Icon Lazerle Çil Tedavisi Mümkün Mü?

Yüzdeki yoğun çiller için çözüm olabilecek bir lazer uygulaması var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer sistemi deri altındaki kolajen ve elastin liflerin üretiminin artması ve cildin yenilenmesini sağlaması sebebiyle pek çok cilt sorununun çözümünde kullanılabilmektedir. Benzer şekilde leke ve çillerin tedavisinde de başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Icon Lazer yöntemiyle cildin altındaki melanin yoğunluğunu ve buna göre hangi bölgeye ne yoğunlukta enerji verileceğini tespit edebilmek mümkündür. Bu yeni teknolojik avantaj sayesinde çil ve lekelerin çözümünde daha güvenilir sonuçlar alınıyor. Beraberinde destekleyici başka sistemlerle de uygulamaların etkisini artırmak herzaman mümkündür. Genelde ortalama 5-6 seans yeterli olabilmektedir. Üçüncü seanstan sonra leke ve çillerin görünümünde bir hafifleme, boyutlarında bir küçülme gözlemleyebilirsiniz. Uygulamadan sonra mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanılması gerekmektedir.

Merhaba Buket hanım,siteniz çok faydaslı bilgilerile dolu öncelikle teşekkürler. ben bir soruı sormak isterim. Icon lazerle çil tedavisi mümkün mü? Biraz bilgi verebilir misin zararı olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer çil tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir. Ancak bu etkili tedavi sayesinde lekeler hafiflese, hatta tamamen belirsiz bir hâl alsa da güneş koruyucu kullanmadan dışarı çıkmak lekelerin geri dönmesine neden olabilir. Leke tedavisinin başarısı için güneş koruma son derece önemlidir. Yazın kullanılan güneş koruyucuların en az SPF 30 faktör olması, hatta kış aylarında bile düzenli olarak güneş koruyucu kullanılması gerekir.

selamlar.yıllardır çillerimden çekiyorum.bana deseler dünyaya yeniden gelseniz ne isterdiniz çilsiz olmayı isterdim. Artık bunun bir çaresi çözümü her neyse onun yapılması için ne var? Icon lazer duydum okudum bir yerlerde biraz. Icon lazerle çil tedavisi mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer tedavisi 3 hafta arayla yapılan 15 dakikalık 3 ya da 4 seanstan oluşur. Tedavi cilt üstündeki ısıyı sabitleyen teknoloji sayesinde konforlu geçer, sonrasında oluşan hafif kızarıklık ise birkaç saat içinde yok olur. Cilt yüzeyine herhangi hasar vermeyen bir işlem olduğu için her mevsim uygulanabilen bu tedavi ile çillerin, akne lekelerinin, cilt yüzeyindeki kılcal damarlı görünümler hafifler.

Hocam,burnumun üzerinde ve yanaklarımda hafif çiller mevcut.bu çillerden ıcon lazer tedavisi ile kurtulmak mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sık karşılaşılan cilt sorunlarından biri olan çillerin tedavisinde Icon lazer yöntemi kullanılmaktadır. Çillerin yoğunluğuna, derinliğine ve rengine göre seans sayısı belirlenmektedir. Icon Lazer, cildin alt tabakasında ısı hasarı oluşturmakta ve ciltte kolajen ve elastin liflerinin üretimini tetikleyerek cildin kendini onarmasını sağlamaktadır. Bu sayede cildin yüzeyindeki lekeler, izler ve cilt rengindeki düzensizlikler tedavi edilmektedir. İşlem sonrasında uygulama yapılan hafif kızarıklık ya da kabarma gözlemlenebilmektedir. Bu kabarıklıklar ya da kızarıklıklar uygulama sonrasında birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Uygulama sonrasında cilt hassas olacağından dolayı güneş koruyucu ve nemlendirici kremler kullanılmalıdır.

Yüzümde cok belirgin çiller var. bu yüzden çillerden kurtulabilceğim bi tedavi ararken ıcon lazer tedavisini buldum.lazerle çilleri yok etmek mümkünmüdür?çil tedavisinde gerçekten etkilimi?seans sayısı neddir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon Lazer; kırışıklık, lekeler, yanık izleri, akne izleri, çiller gibi tüm cilt problemlerini tek bir cihazla tedavi edebilen bir yöntemdir. Icon lazer, cilt yüzeyinde hiçbir hasar yaratmadan derinin alt katmanlarına ışın göndererek kontrollü mikro düzeyde hasar yaratır. Bu sayede bağ dokuda kolajen üretimi tetiklenerek cilt yüzeyinde leke, cilt tonu düzensizlikleri gibi sorunlar tedavi edilir ve ciltte yenilenme sağlanır. Çillerinizin belirginliğine ve cilt yapınıza göre 3 hafta ara ile ortalama 3-4 seans uygulanabilmektedir. Fakat tedaviden önce muayene olmanız faydalı olacaktır.

Güneşten kaynaklı çillere Icon lazerr tedavisi uyguyormusunuz?seans sayısı nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltte oluşan güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve çiller en sık karşılaşılan estetik sorunlardan biridir. Lekelerin en önemli oluşma nedeni ise güneştir. Bununla birlikte, Icon lazer yöntemiyle birkaç seansta lekelerin renklerinde ciddi oranda açılma olmaktadır. Ayrıca lekeler ne kadar yüzeysel ise tedavi o oranda başarılı olmaktadır. Ortalama seans sayısı 2-4 seanstır.

ıcon lazer lekeleri ve yara izlerini geçeribiliyomus acaba lazerle çil tedaviside mümkünmüdür?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer ile, güneş lekeleri, kırışıklıklar ve yara izlerinde olduğu gibi çil tedavisinde de başarılı sonuçlar alınmaktadır. En hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabilen Icon lazer dokulardaki kolajen miktarını artırarak ciltte onarım ve yenilenme süreci başlatmaktadır. Kişinin cilt tipine göre sonuçlar değişmekle birlikte lekelerin temizlenme oranı %60-80 oranındadır. Eğer lekeler daha yüzeysel ise bu başarı oranı yükselmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar