Gıdı Eritme Ağrılı Mıdır?

Genellikle daha ufak alanlarda ve hassas bölgeler için kullanılan CoolSculpting Cool-Mini işlemi ağrılı mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cool Mini uygulamasının ilk birkaç dakikasında soğuk bir his duyulur. Bu düşük ısı sayesinde ilgili bölge uyuşacak ve uygulama daha rahat gerçekleşecektir. Cool Mini başlığı kullanıldıktan sonra uygulama bölgesine hafif hafif masaj yapılır ve kişi bu esnada cilt ısınmaya başlayacağı için karıncalanma hissi duyabilir. Bu his bacağınız uyuştuğunda oluşan karıncalanma hissi kadardır. Kısa sürelidir ve tolere edilebilir. Uygulamanın ardından bir kaç gün boyunca ilgili bölgede ağır bir egzersiz yapılmış gibi bir ağrı hissedebilirsiniz. Bu kişiye göre değişmekle birlikte genellikle birkaç gün içinde sona erer. CoolMini tedavisi ortalama bir saat sürmekte ve işlem sonrasında genellikle hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilmektedir. Pek çok hastada tek bir seans yeterli oluyor ama yağ dokusu daha fazla olan kişilerde ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabiliyor. İşlemin etkisi 15 günün ardından ortaya çıkmaya başlasa da nihai sonuç için iki-üç ay geçmesi gerek.

Gıdım için internette uygun bir tedavi ararken zeltiq coolsculpting soğuk lipoliz yöntemini Ankarada sizin yaptığınızı gördüm.Ben bu tedaviyi yaptıracağım ama aklıma takılan sadece coolsculptingle gıdı eritme ağrılı mıdır sorusu takılıyor. Bu konuda da bilgi verebilir misiniz?sağolun.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gıdı tedavisinde sıklıkla CoolScupting sisteminden faydalanmaktayız. Zeltiq CoolSculpting teknolojisi, ABD ve Kanada başta olmak üzere birçok ülkede uygulanmaktadır. Sağlık alanında en prestijli merci kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onayına sahip olan bu sistem, bölgesel yağlar için soğuk şekillendirme sistemiyle çalışan ilk sistem olma özelliği taşıyor. Uygulama öncesi herhangi bir hazırlığa ya da anestezik kreme ihtiyaç duyulmaz çünkü ağrısız bir tedavidir. Kişiye göre değişmekle birlikte, gözle görünür sonuçlar genel olarak 2-3 ay arasında meydana gelir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar