Cilt Gençleştirme, Mezolifting

Mezolifting Cilt Gençleştirme

Mezolifting cildin sağlığının korunması, beslenmesini ve sorunlarının giderilmesine yönelik gerekli ürünlerin cilde uygun tabaklarına mikroenjeksiyonlar şeklinde verilmesi şeklinde yapılan tedavi yöntemidir. Cildin üst ve alt tabakasında doku yenilenmesi ve gençleşmesi sağlamaktadır.

Cilt 3 tabakadan oluşur. En üst tabaka epidermis tabakasıdır. Cildin sağlıklı, parlak ve genç görünümü epidermis ile ilgilidir. Dermis orta tabakadır ve cildin en fonksiyonel tabakasıdır. Bu tabakada cildin beslenmesini sağlayan damarlar, cildin elastikiyetine destek olan dokuları mevcuttur. Cildin elastikiyeti, canlılığıda bu tabakaya bağlıdır. Dermisteki destek maddelerini azalması, dolaşımın bozulması ciltte kendini kırışıklık, sarkma ve renk değişimleri şeklinde gösterir. Mezoterapide amaç cildin ihtiyacı olan doğal maddelerin ve ilacın dermis tabakasına verilmesine dayanır.

Mezoliftingde cildin ihtiyaçlarına yönelik farklı ürünler kullanılır. 2-4 mm uzunluğundaki küçük mikro iğneler ile ihtiyaç olan ürünler cildin belirli bölgelerine ve birçok noktaya enjeksiyon yoluyla verilir. Enjeksiyonlar esnasında hafif ağrı hissedilebilir. İşlem genellikle 10-20 dakika sürer ve sonrasında günlük hayata devam edilebilir. İşlem öncesinde uygun bir antiseptik ürünle cilt temizlenir. Enjeksiyonda kullanılacak ürünler ayrı ayrı da karıştırılabilir, hazır olan kokteyller içeren karışımlar da kullanılabilir. Enjeksiyon noktalarında genellikle 1 saat içerisinde gerileyen kızarıklık ve kabarıklıklar görülebilir.

Mezoliftinginin herhangi bir yanetkisi var mıdır?
Mezoterapinin olası yan etkileri çoğunlukla enjeksiyona bağlıdır ve geçicidir. Hafif yanma, morluk ve kızarıklık sıklıkla görülen yan etkilerdendir. Enjeksiyon sonrası kızarıklık saatler içinde geçer, çoğu morluk da bir hafta içinde kaybolur.

Mezolifting hangi durumların tedavisinde kullanılmaktadır?
Mezoliftingini yüz, boyun ve dekolte bölgesinde cildin gerginliği arttırmak, kırışıklıkları azaltmak, kollajen üretimini uyarma, cildin yenilenmesini hızlandırma, genç görünüm için parlak ve canlı bir görünüm sağlama, cildin nemini arttırma ve gözenekleri sıkılaştırma amacıyla uygulanabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir