Boyun Çizgileri Nasıl Giderilir

Boyundaki çizgiler için botoks faydalı olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks, boyun bölgesine de uygulanabiliyor. Güneş ve yer çekimi sebebiyle işlevini yitiren kolajenler parçalanıp cildin sarkmasına sebep olur. Çizgiler derinleştikçe yağ bezeleri hiç istenmeyen yerlere yerleşiverir. Güzel bir boyun ve çene bölgesine sahip olmak isteniyorsa, cildi sıkılaştıran ürünler, tedavilerden faydalanılabilir. Boyundaki kırışıklıklar için en basit ve hızlı çözüm olan botoks uygulaması Nefertiti Lift olarak da bilinen teknik ile çene altından başlayarak boyun bölgesine doğru uzanan dikey çizgilerin görünümleri hafifletilebilir. Uygulama öncesinde boyna uyuşturucu bir krem sürülür ve 15 dakika beklemeniz istenir. İşlem esnasında boğumların görünür hale gelmesi için yüzün buruşturulması istenerek 4 ila 20 arasında enjeksiyon yapılarak işlem gerçekleşecektir. Kaslara uygulanan botoks iğneleriyle gevşemesi sağlanan boğumlar, 6 ay boyunca görünmez hale gelebilmektedir.

hocam annem 55 yaşında ve boyundaki çizgilerinden rahatsız . Ben boyun germe amleiyatı olacak diyor. Ben de böyle bir ameliyata girmesinden korkuyorum. Mutlaka ameliyatsız bir yöntem vardır diye düşünüyorum. Bilgi verebilirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Boyun ve dekoltenin daha iyi görünmesini sağlamak için cerrahi uygulamaya ihtiyaç duyulmayan yöntemler de mevcut. Boyun ve dekolte bölgesindeki deri daha ince ve hassas yapıdadır. Bu nedenle bu bölgede nazik olmak gereklidir. Boyun ve dekolte bölgesinde görülen çizgilerin iki ana nedeni vardır. Birisi kırışıklıklar, bir diğeri ise güneşin zararlı etkileridir. Botoks, boyun ve dekolte bölgesindeki yatay ve dikey çizgilerin hafifletilmesi için yıllardır kullanılmaktadır. Botoks boyun ve dekolte bölgesindeki yatay ve dikey çizgilerin hafifletilmesi için yıllardır kullanılmaktadır.

Merhaba Buket hanım, 49 yaşındayım.Yüzüm genel anlamda iyi büyük bir şikayetim yok ama boyun çizgileri bendeki çok fazla ve beni daha da yaşlı gösteriyor. Kilo vermekle nemlendirmekle de ilgisi olduğunu düşünmüyorum çünkü kendime iyi bakarım.Bu çizgiler nasıl giderilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Boyundaki çizgi ve kırışıklıkların tedavisinde çok çeşitli yöntemler mevcut. Tek seanslıklardan Theremage, Ultherapy’den faydalanabilirsiniz. Revlite, Icon Lazer, Forma gibi sistemlerle de boyun çizgilerinin tedavisi gerçekleştirilebilmekte. Muayene olduktan ve bölgedeki problemin derecesi tespit edildikten sonra hangi tedavi ile ilerleneceğine karar verilebilir. Enjeksiyon tedavilerinden Botoks ile de boyundaki kırışıklıkların görünümünü büyük bir oranda hafifletmek mümkündür.

Kimyasal peelinglerle boyun çizgileri nasıl giderilir? İnternette okuduğuma göre ince çizgilerde baya değişiklik oluyormuş. Bu doğru mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Normal şartlar altında, cilt bakımı ve kimyasal peelinglerin genellikle ayda bir sıklıkta yapılmasını öneriyoruz. Ancak, kullanılan ürünlerin kalitesi ve güvenilir olmasına özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde, fayda yerine kalıcı zararlar yaşanabiliyor. Bu uygulamalar yüz bölgesine yapılırken boyun bölgesinin de ihmal edilmemesi gerekiyor. Meyve asitleri kullanılarak yapılan kimyasal peelingler ile ölü hücreler atılarak cildin yenilenmesi, ince kırışıklıkların azalması ve cildin lekelerden kurtarılması mümkün olabiliyor.

Aslında kendine bakan bir kadındım ama sanırım boyun ve dekolte bölgemi en çok da boyun bölgesini baya ihmal ettim. Cilt bakımı yapardım boyun eksik kalırdı. Botoks yaptırırdım boyun veya dekolteye dokundurmazdım. Haliyle yüzümle boyun arasında biraz fark oldu. Bunu yani boyun çizgileri nasıl giderilir?çok fazla büyük bir değişiklik beklemiyorum sadece yüzümle arasındaki fark kapanması yeterli.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Size Scarlet S altın iğne, diğer adıyla iğneli radyofrekans sistemini önerebilirim. Scarlet S ile, derinin üst tabakasında hasar oluşturmadan, dermis tabakasında kolajen ve elastik dokunun artışı sağlanabilmekte. Böylece uygulanan bölgede kırışıklıklar ve mevcut izler azalıp, cilt uzun süreli sıkılaşabiliyor. Boyundaki çizgileri gidermek için pozitif geri dönüşler aldığımız bu sistemde iğnelerin uzunluğu, istenen derinliğe göre ayarlanabiliyor. Uygulama genellikle bir ay aralıklar ile 2-4 seans yapılıyor.

Boyun bölgesindeki çizgiler fraksiyonel lazer ile giderilebilir mi?Normalde ilk aklıma botoks gelmişti ama ben daha uzun süreli bir etkisi olsun istiyorum. İşim gereği çok yoğun çalışıyorum. Çoğunlukla yurtdışında oluyorum. Bilgi için teşekkürler şimdiden.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Fraksiyonel lazer uygulaması deri altındaki hücrelerin yenilenmesini sağlayarak, uygulama bölgesinde daha gergin ve kırışıksız bir cilde kavuşmak mümkün olabiliyor. Yanı sıra, fraksiyonel lazer ile deriye kaybettiği elastikiyeti geri kazandırılabiliyoruz. Aynı zamanda boyundaki kahverengi, kırmızı lekeler azaltılabiliyor.

Daha önce yüzüme mezoterapi ve bir süre sonra ufak botoks enjeksiyonları yaptırmıştım. Baya memnun kalmıştım ama doktorun yurtdışına taşındı. Bu yüzden Ankara’da sizi ziyaret etmek istiyorum. Son zamanlarda boynumdaki çizgiler ve kafamı geriye alınca boynumdaki hafif katlanmalardan yana başım dertte. Siz bu duruma ne önerirsiniz? yine Mezoterapi yapsam işe yarar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Boyun ve dekolte bölgesine yapılan mezoterapiyi, cildin kırışıklığının azaltılması, cilde nem kazandırma ve lifting (yüz ve boyun kaldırma) amacıyla uygulayabiliyoruz. Mezoterapi, içeriğinde hyalüronik asit, vitamin ve proteinler barındırıyor. İnce iğne ile deri içine verilerek uygulanan mezoterapinin, haftada 1 kez ortalama 6 seans yapılması önerimizdir. Bu uygulamadan hem yüz hem de boyun ve dekolte bölgesinde sıklıkla faydalanıyoruz. Bazı hastalarım mezoterapinin bıraktığı canlandırma etkisinden vazgeçemiyor. Yine de, çizgilerinizin durumunu görmeden mezoterapi ile veya botoks ile ilerleyelim demek doğru olmaz. Bazı hastalara sadece bir tanesi yeterli olabilirken bazılarına kombine tedaviler de yapabiliyorum.

İyi günler Buket hanım, ben normalde balık etli bir kadınım. Yaşım 45 ama yüzüm genel olarak iyi durumda. Benim sıkıntılarım boyun çizgilerimle. Enine enine oluşmuş ve bebeklerin kollarındaki boğumlar gibi çizgilenmeler var. Okadar derin olmasa da var. boyun çizgileri nasıl giderilir?hedefim gelecek yıla daha genç bir görüntüyle girmek. Bilgiler için teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltteki bazı bölgeler daha erken deforme olarak yaşlılığı iyice ortaya çıkartıyor. Özellikle boyun bölgesi, göz kapağından sonra en ince deriye sahip bölge olması nedeniyle daha erken deforme oluyor. Buna karşın aynı oranda en çok ihmal edilen bölge yine boyun. mezolifting ile boyun yatay çizgilerine enjeksiyonlar yapılarak kırışıklıkları azaltabiliyoruz. Uygulama, 10 dakika kadar sürüyor. İşlemin yılda 1 kez bir tekrarlanması daha etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Boyun bölgemde bir süredir canımı sıkan enine çizgiler var ve gergin tutmaya çalışsam da belli oluyorlar. Reklamcılık sektöründe çalışıyorum ve işim gereği çok fazla insanla iç içeyim görünümüm çok önemli. Bu boyun çizgileri, enine çizgiler nasıl giderilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks işlemleri 20-25’li yaşlarından itibaren bazı genç kız ve erkeklerde gelişmiş yüz kasları olabiliyor, Boyundaki çizgiler çok erken yaşta belirginleşebiliyor. Boyun bölgesindeki kırışıklıklar, yaşlanma bulgularını en çok ele veren bölgelerden birisidir. Bu nedenle bu bölgedeki gevşemeler, sarkmalara yol açar ve gıdı daha belirgin bir görünüm alabilir. Boyun çizgilerine uyguladığımız botoksla oluşmuş enine çizgiler azaltılabilmektedir. Botoksun yeterli olmadığı durumlar için dolgu takviyesi yapılarak alınan sonuçların etkisi daha da artırılabilir.

Yaşım daha 30 ama boynumda biraz sarkma ve çizgilenmeler var. Benim rahatsız olduğum boyuna çizgiler. Son 5 yılda zayıflamak için çok uğraştım akupunktur yaptırdım 30 kilo verdim ama sonra yeniden aldım şimdi 10 kilo daha eksiğim ama bu durum canımı çok sıkıyor.Beni şişman ve yaşlı gösteriyor. Boyun çizgileri nasıl giderilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Boyun bölgesi, yüz gibi yaşlanma belirtilerinin ilk olarak hissedildiği bölgelerin başında geliyor. Ayrıca erken yaşlarda dahi, genetik sebeplerden veya kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan boyun çizgileri ve sarkmaları gözlemleyebiliriz. Ultherapy, Hyaluronik asit içerikli mezoterapi ve PB serum uygulamaları boyun çizgilerini gidermede oldukça pozitif sonuçlar vermektedir. Ayrıca boyun dokusuna uygun gençlik aşıları da sıkça kullandığım bir tedavidir

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar