Lekelerde Peeling Mi Lazer Mi Daha Etkilidir?

Lekelerde peelingle mi yoksa lazerlemi daha etkili sonuçlar alınabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bu tamamen lekelerin tipine ve derinliğine bağlı olarak yapılması gereken bir değerlendirmedir. Her iki işlemle de lekelerden kurtulmak mümkün olabilmekte. Ancak Revlite lazer teknolojisinin bir adım önde olduğunu söylemek gerekir. Çünkü Revlite lazerde peeling de yapılabilmekte. Revlite ileri teknoloji bir peeling sistemi olarak da tasarlanabilir. Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi kombinasyonları kullanarak etki eden sistem cilt yüzeyini nazikçe soyarak lekelerin görünümünün hafiflemesini, cildin daha pürüzsüz, parlak bir görünüm almasını sağlayarak cilt kalitesini artırabilmekte.

Buket hocam daha önce sizden botoks yaptırmıştım çok da memnun kalmıştım artık botoksa ara verdm cilt lekelerim arttı çünkü bunların caresine bakmak istiyorum. Lekelerde peeling mi lazer mi daha etkilidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüzeysel cilt soyma olarak da bilinen kimyasal peeling yönteminde meyve asitleri kullanılarak cilt lekeleri tedavi edilebiliyor. Lazer sistemleri de cilt lekelerin tedavisinde kullanılabiliyor. Tedavide öncelikle cilt lekesinin türü değerlendirilerek, kimyasal peeling veya lazer uygulamasına karar verilmesi daha doğrudur.

Lekelerde peeling mi lazer mi daha etkilidir? Aslında peeling de daha önce yaptırmadım ama ilk olarak şansımı bundan yana kullanmalıymışım gibi geliyor. Fikirlerinizi öğrenebilir miyim? Sağolun.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Deri üstünde, farklı bölgelerde gelişen pigment bozuklukları cilt lekeleri olarak adlandırılıyor. Ortaya çıkışı, pigmentasyonun yaygınlığı, oluşma süresi ve derinliği farklı nedenlere bağlı olarak değişmekle birlikte, lekelerin tedavi yöntemleri de bu kriterlere göre değişiyor. Kimyasal peeling ve Hdyrafacial cilt tedavileri lekelerde iyi sonuçlar aldığımız yöntemlerdendir. Bu tedavilerin ardından genellikle lazer tedavilerine çok ihtiyaç duyulmuyor ancak cildinizin leke durumunu görmeden de kesin bir kanıya varmak doğru olmayacaktır. Muayene sonrasında doktorunuz size uygun olan en etkili yöntemi paylaşacaktır.

Hocam selamlar,elmacık kemiği, alnımda, burnumun üstü ile dudak üstünde lekeler var. Açık bazı bazı da koyu kahverengi lekeler bunlar. Lekelerde peeling mi lazer mi daha etkilidir dersiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eğer kızarıklık probleminiz varsa, cilt tonunu eşitleyeceği için lazer en iyi seçimdir. Lazer de peeling de cildi gençleştirir ve yeniler ama ikisi arasında hangisini seçeceğinize, fiyatına, cildinizin toleransına ve cilt dokunuza bakarak karar vermelisiniz. Lazer uygulandığında, cildiniz daha çok sıkılaşır, ancak peeling sonrası böyle bir etki göremezsiniz.

Merhabalar Buket hocam yüzümde bazı yerlerde eskiden kalma sivilce lekelri, bazı yerlerde kırımızılıklar, bazı yerlede kahverengilikler var. Kahverengilikler doğumumdan sonra oldu. Ama diğerleri önceden de vardı. Acaba lekelerde peeling mi lazer mi daha etkilidir sonuçlar verir ona göre ben muayeneye gideceğim

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Leke tedavisinde ilk ve en öncelikli konu lekelerin derinliğinin tespiti. Tedavi öncesi lekenin tipini ve derinliğini tespit etmek çok önemlidir. Lekenin oluşumu ne kadar yeniyse tedaviye o kadar iyi yanıt verir. Leke ne kadar eskiyse tedavi süresi de o ölçüde uzar. Bu anlamda eğer aynı yaşta ve tipte iki leke için kıyaslama yapacak olursak kimyasal peeling mi yoksa lazer tedavileri mi daha etkilidir sorusuna lazer tedavisi olarak cevap vermem gerekir. Çünkü lazer tedavileri son teknolojinin avantajlarını kullanır ve doğrudan lekeli dokuyu hedef alır, seans tekrarları ile başarı şansı daha da yükselir. Bunun yanı sıra lazer tedavisinden faydalanmak istemeyen hastalarda, kimyasal peelingi mezoterapi gibi başka tedavilerle destekleyerek uygulamak, etkisini daha da artırabilmek mümkündür.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar