Ellerde Oluşan Kahverengi Lekeler Kimyasal Peeling

Yaş ilerledikçe ellerin üstünde oluşan kahverengi lekeler ve kırışıklıklar nasıl gider?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İnsanın yaşını ele verdiği ve saklayamadığı organı elleridir. Eğer kahverengi lekelerden muzdaripseniz, sadece melanin hücrelerini hedef alarak lekelerin görünümünü azaltmak için kimyasal peeling yaptırabilirsiniz. El için tercihimiz TCA (TriCloro AsetikAsit) peelingler. TCA peeling uygulaması ile üst deri soyuluyor ve böylece derinin yenilenmesi ve gençleştirilmesi sağlanmış oluyor. Peeling işlemi ile cilt lekeleri, güneş hasarlı cilt, cildin yağ-nem dengesizliği gibi pek çok sorunu gidermek veye azaltmak mümkün oluyor. TCA peeling uygulanan bölgedeki cilt daha parlak, genç ve daha elastik bir hale gelir.

Hocam merhaba, güneş gördümü direkt lekelenen bir cildim var. Fakat yaş ilerledikçe daha da belirgign olmaya başladılar. Bu yaz özellikle ellerimde çok oldu. Ellerde oluşan kahverengi lekeler kimyasal peelingle geçer mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eller de cildiniz gibi güneşten çok çabuk etkilenen bir bölgedir. Bu nedenle yüzünüzü güneşten korumak için sürdüğünüz yüksek faktörlü güneş koruyucuların ellerinizin üstüne de sürülmesinde fayda var. Zira ellerimiz, en çok güneş gören yerlerin başında gelmektedir. Eğer tüm çabalarınıza rağmen yine de ellerinizin üstündeki kahverengi lekelerin oluşmasının önüne geçemediyseniz, Kimyasal Peeling tedavisi size uygun olabilir. Bu tedavi sırasında yüze, ellere yani cildin üst katmanında birikmiş olan ölü derilerin soyulmasını sağlayan bir solüsyon uygulanır. Böylece cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş tabakası kontrollü bir şekilde yok edilmiş olur. Ciltte bir yeniden yapılanma sürecini tetikleyen kimyasal peeling işlemi, aynı zamanda cildin daha fazla kolajen üretmeye başlamasını sağlar.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar