Cilt, kaslar ve bağ dokusuna etki etmek için senkronize radyo frekansı ve yüksek yoğunluklu elektromanyetik stimülasyon (HİFES) teknolojilerini kullanan ilk ve tek sistem olan Emface, çizgilerde azalma, yüzde lift etkisi yaratmada optimum sonuçlar sağlar.

EmFace Nedir?

EmFace her bir  20 dakikalık  seansta yüzdeki cilt ve kas dokusuna aynı anda  etki eden bir teknolojidir.  Anti-aging endüstrisinde radyo frekansı ve HIFES™️ enerjisini senkronize olarak kullanan ilk ve tek teknolojidir.

Emface Nasıl Çalışır?

Vücudunuz için Emsculpt’a aşina iseniz, Emface de benzer şekilde çalışır. Emface, hassas yüz kaslarını kasmak ve güçlendirmek için HIFES yani Yüksek Yoğunluklu Yüz Elektrik Stimülasyonu kullanır ve ciltte kaldırma (lifting) etkisine neden olur.

Emface, radyo frekansı ile elektromanyetik stimülasyonu birleştirir. Bu enerjilerin kombinasyonu, kasların hacmini arttırır ve ayrıca ciltteki kırışıklıkları azaltır. 

Klinik çalışmalara göre EmFace tedavisi sonucunda ;

  • Çizgi ve kırışıklıklarda %37 azalma,
  • Yüz kasları kalitesinde ve yoğunluğunda %30 artış,
  • Yüzdeki lifting ve toparlanmada %23 artış sağlanır.

EmFace güvenli bir tedavi mi? 

 EmFace yedi yıl süren klinik araştırmalar sonucunda FDA onayını almış  güvenli bir tedavidir. FDA onayına sahip olması güvenli bir sistem olduğunu kanıtlar.

EmFace tedavisinden herkes faydalanabilir mi? 

Herkes Emface için iyi bir adaydır diyebiliriz. Enjektabllardan rahatsız olan veya iğne korkusu olan biriyseniz, bu etkili tedavi sizin için alternatiftir. Düzenli olarak enjektabl alan biriyseniz, dolgu botox işlemlerinize bu teknoloji engel değildir; bu tedaviyi birlikte kullanabilirsiniz.

EmFace hangi bölgeler için uygundur? 

EmFace tedavisi yüz bölgesi için tasarlanmış bir teknolojidir. Alın ve yanak bölgelerinde yapılan uygulamanın ana hedef alanı kaş, yanaklar ve ağız köşelerinde lifting sağlamak ve kırışıklıkları azaltmaktadır.

EmFace etkili bir işlem midir?  

Emface etkili bir tedavi olduğunu dokuz farklı klinik çalışması ve FDA onayı ile kanıtlamış bir teknolojidir.

EmFace tedavisi nasıl uygulanır? 

EmFace konforlu ve kısa süreli bir işlemdir. İşlem öncesinde cilt temizlenir. Bunun dışında öncesinde başka bir hazırlık yoktur. Aplikatörler uygulama bölgelerine yerleştirilir. Her seansın işlem süresi 20 dakikadır. Seanslar acısız ve oldukça konforludur; işlemden hemen sonra günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

Tedavi süreci nasıldır?  

Tedavi protokolü ortalama haftada 1 ya da 2 kez planlanan 4 seanstan oluşur. Her seans  20 dakika sürer.  

EmFace tedavisinin nihai sonucu ne zaman görülür?

İlk seansın ardından yüzünüzde farkı hemen görebileceksiniz. Yüzünüz daha gergin ve cildiniz daha parlak görünecek, kaşlarınızda lifting olacaktır ama optimum sonuçlar için son seanstan sonra 90 günlük bir süre geçmesi gerekiyor. 

İşlemden sonra iyileşme süreci var mıdır? 

EmFace invaziv bir işlem değildir. Bu tedavi sonrasında iyileşme sürecine gerek olmaz, gündelik yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

EmFace tedavisinden sonra dikkat etmem gereken bir şey var mı? 

EmFace tedavisi sonrasında bir kısıtınız bulunmamaktadır. İşlem sonrasında gündelik yaşamınıza devam edebilirsiniz. Yaşam kaliteniz, bol su tüketmeniz ve beslenme gibi unsurlar tedavi sonuçlarında olumlu etkiler sağlamaktadır.

EmFace’in yüz germe ameliyatından, iğneli uygulamardan ve diğer teknolojilerden farkı nedir? 

Öncelikle, en başta da belirttiğimiz gibi Emface; senkronize radyo frekansı ve yüksek yoğunluklu elektromanyetik stimülasyon (HİFES) teknolojilerini kullanan benzeri olmayan ilk ve tek teknolojidir. İğne/enjeksiyon olmadığı için hem acısızdır hem de iğne fobisi olanlar için ideal bir tedavidir. Ameliyat sonrası kişilerin gündelik yaşamını olumsuz etkileyecek iyileşme süreci vardır Emface tedavisi ise bu anlamda oldukça konforludur.

Yüzünde kırışıklık, çizgi olmayan genç hastalar da EmFace tedavisinden fayda sağlar mı? 

Herkes EmFace tedavisinden fayda sağlar. EmFace sadece kırışıklıklar, çizgiler üzerinde etkili değildir. Cilt kalitesini arttırarak uzun vadede daha genç ve kaliteli yaş almak isteyen, cildine yatırım yapmak isteyen herkes bu teknolojiden faydalanabilir.

Yüzünde dolgu olan kişiler de  EmFace yaptırabilir mi?

Yüzünüzde dolgu olması EmFace tedavisinden faydalanmanız için herhangi bir engel teşkil etmez.