Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme Mezolifting

Cilt Gençleştirme MezoliftingCilt gençleştirme; yüz, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanan mezoterapiyle (mezolifting) ince çizgilerin tedavisi ve cildin gençliğinin arttırılması için cilde küçük enjeksiyonlar halinde bazı vitamin ve mineral kokteyllerinin verilmesi esasınadayanan tedavi yöntemidir.

Cildin yaşlanmasında etkili faktörler arasında; yaş, genetik, güneş ışığı ve ultraviyole, stres, sigara sayılabilir. Yüz ve boyun cildinin esnekliğini ve dayanıklılığını sağlayan kollajen ve elastik liflerin yapısal bozulmaya uğraması ile ağız ve dudak çevresi, göz kenarı, yanaklar, boyun ve alında çizgiler oluşur

Tedavide deri içine mikroenjeksiyon yöntemi ile hücre yenilenmesini ve yeni liflerin sentezini sağlayan serum enjekte edilir. Böylece cilt için gerekli olan maddeler doğrudan istenilen bölgeye ulaşmış olur. Cilt altına verilen maddeler; A, C, E gibi antioksidan vitaminler, ginko biloba, selenyum ve cilde dolgunluk sağlayan, nem oranını dengeleyen hyalüronik asit gibi kombinasyonlardır. Cildin sıkılaşmasında B5 vitamini, Dimetilaminoetanol (DMHA), çinko ve bakır etkili olmaktadır.

Kimlere ve nasıl uygulanıyor?

Otuz yaş üstü kadın ve erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan mezolifting tedavisinde kullanılan doku kokteylleri cildin ihtiyacına göre belirlenir. Lokal anestezik kremle uygulamadan önce cilt işleme hazırlanır ve acı duyulması engellenir. Uygulama ortalama 10-15 dakika sürer ve seans sayısı yaş grubuna ve ciltteki problemlere göre değişmekle birlikte 4-6 uygulama yeterli olmakta ve işlemin her yıl kür halinde tekrarlanması hastalara önerilmektedir. Ciltte yaşlanma belirtilerini geciktirmek ve doku kalitesini arttırarak ışıltılı ve canlı görünmesini sağlamak mezolifting seanslarıyla mümkündür. Ayrıca yeni oluşan ve renkleri henüz pembe olan cilt çatlaklarında da mezolifting tedavisi oldukça etkilidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir