Boyundaki Sarkmalara Ne Yapılabilir?

Boyun bölgesindeki sarkmalara ne gibi uygulamalar daha iyi bir görüntü sağlar?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşla birlikte boyun bölgemiz; incelme, sarkma ve belirgin kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini göstermeye duyarlıdır. Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalarının düzeltilmesi için Botoks, VShape, Thermage, Ultherapy, Revlite, Mezolifting ve dolgu uygulamalarından yararlanıyoruz.

Doktor hanım merhabalar hocam,,boyun bölgesindeki sarkmalara ameliyatsız hangi tedaviler yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Boyun bölgesi; genetik yapı, yatma şekli, güneş ışığı, düzenli cilt bakımı yapılmaması gibi nedenlerden dolayı erken yaşlanma belirtileri gösteren bölgelerden biridir. Boyundaki sarkmaları gidermek için farklı yöntemler kullanabiliyoruz. Bu yöntemlerden bazıları: Ultherapy, VShape, Thermage, Botoks ve Dolgu uygulamalarıdır. Tecrübeli bir hekim tarafından yapılan muayene ile kişinin cilt tipine, yaşına ve cilt problemine göre hangi tedavinin uygulanacağı ve seans sayısı belirlenebiliyor.

Doktor hanım yastan dolayı oluşan boyun bölgesindeki aşırı sarkmalara ne yapılabilir,çözüm
öneriniz nedir.?ameliyat olmam gereklimi?tesekürler

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşın ilerlemesiyle birlikte boyun bölgesindeki dokular gevşeyip, daha sarkık bir görünüm alabiliyor. Bu bölgede
oluşan sarkmalar rahatsız edici bir görüntü oluşturmakta ve kişiyi olduğundan daha yaşlı
gösterebilmekte. Fakat bu durum, öncelikli olarak ameliyat seçeneğini aklımıza getirmemektedir. Boyun bölgesindeki
sarkmaları tedavi etmek için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Boyun sarkmalarını
düzeltmek ve görünümünü yenilemek için günümüzde Botoks, Dolgu, VShape, Ultherapy, Revlite gibi
uygulamalarından yararlanılabilmektedir.

merhaba Buket hanım, 37 yaşındayım ama boyun bölgemde fazlasıyla sarkmalar var.yüzümle boynumdaki bu farktan dolayı aynaya bakamıyorum, kendimi çok kötü hissediyorum.acaba bu boyundaki sarkmalara ne yapılabilir? lütfenn en hızlı çözüm önerşlerinizi bekliyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bu durumda size ameliyatsız ve ağrısız bir yöntem olan Ultherapy’i önerebilirim. Bu yöntem ile cilt altındaki dokular yenilenir ve yeni kolajen oluşturur. Böylece sarkan bölgeler tekrar sıkılaşıp, gerginleşir. Genelde tek seans uygulanması yeterli olabilmektedir. İşlem sonrası tedavinin etkileri, 10-15 günden sonra ortaya çıkmaya başlamaktadır.

boynumdaki kırışıklık ve sarkmalar gitdikçe arttıı.bu boyundaki sarkmalara ne yapılabilir,lütfen acilen çözüm önerierinizi bekliyom.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücudumuzdaki en hassas bölgeler boyun ve dekolte bölgeleridir. Cildin, esnek ve genç görünmesini sağlayan kolajen isimli proteinin azalması boyun bölgesinde daha belirginleşir. Bu yüzden kırışıklık ve sarkmalar en fazla bu bölgelerde olur. Ameliyata gerek duymadan teknolojik yöntemler veya bazı uygulamalar ile boyun ve dekolte bölgelerindeki sarkmalar ve kırışıklıklar düzeltilebilir. Botoks, Radyo Frekans ve Ultrason cihazları, Ultherapy, VShape, Icon Lazer, Mezoterapi uygulaması ve dolgu yöntemleri ile bu sarkmaları büyük oranda tedavi etmek mümkün olabilmektedir. Hatta bu uygulamalar, sonuçları daha iyi hale getirebilir ve iyileşme sürecini de hızlandırabilmektedir.

Terziyim yıllardan beri başım önde çalışmaktan boyun sarkmalarım oldu. E artık işleri yoluna koydum çalışmıyorum da tedavi olmak istiyorum.boyundaki sözünü ettiğim sarkmalara ne yapılabilir buket hanım?Teşekkürler…(ameliyat demeyin hocam en son çare düşünüyorum)

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dekolte ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırışmalar için teknolojik gelişmeler, bu bölgede oluşan sarkma ve kırışıklıkların ameliyatsız olarak lazer, radyofrekans ve ultrason cihazlarıyla tedavileri ile desteklenmesi mümkün kılmaktadır. Hatta bu cihazlar ameliyatla elde edilen sonuçların, çok daha iyi hale getirilmesi ve iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla da kullanılabilmekte. Ultherapy, VShape, Inmode lazer cihazlarıyla sarkmaları büyük oranda toparlamak mümkün olabilmektedir.

Merhaba hocam benim sorum boynumdaki hafif sarkmalar ve kırışıklıklar.Bunlara ne yapılabilir ne önerirsiniz. Sarkma çok aşırı değil sanki kırışıklıklar gidince sarkmanın görünmesi de azalacak gibi geliyor.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Boyun kırışıklıkları ise asıl şikayetiniz botoks bir alternatif olabilir. Botoks boyun ve dekolte bölgesindeki yatay ve dikey çizgilerin hafifletilmesi için yıllardır kullanılmaktadır. Yaklaşık 4-6 ayda bir kez yapılan botox uygulamasıyla daha iyi bir görünüm elde edilebilir. Bu işlem lokal anestezik krem kullanarak 5-10 dakikada tamamlanır. Özellikle yeni başlayan kırışıklıklarda gayet başarılı sonuçlar verir. Sarkmaların toparlanması ise önceliğiniz lazer, radyofrekans ve ultrasound teknolojilerinden faydalanılabilir. Muayene sonrasında kombine tedavi yaklaşımları da düşünülebilir. Görmeden net bir öneride bulunmak zor. Sağlıklı günler dilerim.

Kilolarımdan kurtuldum derken bu defa da boyundaki sarkmalarımla başım belada. Acaba kilo verdiğim için mi oluştu bunlar? Boyundaki sarkmalara ne yapılabilir, ameliyat da olmak istemiyorum bu sebepten. Cevabınız beni mutlu edecek. İyi çalışmalar dilerim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bu gibi durumlar için Vshape tedavisi düşünülebilir. Bu ameliyatsız tedavi ile, cildin en alt tabakasında yer alan kolajen lifleri uyarılır ve cildin en üst tabakasında gözle görülür bir şekilde gerginleşme sağlanır. Böylece boyun bölgesinin en alt kısmında bulunan sarkmış dokular toparlanarak uygulama tamamlanmış olur. Tek seansta da başarı oranı oldukça yüksektir.

Hocam ben 52 yaşında bir bayanım. Boynumda kırışıklıklarım vardı ama pek ciddiye almıyordum. Son 1 yılda boynumda bulunan bu kırışıklıklar, yerini sarkmalara bıraktı. Boyundaki bu sarkmalara ne yapılabilir çünkü aynaya her baktığımda sarkmaları gördükçe moralim çok bozuluyor.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaş ilerledikçe boyun bölgesinde ince çizgilerin, kırışıklıkların ve sarkmaların olması gayet normaldir. Önemli olan doğru yapılan bir tedavi ile acısız ve ameliyatsız yüksek oranda çözüm bulunmasıdır. Sıkça yaptığımız ve olumlu sonuçlar aldığımız Ultherapy işlemi sırasında, cilt altı dokulara ulaşan enerji sayesinde cilt altı dokuları kendini yenilemeye başlar. Böylece ciltte yeni kolajen oluşumu sağlanır. Bu işlem sonrası boyuna yapılacak gençlik aşısı da oldukça etkilidir

Boyundaki sarkmalara ne yapılabilir?bu durum beni baya depresif yaptı. Sürekli flar takıyorum kapatıyorum.Ltf yardım.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Merhaba boyun sarkmaları yaş ile birlikte en büyük cilt problemlerinden birisidir. Ancak günümüzde geliştirilen radyofrekanslı lazer sistemleri ile büyük oranda sıkılık elde etmek mümkün.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar