Kaş Arasına Dolgu Uygulaması Yapılır mı?

Kaç arasındaki çizgiler için dolgu uygulaması yapılıyor mu? Bu bölge uygulama yapmak için güvenli midir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaşların arasındaki bölge (glabella) dermal dolgu yapılırken en çok dikkatli olunması gereken alanlardan biridir. Bu bölgede göze giden kan damarları bulunmaktadır. Eğer dolgu bu damarlara kazara enjekte edilirse, körlüğe ve/veya alındaki dokularının hasarına neden olabilir. Kaş arasındaki kırışıklıklar için botoks gibi anti-aging tedavilerin daha güvenli olabileceğini unutmamak gereklidir. Belki derin kırışıklıkların azaltılması zaman alabilir ama güvenlik riskini en aza indirmiş olursunuz.,

Hocam selamlar,kaş arasındaki çizgilerim çok kötü görünüyor. Daha önce botoks yaptırmıştım ama çok bir etkisi olmadı. az mı yaptı ben de anlamadm. Ama bu kez dolgu düşünüyorm kaş arasında dolgu uygulaması yapılır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soruda yaşınızı belirtmemişsiniz. Kaş arası çizgilerin durumu burada uygulanacak tedaviyi belirlemeye yardımcı olabilecektir. Örneğin, yaşınız henüz gençse ve kaş arasındaki çizgiler kaşlarınızı çattığınızda ortaya çıkıyor, serbest bıraktığınızda kayboluyorsa, bu durumda botoks enjeksiyonuyla çizginin görünümünün düzelmesini bekleriz. Ancak bu çizgiler siz hareket etmeseniz de belirginse, bu durumda dolgu enjeksiyonundan faydalanmak daha akıllıca olacaktır. Dolgu enjeksiyonunu, botoks ile desteklemek en iyi sonuçların alınmasını sağlayabilir. Yine de sizi muayene etmeden kesin bir tedavi yönteminden söz etmek doğru olmaz. Unutulmamalıdır ki, bütün bu tedaviler kalıcı değil geçici yöntemlerdir ve belli sürelerde tekrarlanmaları gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

Buket hanım, dudağa, göz altına dolgu yapılıyor. acaba kaş arasınada dolgu uygulaması yapılabilir mı?brde tedavinin ücreti nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet yapılmaktadır. Dermal dolgular, göz çevresinde, ağız kenarında, alın bölgesinde, iki kaş arasına, yanak ve çene bölgelerine hacim kazandırmak ve kırışıklıkları gidermek için uygulanmaktadır. Dermal dolgularda, dolgu maddesi olarak cildimizde de bulunan ve su tutma özelliğiyle cilde hacim kazandıran hyalüronik asit kullanılmaktadır. İşlemin uygulanma süresi ortalama 10-15 dakikadır ve işlem sonrasında kişi günlük hayatına hemen devam edebilmektedir. Sitemizde fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.

Kaş aramda biraz uzaktan bile belli olan bir kırışıklık var. Kaş arasına daha önce bu yüzden botoks yaptım ama açıkçası bir fayda göremedim. Bundan sonra dolgu yapptıracağım.Bu bölgeye dolgu uygulaması yapılır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mimiksizken ve istirahat ediyorken yani kaşlarınızı çatmasanız bile çizgiler ve kırışıklıklar belli ise, dolgu enjeksiyonlarının tercih edilmesi daha doğrudur. Kaş arası dolgu işlemi, iğne vasıtasıyla hyalüronik asit enjeksiyonu yapılmasına dayanır. İşlem enjeksiyon şeklinde gerçekleştirileceği için oluşacak olan sıkıntınızı en aza indirmek için, bu bölgelere uyuşturucu kremler sürülmektedir veya bölgesel uyuşturucu iğnelere gerek olabilir.

Kaş arasına dolgu yaptırmak tehlikeli midir, yapılır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dolgunun en sık uygulandığı alanlardan bazıları göz çevresi (kaz ayakları), kaş arası ve alın bölgesidir. Uygun hastalarda ağız çevresi ve boyun bölgesine de uygulanabilmektedir. Herhangi bir tehlikesi bulunmamaktadır.

Mimiksizken, istirahat ediyorken bile çatık görünen kaş arasına dolgu yapılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet yapılabilir. Kırışıklıklar, çizgiler ve eğer varsa çukurlar da düzeltilebilmektedir. İlk bir iki günlük zaman diliminde kızarıklık ve şişlik olması normaldir. En ideal görünüm kendisini 3 – 4 gün içerisinde belli etmeye başlar.

Kaş arasındaki kaş çatma çizgisine dolgu yapılırsa bu görüntü gider mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sürekli kaşlarını çatan bir görüntüye sahip bir kişinin alnında ve kaş aralığında yatay ve dikey çizgiler oluşabilmektedir. Botoks ve dolgular, doğru ve birlikte kullanıldıklarında memnun edici sonuçlar elde etmek mümkün olabilmekte. Kaş arası ve dudak kenarlarındaki derin çizgilerde özellikle dolgu malzemeleri yüz güldürücü sonuçlar yaratabiliyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar