Çevremdekiler Botoks Yaptırdığımı Fark Eder Mi?

Arkadaşlarım ya da çevremdekiler botoks yaptırdığımı fark eder mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eğer uzman olmayan kişiler işlemi yapar ise yüzünüzde donuk bir ifade oluşabilir. Bu ifade özellikle ağlarken ve gülerken yüzünüzdeki kasların görevini yapamamasına neden olabilir. Bu yüzden işlemi uygulayan hekimin tecrübesi çok önemli. Günümüzde gözler önünde olan sanatçılar, politikacıların pek çoğu botoks yaptırmakta ve bu fark edilmemektedir.

Hocam 32 yaşında bir erkeğim, benim kaşlarım normal durduğumda bile çatık gibi görünüyor. Biraz botoks ile kaşlarımı bi tık yukarı kaldırtmak istiyorum.Çevremdeki insanlar botoks yaptırdığımı fark eder mi çünkü artık kendimi mutsuz ve somurtkan bir ifadeden arındırmak istiyorumm. Yaptırsam etkisi ne kadar sürer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks, Clostridum Botulinum adlı bakteriden üretilen saf ve doğal proteinin minik iğneler ile kaslara düşük dozda uygulanmasıdır. Alındaki ya da kaşlardaki kaslara yapılacak küçük bir müdahale ile sert ifadeyi yumuşatmak mümkündür. Etkisi, kişinin kas yapısına göre 4-6 ay arasında değişiklik gösterebilir. Cinsiyet farketmeksizin herhangi bir kas hastalığı bulunmayan, hamile ve emziren anneler dışında herkese yapılması uygundur.

Ben gülerken gözlerimi kısıyorum farkında olmadan. Bu yüzden de göz çevremde hep kırışıklıklar oluştu. Henüz 24 yaşındayım. Botoksla bi düzeltme yaptırmak istesem, çevremdekiler botoks yaptırdığımı fark eder mi diye de tedirgin oluyorum. Genç yaşta insanların bana garip garip bakmasını istemiyorum. Bu konu hakkında düşüncelerinize ihtiyacım var hocam. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks, kişinin cilt, kas yapısı göz önüne alınarak belirlenen kırışık noktalarına, çok ince uçlu iğnelerle küçük dozlarda yapılan bir enjeksiyon işlemidir. İşinde uzman bir doktorun FDA standartlarına uygun bir şekilde bu işlemi yapması ile kimse fark etmeden değişmeniz mümkündür. Eğer doğru uygulanırsa, yani eğer enjeksiyon işinin ehli bir uzman tarafından gerçekleştiriliyorsa, ortaya son derece doğal sonuçlar çıkıyor. Kırışıklıklar düzelir, yüzünüz daha genç görünüm kazanabilmektedir.

Bir devlet okulunda ilkokul öğretmeniyim.Haliyle çocuklar için rol modelim. Her hareketime dikkat etmek zorundayım onlara yol gösterici olabilmek için. Benim de yaş gereği kırışıklıklarım oluştu yüzümde alnımda göz çevremde özellikle. Botoks yaptıracağım ama çevremdekiler, öğrencilerim botoks yaptırdığımı fark eder mi?Aslında öğrencilerim anlamaz belki ama yüzümde büyük farklılık olduğunda bunu fark edeceklerdir.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks işlemi tecrübeli bir hekim tarafından yapılırsa donuk, mimiksiz bir ifade oluşturmaz. Dışarıdan botoks yapıldığı kolay kolay anlaşılmaz. Tekrar yaptırılmazsa yüz eski haline döner ama daha kötü olması gibi bir durum söz konusu değil. Sonuçta botoks, bir gençlik iksiri değil. Sadece yaşlılığın ilk belirtisi olan kırışıklıklardan, bir süre daha uzak kalabilmenin yolu.

Merhaba, ben hayatımda hiç botoks yaptırmadım ancak yüz bölgemdeki bazı yerler için botoks yaptırmayı düşünüyorum. Bazı çekincelerim var açıkçası kimsenin botoks yaptırdığımı öğrenmesini istemiyorum. Doğal bir güzellik olduğunu müdahalesiz bir güzellik olduğunu sansınlar istiyorum. Acaba botoks yaptırdığımda çevremdekiler botoks yaptırdığımı farkeder mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde en çok yapılan ve bilinen işlemlerden biridir botoks. Emin olun bir çok insanda var olan botoks uygulamasını fark etmeyebilirsiniz.Doktorunuzdan bunu talep edebilirsiniz.Zaten günümüzde trend olan da yapılan estetik işlemlerin başkaları tarafından anlaşılamayacak şekilde yapılmasıdır.Bize danışan birçok kişinin de isteği bu yöndedir

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar