İki Kaş Arasındaki Çizgi ve Kırışıklıklar Nasıl Geçer?

İki kaş arasındaki kırışıklık nasıl oluşur ve nasıl giderilir, bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettirdiğimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Botoks uygulamalarıyla bu çizgileri giderebiliyoruz.

İyi günler dilerim, genel olarak kızgın bi ifadem olmadığında,mutluyken bile kaşlarımın arasında derin çizgiler var.kaş arasındaki bu kırışıklıklar nasıl geçer?yardımcı olursanız sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kızmak, gülmek, gözleri kısmak gibi yapılan mimik hareketleri yüz bölgesinde ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasına neden olmakta ve zaman içinde tekrarlanan bu hareketlerin sonucu olarak kırışıklıklar kalıcı hale gelmektedir. Kırışıklıkları ve çizgileri gidermek için en çok tercih edilen yöntem Botoks tedavisidir. Botoks, sinirler ile onların uyardığı kaslar arasındaki iletimi geçici olarak durdurarak etki etmektedir. Sadece enjekte edilen bölgede etkisini gösteren bu tedavi, tüm kaslara etki etmemektedir. İşlemden hemen sonra etkisini göstermeye başlayan Botoksun kalıcılığı ortalama 4-6 ay kadar sürmektedir.

kaşlarımın arasında olusan iki deriin çizgi var ve alın bögemin gergin olmamasından dolayı daha kötü gözüküyor, sanki sürekli kızgın ve mutsuzmuşum gibi . kaş arasındaki çizgi ve kırışıklıklar için neler yapılabilir, nasıl geçer?? cvp ltfn

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yapılan kaş çatma, göz kısma gibi kas hareketlerinden dolayı iki kaş arasında çizgiler meydana gelmektedir. Kaslarımız deriyi kendilerine doğru çekerek bu kırışıklıkları ve derin çizgileri oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra, cildimize en çok zarar veren ve kırışıklıkların oluşmasına sebep olan etmen güneş ışınlarıdır. Bu nedenle uygulanacak tedaviden sonra mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Kaş arasındaki çizgiler; botoks veya dolgu yöntemleriyle ortadan kaldırılabilmektedir. Daha derin çizgilerde botoks yeterli olamayabileceği için cilt altına dolgu uygulanabilmektedir. Dolgu uygulaması kaş arası çizgilerine, ince iğneler ile hyalüronik asit enjekte edilmesidir. İşlemden hemen sonra etkisini göstermeye başlayan uygulamanın kalıcılığı ortalama 6-12 ay arasındadır.

İki kaş arasındaki çizgi ve kırışıklıklar için yüz egzersisleri yaptım kremler sürdüm bakımlar yaptım peeling felan herşeyi denedim ama azıcık bile geçmedi. Doğallığımı bozmadan estetik bir tedavi var mı nasıl geçer bilgilerdirebiltmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks mimik çizgilerini geçici bir süre yumuşatmakta ve hatta silmekte son derece etkili bir anti-aging tedavidir. Bazı kişiler fazla mimiklidir. Bu da erken yaşta çizgilerin meydana gelmesine neden olabilir. Minik dozlarda botoks enjeksiyonları, kaş arasındaki kırışıklık ve çizgilerin görünümlerini büyük oranda düzeltebilmektedir. Doğal bir görünüm için enjekte edilen dozu abartmamak gerekmektedir.

Benim sorum iki kaş arasındaki çizgi ve kırışıklıklar. 34 yaşındayım ama yaşımdan daha yaşlı görünüyorum bu yüzden. Bana botoks yaptır geçer dediler siz ne düşünürsünüz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İki kaş arasında yer alan ve çatık kaş görünümüne yol açan çizgilerde botoks enjeksiyonlarından faydalanabiliriz. Botoks uygulanan bölgede, sinirlerden kaslara olan elektriksel iletiyi bloke ederek, uygulanan bölgedeki kasın fonksiyonunu geçici olarak azaltır veya yok eder. Böylece kırışıklıkların görünümü azalmış olur.

İki kaşımın arasında katlanmış şekilde çizgi ve kırışıklıklarım var. Çok derin değiller ama mimik yaparken baya belirginleşiyorlar. Yüz germe vebenzeri şeyleri öncelikli olarak düşünmüyorum.Çünkü bence okadarı gerekli de değil benim için. İlk olarak nasıl bir tedavi önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş arasındaki çizgi ve kırışıklıklar botoks enjeksiyonu ile tedavi edilebilmekte. Bu bölgedeki kasların gevşemesi ile daha fazla kırışıklık oluşması engellendiği gibi, daha huzurlu ve daha genç bir görünüm ortaya çıkıyor. Düzenli olarak yapılan botoks, yüzün üst kısmındaki yaşlanmayı yavaşlatıcı bir etkiye sahip. Botoksun etkisi, uygulandıktan 48 saat sonra ortaya çıkıyor. Son halini alması ise 10 günü buluyor.

İki kaşın arasındaki dikey çizgiler nasıl giderilir?Bu çizgiyi yok etmek mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş arasındaki derin çizgiler genellikle kişinin kaşlarını fazla çatmasından kaynaklanır. Bu bölgedeki kas hareketleri botoks ile durdurularak, çizgilerin daha da derinleşmesinin önüne geçilebilir. Ancak çoktan derinlenmiş çizgiler için dolgu işlemi gereklidir.

Kaş arası kırışıklıklar daha da artmasın diye mimik yapmıyorum artık. Bunun bir çaresi varmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks ya da Botulinum toksini, mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması, üzerini örten deri üzerindeki kıvrımları belirgin hale gelmesi nedeniyle meydana gelen kaş arasındaki kırışıklıklarda kas hareketlerini zayıflatması sayesinde işe yarıyabilmekte. Daha derin çizgilerde dolgu uygulayabilmekteyiz.

Kaş arası mimiksel kaş çatma kırışıklıklarına bir çare yok mu? Nasıl giderilebilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks aşırı kas kasılmalarını engeller. Yani zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit ve cerrahi olmayan bu uygulamayla pozitif sonuçlar alınabilmektedir.

Kaşların arasındaki dikey çizgiler için botoks en erken kaç yaşında yaptırılabilir. Botoksta bir yaş sınırı var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks bir çeşit proteindir ve hastanın gerçekten ihtiyacı varsa kullanılmalıdır. Tıbbi durumlarda 20 yaşından itibaren kullanılabilir. Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz çevresi kırışıklıklarına iyi cevap vermektedir.

Kaş arası çizgilerin sebep olduğu kırışıklıkların tedavisi nasıl yapılmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks uygulamasının ilk kullanıldığı bölgelerden birisi kaş arasıdır. Kaş çatma yüzde sert ve otoriter bir ifadeye sebep olması nedeniyle en çok botoks enjeksiyonu talep edilen ve yüz güldürücü sonuçlar alınabilen bölgelerden birisidir.

Giderek derinleşen kaş arası çizgileri ya da kırışıklıklarını giderebiliyormusunuz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mimik kaslarının hareketlerinde azalma istendiğinde, botoks enjeksiyonu, kasların içine enjekte edilebilir. Böylece kaş arasındaki çizgiler yok olabilir. Uygulamadan sonra gerçekleştirilen ilk kontrol muayenesinde herhangi bir değişiklik gözlenmezse dolgu uygulamasından faydalanabiliriz. Böylece şikayetlerde azalma sağlanabilmektedir.

Yüzümün elastikiyeti bozuldu bu en çok kaş arasında var.Kaşların arasında 2 tane belirgin çizgi var. Bu nasıl giderilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İnsanların mimiklerinin dışında yüzünde zamanla çizgiler oluşur. Yaşlılık çizgileri dediğimiz bu çizgiler kişilerin yaşlı görünmek istememesi sebebiyle ortadan kaldırma ihtiyacı duyabilmekteler. Kaş arasındaki çizgiler için, dolgu kullanılarak çizgilerin ortadan kaldırılması sağlanabilir.

Yıllarca mimik yapmak kaş çatmak yüzünden oluşan kaş arası kırışıklığına ne önerirsiniz? Dolgu mu düşünmeliyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş arasında özellikle kaş çatmaya bağlı olarak kırışıklıklar oluşabilmekte. Bu çizgi kişiye kızgın ve sert mizaçlı bir ifade verebiliyor. Bu bölgeye ilk olarak botoks denemek işe yarayabilir. Botoksun yeterli gelmediği durumda cilt altına dolgu uygulamak daha olumlu sonuçlar verebilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar