EmSculpt Neo

Vücut Şekillendirmede Teknolojik Devrim Emsculpt Neo

Sadece 30 dakikada daha fazla yağ yakıp daha fazla kas yapabildiğiniz en yeni teknoloji.

Vücut şekillendirme için sınırların ötesinde bir sistem geliştirildi. Bu sistem dünyada ilk defa iki farklı teknoloji eş zamanlı kullanarak (HIFEM + ve SelektifRadyofrekans) vücudun şekillenmesini ve forma girmesini sağlıyor.

EN YENİ TEKNOLOJİ

2018 yılında teknoloji patenti alınmış HIFEM (yüksek yoğunluklu odaklı elektro manyetik alan teknolojisi) ile Emsculpt cihazı sayesinde %19 yağ yakımı ve %16 kas yapımı sağlanıyordu. Odaklı elektromaneyetik alan uygulama alanındaki motor sinirlere çeşitli sekanslarda uyarı vererek onların çalışmasını sağlıyordu. Uygulama alanındaki kas gruplarının tamamı çalışırken kasların gelişimi sağlanıyor aynı zamanda o bölgedeki enerji, çevre dokulardaki yağ yakımını da tetikliyordu. Bölgedeki kas oranı arttıkça aynı zamanda vücudun da yağ yakım oranı doğrı orantıda artıyordu.

 Yeni geliştirilen Emsculpt NEO cihazında ise 3 farklı sekansta çalışan Emsculpt cihazından ayrı 4 sekans daha eklendi ve toplamda 7 çeşit yeni kas çalıştırma protokolü eklenmiş oldu. Kasların daha sık ve kontrollü çalışmasının yanında daha uzun tutumlu kas gelişimini doğru etkileyen ve organik kas yapımının sağlanacağı yeni protokoller oluşturuldu. Ayrıca Emsculpt NEO cihazının daha fazla yağ yakmasına olanak tanıyan radyofrekans teknolojisi eklendi. Eş zamanlı bu iki teknolojinin kullanımı ilk 4 dakikada kasların doğal ısınmasını ve dolaşımın artmasını sağladı. Bu sayede kaslar normalden daha fazla uzun tetiklenmeler ile çalışması sağlandı.

 Emsculpt NEO hifem teknolojisine sahip Emsculpt’dan daha da iyi performans sağlayarak %30 yağ yakımı ve %25 kas gelişimini klinik çalışmalar ile kanıtladı.

Emsculpt NEO Yağ Yakıyor mu?

Vücut şekillendirme için bugüne kadar yapılmış tüm sistemler yağa odaklı çalışarak yağ yakımı üzerine çalışıyordu. Emsculpt NEO eş zamanlı olarak kas yaptığını klinik çalışmalar ile kanıtlamış tek sistem olarak kullanmış olduğu radyofrekans ile 2021 yılına kadar üretilmiş tüm sistemlerden daha fazla yağ yakımı yaptığı klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Toplamda 37 klinik çalışma ile birçok açıdan yağ yakımı sağladığı ve bu yağ yakımının %30 ve üzerinde olduğu ispatlanmıştır. Ayrıca göbek yağlarındaki azalma ve kas yapımı sayesinde klinik çalışmalar ile kanıtlanmış ortalama incelme 6.7cm olarak belirtilmiştir. Ayrıca yine yapılmış başka bir klinik çalışmada haftada 1 toplamda 4 seans uygulayarak 12 ile 16 haftalık karın egzersizine eş değer bir gelişme gösterdiği kanıtlanmıştır. Ayrıca 3 klinik çalışma ile visereal yani kas altı yağlanmada da etkili olduğu kanıtlanmış dünyadaki ilk ve tek sistem olma özelliğine sahip. Bunun anlamı ameliyat ile yani liposuction ameliyatı ile bile alınamayan kas altı yağlarında da etkilidir. 

Emsculpt NEO güvenli mi?

Emsculpt ve Emsculpt NEO sistemleri Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından hem insan sağlığına bir zararı yoktur onayına sahip hem de uygulama alanlarında yağ yakarak kas yaptığını belirten onaylara sahiptir. 

Bu güne kadar 500.000’e yakın uygulama yapılmış ve yan etki göstermiş bir vaka bulunmamaktadır. 

Emsculpt NEO Sonuçları?

Yapılmış klinik çalışmalardaki memnuniyet oranları %89 olarak ortalaması alınmış olup 35BMI değerine kadar her cilt tipinde ve her kiloda kişiye uygulama yapılmıştır. Bu sonuçlar ve klinik çalışmalar tüm herkese açık olup web saydasından ulaşılabilir durumdadır. 

 

Emsculpt NEO Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Farklı bölgeler için oluşturulmuş otomatik protokollere sahip sistem ile karın, popo, iç bacak, basen, ön bacak, arka bacak, kollar ve kalflere uygulama yapılabiliyor. Bacakların 4 bölgesine uygulama yapılması sayesinde bacak inceltmede en etkili sistem olarak biliniyor.

Bunun yine nedeni uygulama alnında yağ yakımı sağlanırken aynı zamanda kasların da yapılandırılması. 

 

4D Bacak inceltme Nedir?

Bacak inceltme ve şekillendirme için oluşturulmuş Emsculpt NEO protokolü ile iç bacakdaki yağlanmaya etki ederken aynı zamanda kaslanması sağlanıyor ve radyofekans ile sıkılaşması sağlanıyor. Ön ve arka bacakda eğer yağlanma ve yine gevşeme var ise aynı şekilde incelme sıkılaşma ve tonusunun artması sağlanıyor. Son olarak basen küçültme işlemi olarak bacakların dış bölgesine bağlanan sistem sayesinde basen inceltme yapılabiliyor.

Emsculp NEO sonuçları ne zaman görülüyor?

Uygulamalar kişinin kas ve yağ oranına göre değişkenlik göstersede ortalama 3 ay boyunca ilk seans sonrasında artarak devam ediyor ve yine klinik çalışmalar gösteriyor ki 1 yıl sonra dahi beslenme ve yaşam düzeni değişmeyen kişilerde yağ oranının ve kas oranının değişmediği MR görüntüleri ile kanıtlanmış durumda. En etkili sonuçlar aktif spor yapan ve kas yüzdesi yüksek olanlar bunun nedeni çalışan ve artacak kas sayısının daha fazla olması. Hayatında hiç spor yapmamış ya da spora vakit ayıramayan kişilerin ise yeni kas oluşturlamaları doğal olarak diğer kişilerden daha uzun sürebiliyor. Ancak radyofrekansın da etkisi sayesinde uygulama alanındaki yağ azaltımında farklılık olmuyor. Yine klinik çalışmalar gösteriyor ki sonuç almayan ya da uygulama sonrasında incelme görmeyen kimse bulunmuyor. 

Uygulama seans aralıkları nasıl olmalı?

Emsculpt Neo’nun genel protokolü 7-10 gün aralıklar ile toplam 4 seans olarak biliniyor. Bu seansların sonunda daha da iyi olmak istiyorsanız ayda bir devam edebiliyorsunuz. Ancak 4 seansın hemen sonunda 5. Seans olarak eklenmiyor son seanstan 1 ay sonra olarak ekleniyor. Kişi ister ise yıl içinde 6 ay ara ile 4 er seanslık protokol de uygulatabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir