Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe İçin Dolgu Enjeksiyonları

Dolgu enjeksiyonu ile yüzün çeşitli bölgelerinde hafif çizgilerden, derin kırışıklıklara kadar sonuç almak ve lifting yapmak mümkündür. Genellikle hyalüronik asit içeren bu maddelerle yüzdeki kırışıklıklar ve çökmelerin içleri doldurularak tedavi edilebilir ve yüze germe efekti verilebilir.

Hyalüronik asit, zaten cildimizde olan fakat yaşla beraber azalan bir maddedir. Hyalüronik asidin azalmasıyla cildin nem tutma kapasitesi de azalır ve ciltte kırışıklıklar, çökmeler oluşmaya başlıyor. Medikal estetikte yıllardır kullanılan dolgu enjeksiyonları yüze hacim kazandırır, ciltteki yaşlanma, yüz konturündeki bozuklukları onarır. Bu uygulamayla cilt, zamanla kaybettiği hyalüronik aside tekrar kavuşur ve yeniden canlanır.

Yüz Dolgusu 

Yaşlanmanın en önemli belirtilerinden biri olan yüzdeki hacim kaybı, aynı zamanda kırışıklık ve çukurlaşmalara da neden olur. Yüz dolgusu, kırışıklıklar, derideki yaşlılık belirtileri ya da çukurlaşmalarda kullanılan bir tedavi biçimidir. Yüzde her bölge için farklı çözümler sunan dolgu maddeleri, aynı zamanda cildin daha iyi şartlarda ve nemliliğini artırarak canlanmasını sağlar. Cilt altına enjeksiyon şeklinde yapılan uygulama bir medikal estetik yöntemdir. Dolgu işlemi, 15 dakika gibi bir sürede gerçekleşir ve kişi, günlük hayatına devam edebilir.

Yüzde zaman geçtikte hacim kaybeden bölgeler, özellikle yanak, dudak ve dudak çevresidir. Bu bölgelerde yaşanan hacim kaybı, kişide yorgun bir görüntüye yol açar. Dolgu işlemiyle yanak ve elmacık kemikleri uygun şekilde belirginleştirilir ve aynı zamanda yüzde uplift (yukarı kalkma) etkisi yaratılır.

Jel kıvamında ve şeffaf olan dolgular yüzde hacim kaybı olan yerlere uygulanır. Uygulama 10-15 dakika sürer. Dolgunun etkisi, uygulanan bölgeye göre 6-12 ay arasında kalıcıdır. 

Yüz dolgusu aynı zamanda girintili yara izlerinin görüntüsünde de iyileşme sağlar. Enjekte terapisi ile cilt altına verilen dolgu maddesi, cildin alt tabakalarına destek verir, kırışıklık ve çökmelerin de içini doldurarak ortadan kalkmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir