Lazerle Dövme Silme Hangi Mevsimde

Dövme sildirme işlemi için Revlite lazer düşünüyorum. Yaz tatilinde yaptırabilir miyim yoksa kış mevsimi daha mı uygun olur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dövme sildirmek için kullandığımız Revlite lazer tekniği her mevsim uygulanabilir. İşlem sonrasında dikkat edilmesi gereken tek şey geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanmaktır. Silme işleminin gerçekleştirileceği dövmenin boyutuna istinaden yapılacak işlem en fazla 30 dakika gibi bir süre alır. Uygulanan bölge 7-10 gün içerisinde normale dönmesiyle birlikte, parçalanmış boya maddesinin vücuttan tamamen atılması ve yeni doku oluşumu için 8 hafta beklemek gerekir. Bu süre içinde en önemlisi, silinen dövme güneş gören bir alanda ise güneşten korunması için alanın kapalı kalması ve güneş koruyucu krem ile muhafaza edilmesi gerekir.

2 sene önce sırtıma yaptırdığım ve sonradan pisman olduğum dövmeyi sildirmek istiyrum.lazerle dövme silme işlemi hangi mevsimlerde yapılırr?kaç seanstır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dövme silme işleminin yapıldığı bölge güneşten korunduğu sürece lazer tedavisi her mevsim uygulanabilmektedir. Dövme silme işleminde seans sayısı dövmenin yaşı, kullanılan boya ve miktarına göre değişmektedir. Dövmenin büyüklüğüne göre genellikle 4-8 seans sürmektedir.

Lazerle dövme silme bronz tenlere uygulanırmı?bide hangi mevsimde uygulanmalı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer işlemi, özellikle bronz tenlerde uygulanmamalıdır. Bir süre bronzlaşmayıp, derinin renginin açılması için beklemeniz daha uygun olur. Bronzlaşmadan dolayı derideki melanin pigmenti artmakla birlikte cilt koyu bir renk almaktadır. Bu nedenle de lazer ışınları koyulaşmış pigmentlere odaklanarak, ciltte lekelenme ve yanıklara sebep olabilmektedir. Bu yüzden dövme silme işleminden önce ve sonra dövmenin olduğu bölgeyi güneşten korumak gerekir. Uygulama yapılacak bölgeyi güneş koruyucu krem ile koruduğunuz ve kapalı tuttuğunuz sürece işlemi her mevsim yaptırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar