Cilt Gençleştirme

Alloblast Kök Hücre Tedavisi

Geçen zamanla beraber, cildimizin sıkılığı, elastikiyeti kısaca genç kalmasını sağlayan fibroblastların aktivitesi azalır. Bunun yanı sıra, hyaluronik asit, elastin, fibronektin, glikozaminoglikan gibi cildin yer çekimine karşı direnç göstermesini sağlayan ve nem dengesini koruyan biyoaktif yapılarda da azalma yaşanır.

 

Fibrocell tedavisi olarak da bilinen kök hücre uygulaması bu sorunlara karşı sunduğu etkili sonuçlar ile bilim dünyası tarafından zamanı geri çevirdiği kanıtlandı. Birçok farklı kök hücre tedavisi bulunmaktadır.  Alloblast Kök Hücre Tedavisi ise; bu anlamda anti-aging dünyasının vardığı son nokta diyebiliriz.

Alloblast kök hücre tedavisi; FDA ve Avrupa İlaç Ajansı tarafından onaylanmış hücresel uygulamalardan birisidir. Tek bir seansta daha pürüzsüz, daha sıkı, daha canlı ve bebeksi bir cilde kavuşmanıza yardımcı oluyor.

Alloblast; Yapay, sentetik veya toksik materyaller içermeyen, hiçbir zararlı etki (güneş hasarı, çevresel etkiler vb.) ile daha önce karşılaşmamış yüksek düzeyde aktif, sağlıklı ve uzun telomerlere sahip yenidoğan fibroblast hücrelerinden oluşur. Daha farklı bir ifade ile; tedavide yeni doğan bebeklerin sünnet derisinden elde edilen fibroblast hücreleri kullanılıyor. Bu tedavinin arkasında, onlarca yıl süren kök hücre çalışmaları bulunmaktadır.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi nasıl uygulanmaktadır?

  • Bu kök hücre tedavisinde biyopsi ile doku veya kan alımına gerek duyulmaz, dolayısıyla üretim süreçleri için çok fazla zaman kaybedilmez. Hasta için kişiye özel hücre üretimi gerçekleşir. 24 saat önceden talep edilen hücreler soğuk zincir içerisinde kliniğe teslim edilir ve enjekte edilerek cilde uygulanır. İşlem, uygulama yapılacak dermal alana göre değişmekle beraber ortalama 15-20 dakika kadar sürmektedir. 

Alloblast Kök Hücre Tedavisinin herhangi bir yan etkisi var mıdır?

  • FDA oanyına sahip tedavinin hiçbir yan etki ya da alerji riski yoktur. 

Alloblast Kök Hücre Tedavisi kaç seans uygulanmalıdır?

  • Alloblast kök hücre tedavisi tek seans uygulanır. Tek seansta istenilen sonuç elde edilmektedir. Yine de isteğe bağlı olarak ortalama 6-12 ay sonrasında bir seans daha uygulama yapılabilir fakat genellikle ihtiyaç duyulmaz.

Alloblast Kök Hücre Tedavisinin sonuçları ne zaman görülür?

  • Tedavinin sonuçları işlem yapıldıktan hemen sonra gözle görülür bir şekilde fark edilir fakat hücre yenilenmesi ve cildin kendini onarması bir süreçtir ve bu süre 4-6 hafta kadardır.  Kişinin kendi hücreleri ile yapılan fibroblast uygulamasına kıyasla  ortalama 4 kat daha fazla etkili bir tedavidir.

Alloblast Kök Hücre etkileri ciltte ne kadar süre devam eder?

  • Tedavinin etkisi ciltte uzun yıllar devam eder. Bilimsel çalışmalar bu etkinin ciltte 2-3 yıl devam ettiğini göstermektedir. Cilt yaşını ise ortalama 8 yıl kadar gençleştirdiğini gösteren sonuçlar mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir