RevLite Nedir

RevLite sisteminin vedir ve nasıl etki ediyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Revlite lazer, cildin en dış katmanlarını etkilemez ve bunun yerine cildin altındaki kolajeni uyarmak için üst tabakalardan güvenli bir şekilde geçer. Revlite Laser sonrasında günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz. Bu nedenle kişiler RevLite’ı diğer lazer sistemlerine tercih edilebilmektedir.Seanslar genellikle 2-4 hafta arayla gerçekleştirilir. En etkili sonuçlar için 5 ila 10 seans önerilir. İstenilen sonuçlara ulaşıldıktan sonra, özellikle melazma tedavileri için kontrol ve rötuş seansları önerilmektedir.

Aslında cildim geçen yıla kadar oldukça pürüzsüzdü ama ne olduysa bu yıl baya kötüleşti. Bazı lekelerim oldu hafif de gözeneklendi. Bunun için revlite tavsiye ediyor arkadaşım. Acaba revlite nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

RevLite, cilt yüzeyine zarar vermeden etki etmek üzere tasarlanmış bir sistemdir. Yeni nesil lazer sistemlerinden biridir. Leke tedavisinde başarılı sonuçlar almamızı sağlayan Revlite Lazer, ciltte, berrak, duru bir görünüm yaratırken lekelenmeye neden olan hücrelerin yoğunlaştığı hem yüzeysel hem de derin tabakalardaki alanlara etki ediyor. Böylece lekelerin görünümü hafiflerken eş zamanlı olarak ciltte yenilenme ve anti-aging fayda sağlanmış oluyor.

Hocam merhaba size sormak istediğim cildimde bütün olarak bir işlem yapmak istiyorum. Örneğin lekeler de gitsin canlansın ve hafif toparlansın daha sıkı olsun. Tercihim lazer uygulamalaları çünkü lekelerimin gitmesi önceliğim. Revlite yap dedi bir güzellik merkezindeki kadın. Revlite nedir sizden biraz öğrenebilir miyiz?Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Revlite, farklı dalga boylarındaki ışık enerjisini kullanarak, ciltteki kollajen üretimini tetikleyip ciltteki yenilenmeyi optimum seviyeye çıkarıyor. FDA onaylı sistem, dört farklı dalga boyundaki ışık enerjisine sahip. Taze ve parlak görünüm, gözeneklerin küçülmesi, yaşlılık lekelerinin hafiflemesini sağlıyor ve cildin elastikiyetini artırıyor.
Eskiden yüzdeki ince tüylerde etkili bir sisteme sahip değildik. Revlite lazer sayesinde artık bu tüylerden kurtulmak mümkün. Teknoloji, farklı dalga boylarındaki ısı enerjisini sisteme özel bir kombinasyonla cilt altına iletiyor. O enerji, ciltte bir yenilenme sürecini tetikliyor. Cildi yüzeysel olarak soyarak güvenli ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir peeling olanağı sunuyor. Cilt yenileme, peeling, güneş lekeleri, skar tedavisi, genişlemiş gözenekler, antiaging, cilt yenileme tedavilerinde Revlite tedavisinden faydalanmak mümkün. Tedavi sonrasında ciltte hafif bir pembelik olması normaldir ve genelde bir saat içinde tamamen geçer. İşlem sonrasında yüzünüze geniş spektrumlu bir güneş koruyucu krem sürmeniz ve güneşe maruz kalmamanız gerekmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar