Hassas Ciltler İçin Buz Lazer Uygun mu?

Hassas cilt yapısı olan kişiler için buz lazer uygun mudur? işe yarar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soprano Ice Buz Lazer teknolojisi mevcut lazer sistemleri içerisindeki en konforlu ve acısız yöntemlerden birisidir dolayısıyla ihtiyaçları optimum seviyede karşılamak mümkündür. Cilt yapısının hassas olması herhangi bir sorun teşkil etmez, doktor kontrolünde uzman estetisyenlerin yapacağı uygulamalarda cildinizin zarar görme ihtimali sıfıra yakındır.

Buz lazer acıya hassasiyeti olan ciltler için uygun mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer sayesinde, daha hassas ve daha çok acı duyulabilen alanlarda bile, oldukça pratik, hızlı ve acısız şekilde epilasyon uygulaması mümkün hale getirildi.

Hassas ciltlerin en çok tercih ettiği lazer epilasyonu hangisidir?Siz acı eşiği düşük kişilere hangisini önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İleri teknoloji soğutucu mekanizması sayesinde acısız bir sistem olan Buz Lazer (Soprano Ice) ile ten renginiz, tüy renginiz, ne olursa olsun istenilen sonuçlar elde etmek mümkün olabilmektedir. Soprano Ice lazer sisteminin eski nesil lazer epilasyon tedavilerine göre en belirgin farkı çok daha konforlu ve acısız olmasıdır. Özellikle acı eşiği çok düşük olan kadın ve erkeklerde en çok tercih edilen lazer sistemidir.

Benim baş belam tüylerim. Bıktım onlar kazandı artık başa çıkamıyorum hiç bir şekilde. Canım çok tatlı olmasaydı çoktan lazere giderdim ama malesef… Buz lazer diye bir lazer duydum soğukluğundan nerdeyse hiç acı duymuyormuşuz. Hassas acıya dayanamayan ciltteki kişiler için uygun mu sizce?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer ileri teknoloji bir lazer cihazı. Içeriğinde bir çeşit soğutucu sistem bulunuyor. Buz soğutmalı lazer ismi de buradan geliyor. Bu soğutucu özelliği sayesinde neredeyse hiç acı hissedilmiyor. Hem kadınlarda hem de erkeklerde her mevsim uygulanabiliyor.

Hassas ve bembeyaz peynir gibi bir ten rengim ve simsiyah tüylerim var. Kalın oldukları için ağda sonrasında bile sivilcelenmeler oluyordu. Lazeri düşünemiyorum.Hassas ciltlere en uygun lazer buz lazer diyorlar bu doğru mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Her cilt tipi birbirinden farklıdır. Elbette, hassas ciltlerde lazer epilasyonun yan etkilerine daha sık rastlanmaktadır. Son teknoloji geliştirilmiş güçlü soğutucu mekanizması sayesinde, buz lazer ile diğer yöntemlerde karşılaşacağınız yan etkiler, büyük oranda ortadan kalkmaktadır.

Esmer bir bayanım. Tenim esmer ama inanılmaz hassas. En ufak bir şeyde kızarır pütür pütür olur. Çok dikkat etmem gerekir. Bu yuzden lazer epilasyonu bile uzun yıllar erteledim. Buz lazer hassas ciltler için uygun diyorlar. Bilgi verebilir misiniz ,teşekkürler….

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eski nesil lazer sistemleri ile bikini bölgesi gibi hassas bölgelere yapılan uygulamalar bir hayli acılı olabilmekteydi. Buz Lazer (Soprano Ice) bu hassas bölgelerde konforlu bir uygulamayı mümkün kılıyor. Ten renginiz ne kadar koyu olursa olsun, bronzlaşmış tenlerde bile iyi sonuçlar almak mümkün olabilmektedir. Ten ve kıl renginden bağımsız olarak, konforlu olması sebebiyle en hassas ciltlerde de uygulanabilmektedir.

Soprano ice buz lazer hassas bir cildi ve ağrı eşiği çok düşük olan birisi olduğumu söylediğimde bana önerilen lazer cihazıydı. Bu doğru mu? Buz lazer hassas ciltlere uygun mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soprano Ice buz lazer, diğer lazer teknolojilere kıyasla çok daha gelişmiş bir soğutucu mekanizmasına sahiptir, böylece, diğer cihazlara göre daha acısız ve konforlu bir tedavi olanağı sunabilmektedir.

Buz lazeri diğer lazer türleri yerine neden tercih etmeliyim? Buz lazer hassas ciltler için de uygun mudur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soprano Ice buz lazer epilasyonun hassas ciltler için uygun olması, tüyleri yok ederken cildi koruyor olması tercih edilmesinin en önemli sebeplerindendir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar