Boyun Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak Mümkün Mü?

Gıdı ve boyun alt kısmındaki yağlanmalardan kurtulmak mümkün mü?Ne gibi seçeneklerimiz var?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq coolsculpting ve Vshape boyun ve gıdı bölgesinde kullandığımız iki ayrı teknik.Zeltiq gıdı bölgesindeki yağlanma olan bölgeye lokal olarak uygulanarak soğuk lipolizle yağ hücrelerinin tek seansda %20 ile 40 arasında kalıcı bir şekilde azalmasını sağlıyor. Vshape ise, iri yapılı olan yağ hücrelerini, ultrason dalgaları yardımıyla parçalıyor. Vshape, ısıtıcı kavitasyonel dalgalarla çalışmadığından boyun bölgesinde de güvenle uygulanabiliyor ve yan etki göstermiyor.

Boyun bölgesindeki yağlardan kurtulmak mümkün müdür? Gıdım belirgin hale geldiği için saklamak için sürekli boynumu kapatacak birşeyler takıyrum. Bunu geçirecek tedavi edecek boyun egzersizleri de yaptım ama birşey değişmedi. Bu konuda neler yaptırabilirm?Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çene altı ve boyun arasında belirli ölçüde bir açı vardır. Bu durum bazen yapısal olarak orantısız olabilir, bazen de kilo ve yağlanma ile bu oran bozulabilir. Çene altındaki dolgunluk, halk diliyle ‘gıdı’, estetik açıdan rahatsızlık veren bir problemdir. Zeltiq CoolMini ile tedavisi mümkün olabilmektedir. Cool mini de, CoolSculpting gibi etki ediyor. Yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar, diğer dokulara zarar vermeden soğutarak vücuttan atılmalarını sağlıyor. Sistem bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunu %30 ile %40 oranında azaltırken aynı zamanda sıcaklıktaki ani düşüş, cildin sıkılaşması da sağlamaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar