Karın Bölgesindeki Yağlar İçin Cerrahi Olmayan Bir Seçenek Var Mı?

Annem bir güzellik merkezinde çalışıyor ama ben oradaki cihazların hiç faydasını göremedim. Benim sorunum karın bölgesindeki yağlar. Kesinkez liposaction gibi yöntemlere girmeyi istemiyorum. Ankara bölgesel incelme yazında internete karşıma siz çıktınız. Karın bölgesindeki yağlar ve sarkmalar için cerrahi olmayan bir seçenek var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde hastalar, çeşit çeşit diyetler ve pek çok egzersiz denemelerine rağmen istenmeyen inatçı yağlarından kurtulamayabiliyor, ameliyat olmak ve bıçak altına yatmaktan da çekinebiliyorlar. Bu yüzden, bu nedenlerden dolayı cerrahi olmayan prosedürleri tercih ediyorlar. CoolSculpting, VelaShape, VShape, Inmode gibi pek çok bölgesel incelme tedavileri mevcuttur. Bu tedavilerin en etkili olanlarından birisi de CoolSculpting’tir. İnvaziv olmayan bölgesel incelme tedavileri ile, istenmeyen yağlar cerrahi veya yara izi olmadan azaltılabilir. Bununla birlikte; gevşek cildi veya sarkan dokuyu kısmen sıkılaştırabiliyor. İstediğiniz vücut ağırlığına ulaştınız, ancak diyet ve egzersize rağmen, karın, basen, bacak, kalça vb. gibi bölgesel yağların olduğu alanlardaki görüntüden rahatsızsanız, CoolSculpting, Inmode, VShape, VelaShape gibi cerrahi olmayan bölgesel incelme-yağ azaltma tedavileri için iyi bir aday olabilirsiniz.

Hocam benm karnım hamileliğimden önce de yağlıydı ve şişmandı. Ama doğumdan sonra iyice yağlandı. Karın bölgesindeki yağlar için cerrahi olmayan bir seçenek var mı? Ne yapsam işe yarar?Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Şikayetinize InMode teknolojisinin Body FX fonksiyonunundan faydalanabilirsiniz. Body FX, sadece yağ dokusunu hedeflemekle kalmayıp, aynı zamanda radyo frekans enerjisini kullanarak; kollajen ve alt deriyi sıkılaştıran ilk ve tek teknolojidir. Sonuç; yağ dokuda azalma, cildin yeniden şekillenmesi ve sıkılaştırılmasıdır ki bu, herkesin vücut şekillendirmede hedeflediğidir. Bundan başka CoolSculpting Soğuk Lipoliz teknolojisi de sıklıkla başvurduğumuz bölgesel zayıflama tedavilerindendir. Hastalarımıza en uygun tedaviyi veya kombine tedavileri belirleyebilmek için muayene görüşmeleri oldukça önemlidir.

Hocam merhaba eşim karın bölgesindeki yağlara liposuction yaptırmak istiyor. Ben de açıkçası okadar büyük bir problem olmadığını düşündüğüm için bıçak altına yatmasını pek istemiyorum. Karın bölgesindeki yağlar için cerrahi olmayan bir seçenek var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cerrahi olmayan vücut şekillendirme prosedürleri doğru adaylar için oldukça iyi sonuçlar verir. Eşinizin gerçekten ihtiyacı olan şey ameliyatsa, bu prosedürler ameliyatın yerine zaten uygulanmamalıdır. Şikayete uygun, doğru tedaviyi uygulamanız için, tedavi deneyimine ve uzmanlığına sahip bir hekimden fikir almanız çok önemlidir. Örneğin; cerrahi bir prosedür gerçekleştirmeden de tedavisi mümkün olan bir problem için, cerrahi dışı bir tedavi deneyimi olmayan bir plastik cerrah tarafından, “ameliyat” önerilme olasılığı yüksektir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar