Erkeklerde Siyah Nokta ve Yağlı Gözenekler

Siyah noktalar ve yağlı gözenekler için cilt bakım yaptırmak olumlu sonuç verir mi? Kaç seans yaptırılmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Daha canlı ve pürüzsüz bir cilt için ”En iyi cilt yenileme cihacı” ödülüne sahip HydraFacial cilt bakımı siyah noktalar ve gözenekler için uygun olabilir. Hydrafacial teknolojisinde tüm cilt tiplerinin özel ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyerek cildinizdeki siyah noktalardan kurtulmanızı, gözeneklerinizin sıkılaşmasını, cildinizin canlanması hedeflenmektedir. Bu işlemi ayda 1 kez rutin yaptırılabilmektedir. Fakat bu aralık cildin ihtiyacına göre değişiklik gösterebilir.

Hocam ben 23 yaşındayım. Cildim okadar siyah noktalı yağlı ve gözenekli ki bu ciltte sivilce olmayacaksa hangi ciltte olur bilemiyorum. Nitekim cilt yapım yağlı olduğundan siyah nokta ve sivilcelerim eksik olmuyor. İlaç da kullandım geçmedi.kremler işe yaramadı. Erkeklerde siyah nokta ve yağlı gözeneklere kökünden çözüm olacak birşey varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sizin problemleriniz için kombine tedavilerden yararlanmak faydalı olabilir. Örneğin öncelikle cildinizdeki siyah nokta ve sivilcelere uygun bir tedavi planı ile başlayarak sonrasında birkaç seans Revlite lazer tedavisiyle gözenekleri küçültme yoluna gidilebilir. Hydrafacial cilt bakım tedavisi her yaş için uygundur, yeter ki cildinizin tedaviye ihtiyacı olsun. Bu tedaviyle, akne, siyah noktalar, kahverengi lekeler, hiperpigmentasyon ve tıkanmış gözeneklerden arınmış daha güzel ve genç bir cilt elde edilebilmekte. Bu tedavi sonrasında, Revlite Lazer tedavisi ile, cilt dokuları yenilenebilir ciltteki renk düzensizlikleri hafifler, gözenekler küçülebilir.

Kardeşimde çok fazla siyah ve beyaz nokta sorunu var. erkelerde olan bu sorunlar ve yağlı gözenekler için uyguladığınız bir tedavi yöntemi varmıdrı?teşekürlerr.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kadın ve erkek her yaştan herkesin cildi için yaptırabileceği Hydrafacial, bir yandan siyah nokta ve yağlı cilt vb. sorunları tedavi ederken bir yandan da peptid, antioksidan ve hyalüronik asit içeren solüsyonlar ile cildi onarır, besler ve nemlendirir. 20-30 dakika süren cilt bakımı cilde zarar vermeyen ağrısız ve acısız bir uygukamadır. Her mevsim uygulanabilen Hydrafacial, cilt yapısına ve ihtiyacına göre 4-6 seans uygulanmaktadır.

Doktor hanım, 26 yasında erkeğim ve cildimde yani yüzüm dahil sırtımda ve omuzlarımda siyah noktalar var. fakat sivilce falan yok. ayrıca cildim asırı yağlı, sanırım bu yüzden gözeneklerde tıkalı oluyomus.erkelerde olan bu sorunlara ne yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kadın-erkek herkesin cildinde ortaya çıkabilen siyah noktalar ve sivilceler ciltte birlikte görünebileceği gibi bazen de sadece siyah noktalar ortaya çıkmaktadır. Siyah noktalar sadece yüz bölgesinde değil; sırt, göğüs, kol ve omuz bölgelerinde de görülebilmektedir. Akne ve siyah nokta oluşumunun nedenleri; hormonal düzensizlikler, genetik faktörler, yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanımı ya da bazı ilaçların yan etkileri olabilmektedir. Fakat siyah noktaların ortaya çıkmasının asıl nedeni gözeneklerin tıkanmasıdır. Tüm cilt tipleri için tasarlanmış HyraFacial tedavisi, sıvı-dermabrazyon teknolojisi ile sivilce ve siyah nokta sorunlarınızdan cilde hasar vermeden kurtulmanızı sağlamaktadır. Hydrafacial sadece siyah noktalarda değil, ciltte oluşan kırışıklıklar, lekeler, yağlı gözenekler ve akne tedavisinde de mükemmel sonuçlar çıkarmaktadır.

iyi günler buket hanım ben sizin sitenizden pek çok şey ögrenidim simdi de eşim için bir sorum var. Eşim in cildi siyah noktalı ve gözenekli yağlı bir cildi var. Erkeklerde bu gibi vakalarda ne ler öneririsiniz?teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Tedavisi için pek çok seçenek mevcut. Belirttiğiniz şikayetlerden yağlı görünüm ve siyah noktaların tedavisi için Hydrafacial cilt bakım sisteminden; genişlemiş gözenekleri küçültmek için ise Scarlet S altın iğne sisteminden kombine bir şekilde fayda sağlanabileceğine inanıyorum. Gerçekleştirilecek muayene sonrasında en uygun tedavi planını hazırlayabiliriz.

Hocam merhabalar, istinasız her sabah uyandığımda cildim yağdan parıl parıl parlıyor ve yüzümde her daim siyah nokta birsivilce illaki oluyor. Gözeneklerim baya görünür durumda. Her sabah mutalaka duş almam gerekiyor. Erkeklerdeki cilt sorunlarına da bir çareniz yokmudur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hem kadınlar, hem erkekler için olmak üzere her cilt tipine uygun bir cilt bakım sistemi olan Hydrafacial ile cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri, akne tedavisinde istenilen sonuçları almak mümkün. Hydrafacial uygulamasında kullanılan solüsyonlar; anti-oksidanlar ve hyaluronik asit cildi derinlemesine besliyor, kaybettiği nem ve elastikiyeti geri kazandırıyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar