Ciltteki Renk Farklılıkları İçin Icon Lazer?

Ciltteki renk düzensizlikleri için Icon Lazer yaptırmak çare olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gelişen teknoloji sayesinde, lazer cihazları da geniş bir yelpazede ve güvenli yöntemler sunar hale geldi. Icon lazer Cilt rengindeki düzensizliklerin giderilmesi dahil cilde elastikiyet katmak ve gençleştirmek, cilt yüzeyine yakın kılcal damarların görünümünü hafifletmek, ince çizgilerin görünümünün azaltılması gibi pek çok sorun için çözüm sunabilmektedir. Icon lazer tedavisinin cildinizde yarattığı olumlu değişim cildin kendini onarma sürecine de bağlı olarak ilk seanstan itibaren görülmeye başlar. Asıl değişiklik 3. seanstan sonra gözlemlenebilmektedir. Birkaç ay sonra büyük oranda iyileşme sağlanır. Cilt renk tonu düzensizlikleri için lazer tedavisi öncesinde yapılan melanin ölçümü ile daha güvenli ve olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Seansın ardından cildinizde 1-2 gün sürecek bir kızarıklık ve pullanma meydana gelebilir. Cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmayacağı için de iyileşme mümkün olan en kısa sürede gerçekleşebilecektir.

Ciltteki renk farklılıkları için icon lazer kullanılırmı bir faydasını görebilirmiyiz ve kaç seans uygulanmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltteki renk farklılıklarının tedavisinde Icon Lazer sisteminden faydalanılmaktadır. Icon lazer tedavilerinde seans sayısı, genellikle hastanın sahip olduğu cilt problemine bağlı olarak belirlenir. Hastaların çoğu daha ilk seans sonrası ciltlerinin daha parlak ve taze göründüklerini söyleseler de, esas sonuçları üçüncü seanstan sonra gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Olumlu etkilerin nihai halini alması ise birkaç ay sürecektir.

Hocam cildimdeki renk farklılıklarından şikayetçiyim. Bazı yerleri biraz koyu kırmızı bazı yerleri daha açık ve soluk. Bunları dengelemenin bir yolu varmı ciltteki renk farklılıkları için icon lazer işe yararmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer ile, vücudun kendini iyileştirme sistemi devreye girerek ciltte bir yeniden yapılanma süreci başlatılıyor. Bu sistemin özelliklerinden biri de, işlem öncesinde cilt altındaki melanin ölçümünün yapılmasını sağlayan bir teknolojiye sahip olmasıdır. Böylece leke tedavileri çok daha güvenli bir şekilde uygulanır. Böylece ciltteki renk farklılıkları da onarılır.

Cildimde yazdan kalma güneş lekelerinin artırdığı hafif sivilce lekeleri var. Bu da cildime fondöten sürsem de renk tonufarklılığını kapatmıyor. Ciltteki renk farklılıkları için icon lazer i önerdi bir arkadasım. Sizin de görüşlerinizi almak isterim.Teşekkürler. bilgiler için..

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer sisteminde, cihaz cildin hem alt hem de üst tabakasına kontrollü fotoenerji iletir. Soyucu olmayan özelliği sayesinde cilt yüzeyinde hiçbir travma yaratmadan cildin alt katmanlarına enerji göndererek kontrollü bir mikro hasar yaratır. Cilt yüzeyinde leke, cilt tonu düzensizlikleri tedavi edilirken, cildin alt tabakasında da kolajen üretimi tetiklenerek cilt gençleştirme ve yenileme sağlanır. Aynı zamanda cildin kendini onarma mekanizması tetikleniyor ve cilt daha pürüzsüz ve aydınlık görünebiliyor.

cildimin bazı bölgelerinde diğerlerinden farlı gösteren renk farklılıkları var. Bazı bölgeler daha kırmzı bazen kahverengiye çalıyor. Ciltteki renk farklılıkları için icon lazer denemelimiyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer ciltteki renk düzensizlikleri, cilt gençleştirme, kırışıklık tedavisi, cerrahi, yanık ve akne izleri, çatlak tedavisi, leke ve damar tedavisine kadar geniş bir kullanım alanı sunar. Sadece Icon lazer değil aynı zamanda Revlite lazer de cilt tonu eşitlemede etkilidir. Revlite lazer sisteminin avantajı yüzeysel peeling yapılabilmeye olanak sağlamasıdır. Böylece yeni oluşmuş lekelerde sistemin sadece peeling etkisinden faydalanarak bile daha berrak ve renk tonu eşitlenmiş bir cilt yaratmak mümkün oluyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar