Tek Seansta Gıdı Eritme İşlemi

Gıdı bölgesi için kaç seans Cool-Mini uygulaması yapılmalıdır? Tek seans yeterli oluyor mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

CoolMini tedavisi ortalama bir saat sürüyor ve işlem sonrasında hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebiliyor. Pek çok hastada tek bir seans yeterli oluyor ama yağ dokusu daha fazla olan kişilerde ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabiliyor. İşlemin etkisi 15 günün ardından ortaya çıkmaya başlasa da nihai sonuç için iki-üç ay geçmesi gerek.

Annem gıdısından çok rahatsız olduğu için bir kaç lazer seansı aldı. Ancak bir süre sonra yağ miktarı azalacak dedilerse de pek bir değişiklik olmadı. Üzerinden 1 ay kadar süre geçti ama bence hemen hemen aynı bir değişktlik yok. Tek seansta gıdı eritme işlemi varmı acılımıdır?Bu kez daha detaylı araştırıp öyle karar vereceğiz.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Geçmiş olsun, çene altı yağlanmasında soğuk lipoliz yönteminden pozitif geri dönüşler alınıyor. Zeltiq CoolSculpting soğuk lipoliz sistemiyle tek seansta yağ hücrelerinin moleküler yapısı bozularak yağ dokusunun vücuttan uzaklaşması mümkün oluyor. Sistemin uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülür ve kristalize olan yağ hücreleri metabolize olarak vücuttan atılır.

Cildimde bir kırışıklık veya sarkma yok genel olarak yüz şeklinden de memnunum. Beni en çok gıdım rahatsız ediyor. İş yerinmde çok yoğun çalışıyorum. Bu yüzden devam eden sürekli tedaviler bana göre değil. Tek seansta gıdı eritme işlemi yapabilen bir tedavi şekli varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting tedavisi, bölgesel yağlanma konusunda etkinliği kanıtlanmış bir sistemdir. Tek seans uygulanan Zeltiq CoolSculpting ile bölgesel fazlalıklardan kurtulmak, daha ince, daha çekici bir siluete kavuşmak mümkün. Gıdı tedavisinde sıklıkla CoolSculpting sisteminden faydalanıyoruz. FDA onayına sahip olan bu sistem, bölgesel yağlar için soğuk şekillendirme sistemiyle çalışan ilk sistem olma özelliğini taşıyor. Bu yöntemde çene altına uygunlanan tek seansla, Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücreleri düşük ısılarda yaşayamadıkları için parçalanır ve bir süre sonra da karaciğer yardımıyla vücuttan atılıyor.

Önden bakınca çok fazla değil ama yan profilden bir miktar gıdı var. Bu gıdı tek seansta eritilebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soğuk lipoliz yöntemiyle ortalama 45-60 dakikalık bir sürede, 1-1,5 cm kadar yağ dokusu incelmesi sağlanabilmekte. Tek seansta çene altı gıdı bölgesindeki yağları azaltmada etkili bir yöntem olan soğuk lipoliz (CoolSculpting) sistemi ile sonuçlar bir ay gibi bir sürede gözlenebilmekte.

Tek seansta gıdı eritebilen bir teknoloji var mı? Eğer işe yararsa yanaklardaki şişmanlıklara da uygulamak istiyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücuttan yağların donarak atılmasını sağlayan CoolSculptinsg teknolojisi, gıdı bölgesindeki yağları eritmek için kullanılabiliyor. Zeltiq CoolMini adındaki küçük bir aplikatörle çene altına 45 dakikalık bir seans yapılıyor. Sonuçlar, iki ay sonra ortaya çıkabiliyor.Yanaklardaki yağı azaltmak için ise agassi mono polar radyofrekans sistemini kullanıyoruz

Tek seansta gıdıyı eriten bir yöntem var mı bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gıdı eritme işleminde, CoolMini tedavisi, ortalama bir saat sürüyor ve işlem sonrasında hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebiliyor. Pek çok hastada tek bir seans yeterli oluyor ama yağ dokusu daha fazla olan kişilerde ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabiliyor. İşlemin etkisi 15 günün ardından ortaya çıkmaya başlasa da nihai sonuç için iki-üç ay geçmesi gerek.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar