Sivilce İzleri İçin Icon Lazer Uygun Bir Yöntem Midir?

Yüzdeki sivilce izleri için Icon Lazer uygulaması etkili olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer çalışma prensibi itibariyle cildin yüzeyine hasar vermeden alt katmanlarına yolladığı ısı enerjisiyle kontrollü bir mikro hasar yaratarak cildin kendi kendini onarma sürecini başlatır. Böylece ciltteki akneye veya travmaya bağlı izlerin görünümünü hafifletir, cilt tonundaki farklılıkları düzenler. Uygulamadan 30 dakika önce lokal anestezik bir krem uygulanarak hasta işleme hazırlanır. Hafif bir acı duyulabilir fakat katlanılamayacak şiddette değildir. Tek başına uygulanabileceği gibi diğer tedavilerle de kombine edilebilir.

Sivilce izlerinde icon lazer kullanıyor musunuz?Icon lazerin akne izlerinin tedavisinde faydası olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sivilce lekelerine sivilce sorunundan kurtulduktan sonra müdahale edilmesi önemlidir. Aksi halde sivilce problemi artış gösterebilir. Akne tedaviniz bittikten sonra yüzdeki akne lekelerinin hafiflemesi için Icon lazer uygulamasına başvurulabilir. Icon lazerde kullanılan cihaz, cildin alt katmanlarına ısı enerjisi gönderir böylece vücudun kendini iyileştirme mekanizmalarını devreye sokar. Cilt daha fazla kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu da ciltte her anlamda bir yapılanma süreci başlatır. Üç hafta arayla 3-4 seans uygulanır. Ancak skar ve izlerden tamamen kurtulmayı değil de, hafiflemelerini, daha az göze çarpan bir hale gelmelerini hedeflemek daha gerçekçi bir yaklaşım olacaktır.

hocam,lisenin son yılında sivilcelerim asırı arttmıstı sınav stresiylede yolmaya basladım ve izler kaldı. cesitli kremler,peelingler falan denedim ama geçmedi.arkadasımdan ıcon lazeri duydum.bu yöntem sivilce izleri için etkili olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon Lazer, tüm cilt tiplerindeki sivilce izlerini kapsamlı olarak tedavi edebilen bir teknolojidir. Lazer ışını, cilt altında mikro hasarlar yaratarak dokularda kolajen üretimini artırmaktadır. Kolajen artışı ile ciltte sivilce izleri iyileşmekte ve cilt yenilenmektedir. Kolajen üretimi aynı zamanda lekeleri, kırışıklıkları da tedavi edebilen bir yöntemdir. Tedavi sonrasında kişi günlük yaşamına hemen dönebilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar