35 Yaş Sarkma, Sivilce İzleri ve Leke Tedavileri

35 yaşında birisinin sarkmış ve lekeli, sivilce izlerinin de olduğu cilt sorununa ne yapılabilir? Hangi yöntemden fayda görülür?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltteki sarkmalar yani elastikiyet kayıpları için Vshape Yüz, Ulthera ya da Scarlet S gibi FDA onaylı ve dünyada da en çok tercih edilen bir çok tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Ancak mevcut deformasyonun derecesine göre hangisinin uygun olduğuna, seans aralıklarınızın ne olması gerektiğine uzman hekimin muayenesinden sonra karar verilmelidir. Leke ve sivilce izleriniz için Scarlet S, Geneo, Mezolift ve daha farklı tedavi yöntemleri kullanılabilir. Yine hangisinin uygun olduğuna gerçekleştirilen muayene sonrası karar verilmesi uygundur.

Yüzdeki sivilce izleri lekeleri nasıl geçer? 25-35 yaş arası kişilere uygulanabilecek leke tedavileri var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İzler mutlaka sivilce tedavisi tamamlandıktan sonra ele alınmalıdır.Sivilce lekelerinde scarlet s diğer adıyla altın iğne veya icon lazer sistemlerini kullanıyoruz.Cildin durumuna ve ihtiyaçlarına göre bazen her iki sistemi de kombine kullanabiliyoruz. Bunlar FDA onaylı sistemlerdir

35-40 yaşlarında yüzdeki sarkma, sivilce izleri ve cilt lekeleri nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Özellikle 35 yaşından sonra cilt sarkmaları yüzü daha yorgun mutsuz ve yaşlı gösterebilmekte. Cilt sarkmalarıi sivilce izleri, leke problemleri için kullanılabilecek bazı yöntemler, dolgu enjeksiyonları, botoks, scarlet s , icon ve revlite gibi lazer ve ışık sistemleri, radyofrekanslı sistemler(Thermage), ses dalgaları (Ulthera) gibidir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar