BBL Lazer

BBL Lazer Nedir? BBL Uygulamaları Ne Yapar?

BBL Forever Young; yeni nesil medikal estetik uygulamalarında tüm dünyada başarısını kanıtlamış bir teknolojidir. BBL (Broad Band Light), Türkçede geniş band ışık anlamına gelen ve 400 – 1200 nm arası gibi geniş dalga boyunda ışık veren cilt gençleştirme ve genetik yenilenme için FDA onaylı özel bir ışık kaynağıdır.

bbl uygulaması

Cildimiz inanılmaz bir organdır. Aynı zamanda en göz önünde olan organımızdır. Çok hassas ve güzel olmasına rağmen bizi çevresel zararlardan korumakla kalmaz, aynı zamanda yaşadıklarımızın bir yaşayan tarihçesidir. Cildimizin çok önemli başka bir görevi de vardır; bu da cilt altında yaşanan sorunları göstermesidir. Cilt lekeleri ve cilt yapısının değişmesi rahatsız edici ve bizi daha yaşlı hissettiren durumlar olsa da, bu göstergeler cildimizin bize bir şey anlatmaya çalıştığını gösterir. BBL Lazer cildinizi yenilemeye yardımcı olur.

Cildiniz vücudunuzun önemli bir parçasıdır ve cildinize bakmak sağlık ve sıhhat rutininizin çok önemli bir parçasıdır. BBL Lazer hakkında güneş hasarını tersine çevirdiği ve yaşlanan cilt saatimizi geri aldığı yönünde duyumlar aldıysanız, bunun gerçekten de mucize tedavi olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

BBL Lazer Nedir?

BBL, yani BroadBand Light (geniş bant ışığı) kontrollü yüksek yoğunlukta bir ışık frekansının cilde ısı göndermesiyle çalışır. Uzun süredir cilt görünümünü iyileştirmesi ve yeni hücre büyümesini teşvik etmesi kabiliyeti üzerinde çalışılmış bir teknolojidir ve genel olarak daha genç görünmenizi ve hissetmenizi sağlar.

BBL terapi, BBL Lazer teknolojisi kullanılarak kırmızılık, cilt rengi solması, pürüzlü cilt dokusu, derin kırışıklıklar, güneş lekeleri ve küçük kan damarları görünümü gibi kozmetik sorunları tedavi eder. BBL terapi tüm cilt kondisyonları için sihirli bir tedavi olmasa da, bazı hastalarda derin kırışıklık, kırmızılık, akne görünümlerini azaltır.

BBL Lazer Terapisi Nasıl Çalışır?

BBL terapi, gözle görülür ve infrared frekanslardaki yüksek yoğunlukta ışığın cildin üst tabakalarına uygulanarak etkilenen bölgeleri tedavi etmesiyle çalışır. BBL cihazı hasarlı cilde kontrollü miktarlarda ısı gönderir, özellikle de yüz, göğüs ve ellere- yani en çok güneş maruziyetine kalan bölgelere-. Bu lazer, cilt hücrelerini hasarlayarak bir bağışıklık tepkisi tetiklemek için dizayn edilmiştir. Cilt kendini onarmak için daha çok kolajen üretip kendini iyileştirmeye çalışır.
Uyarılmış cilt hücreleri bu kontrollü travmaya tepki olarak aşırı hızlanırlar. Bu hasar vücuda hasarlı cilt hücrelerini vücuttan atıp yenilerini üretmesi sinyalini verir. Doğru bir şekilde yapılırsa, lazer ciltte daha çok bir hasar veya kalıcı bir yara izi bırakmaz. Bu tedavi fare ve insan deneylerinde pozitif sonuçlar göstermiş ve FDA tarafından dermatolojik kullanımı onaylanmıştır.
BBL Tedavisi ciltteki travmayı kamufle eder fakat bu cilt hasarını ortaya çıkaran sorunları çözmez. Ciltteki problem tedavi edildikten sonra yapılabilecek etkili bir estetik tedavidir. Mesela, BBL terapi sivilce izlerini silmek ve güneş lekelerinin görünümünü azaltmak için uzun süredir kullanılmaktadır. Stanford Üniversitesi Sağlık Merkezi’nde yapılan bir çalışmada BBL terapinin cilt hücrelerinin genetik bir seviyede değişip daha genç bir cilt görünümüne ulaşmalarını sağladığı gösterilmiştir.

BBL Terapi Uygulamaları

BBL terapi dermatolojik uygulamalar için FDA onaylıdır. Güneş lekelerini ortadan kaldırmak, kırışıklık ve kan damarı görünümünü azaltmak, sivilce kaynaklı yara izlerini onarmak ve bunun gibi cilt hasarlarını tedavi etmek için kozmetik olarak uzun süredir kullanılmaktadır.
Forever Young BBL, cilt hücrelerini stimule ederek kolajen ve elastin üretimini tetikler, böylelikle güneş hasarı, yaşlanma lekeleri ve bunun gibi hasarların görünümünü azaltır.

BBL Tedavisinin Yan Etkileri Var mıdır?

Her tedavide olduğu gibi, doktorunuza danışarak BBL için uygun bir aday olduğunuzdan ve sizin için kaç seans tedavinin uygun olduğundan emin olmalısınız. BBL rahat ve hızlı bir prosedür olsa da, her tedavi gibi her insanı farklı etkiler.

BBL cilt tedavisinin yaygın yan etkileri arasında tedaviden hemen sonra görülen güneş yanığı gibi hafif bir kırmızılık yer alır. Tedavinize göre, birkaç gün şişlik görülebilir. Doktorunuz cildinizi tedaviden sonra güneş maruziyetinden korumanızı da önerir çünkü cildiniz daha hassas olacaktır.

BBL Terapi Bana Yardımcı Olur mu?

Sivilceye, yaşlanmaya ve güneş hasarına bağlı cilt görünümünüze yardımcı olacak bir çözüm arıyorsanız, BBL sizin için bir seçenek olabilir. Bu ameliyatsız ve FDA onaylı dermatolojik tedavi, güzel ve destekleyici organınız olan cildinize duyduğunuz özgüveni tekrar kazanmanıza yardımcı olabilir.
Herhangi bir kozmetik tedaviden önce doktorunuza danışın ve cildinizdeki problemleri kamufle edecek bu tedaviden önce bu problemlerin ciddi bir sorundan kaynaklanmadığından emin olun. Doktorunuz BBL tedavisinin sizin için etkili olup olmayacağına karar vermeniz için yardımcı olacaktır. BBL terapi doğru uygulanmadığı taktirde cilde zarar verebilecek kontrollü miktarda yoğun ışık kullandığı için her zmaan bir profesyonel tarafından uygulanmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir