El Dolgusu

El Gençleştirme

Yoğun çalışma temposunun, stresin ve senelerin getirdiği yorgunluğun ilk izlerinin ellerimizde görünmeye başladığı bir gerçek. Ancak uygulanmaya başlanan el gençleştirme işlemleri ile bu izleri azaltmak  mümkün olabiliyor. El gençleştirmede amaç el sırtında azalmış olan cilt altı dokusunu yerine koymak, incelmiş ve yıpranmış cildin kalitesini arttırmak ve ciltteki lekeleri ortadan kaldırmak. Azalmış olan cilt altını dolgunlaştırmak için el sırtına  hacimlendirici dolgu uygulamaları en çok uygulanan işlemlerdendir. Cilt kalitesini arttırmak ve nemlendirmek amacı ile saf hyaluronik asit ile derin nemlendirme, PRP uygulamaları, fibroblast kültürleri ve kök hücre uygulamaları yapılabilir. Cilt lekeleri kimyasal soyma yapılarak ortadan kaldırılabilir. 

Cilt altı dokusunu kalınlaştırmak için yağ enjeksiyonları ya da hacimlendirici dolgu uygulamaları şu şekilde uygulanıyor: “Yağ enjeksiyonlarında vücuttan alınan yağ dokusu belli işlemlerden geçirilip yoğunlaştırıyor ve el sırtına veriliyor. 


Hacimlendirici dolgu uygulamaları ise daha kolay olduğu için özellikle ofis şartlarında daha çok tercih ediliyor. Hyaluronik asit içeren yeni nesil hacimlendirici dolgular doğal sonuçlar veriyor ve etkisi 12 ay devam ediyor. Cilt kalitesini arttırmak amacıyla yapılabilecek işlemler arasında derin nemlendirme uygulamaları, PRP, hücre kültürleri ve kök hücre uygulamaları yer alıyor. Derin nemlendirme işleminde zaman içerisinde incelen ve kuruyan deriyi içten nemlendirmek, güçlendirmek ve gençliğe özgü ışıltısını kazandırmak için saf hyaluronik asit enjeksiyonları yapılıyor. 


İkişer hafta arayla, dört kez yapılan bu uygulamaların yılda bir kere tekrarlanması ellerin gençliğini koruması açısından önem taşıyor. PRP uygulamalarında; hastanın kendisinden alınan kanın içinden büyüme faktörleri çıkarılıp saflaştırılıyor ve deri altına enjekte ediliyor. Bu işlem dokuların kendisini yenilemesine yardımcı oluyor. Cilt yüzeyinde oluşan yaşlılık lekelerinden kurtulmak içinse lazer, kimyasal soyma ya da mikro-dermabrazyon işlemleri yapılıyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir