklenirse daha iyi sonuçlar alınabilir.

Doktor hanım ikinci hamilelğimden sonra kalça ve bacak bölgelerimde selülit oluşmaya başladıı.gittiğim bi doktor mezoterapi uygulamasından bahsetti ama ben bide size sormak istedim.mezoterapinin selülitlere etkisi nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Selülitin oluşmasının asıl nedeni östrojen hormonudur, ve bu hormon özellikle ergenlik döneminde, hamilelikte ve doğum kontrol haplarının kullanıldığı dönemlerde artış göstermektedir. Ayrıca kadınların kalça, karın, bacak bölgelerinde yağlanma daha fazla olduğu için selülit genellikle bu bölgelerde görülmektedir. Selülit tedavisinde en etkili yöntemlerden biri Mezoterapi uygulamasıdır. Mezoterapi tedavisinde sorunlu alana uygulanan enjeksiyonlar ile, bölgede kan dolaşımını hızlandıracak, düzenleyecek ve yağların parçalanmasını sağlayacak etki oluşturulur. Böylece bağ doku yeniden onarılarak selülit görünümünde iyileşme sağlanmaktadır.

Hocamm, mezoterapi selülitleri yok edermi?tedavinin selülite etkisi nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Özellikle kadınların çok sık karşılaştığı bir cilt sorunu olan selülit aslında bir dolaşım bozukluğudur. Selülitlerin giderilmesinde Mezoterapi tedavisi uygulanmaktadır.
Bu tedavide, uygulama yapılacak bölgeye özel hazırlanmış vitamin, mineral, antioksidan ve Hyalüronik asitten oluşan karışım ince uçlu iğneler ile enjekte edilmektedir. Tedavinin amacı kan ve lenf dolaşımını düzenlemek, fazla yağları parçalamak ve dolaşımı hızlandırmaktır. Bu şekilde selülit görünümü ortadan kalkmaktadır. Ayrıca tedavi diyet ve egzersiz ile desteklenirse sonuçlar daha etkili olmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar