Forever Young BBL Lazer: Etkisi Hemen, Sonuçlar Uzun Ömürlü

Kadınların ve erkeklerin yaşlanma konusunda kaygıları olduğu sürece, cildi daha genç gösterecek tedaviler geliştirilmeye devam edecektir. Popüler inanışın aksine, kremler ve losyonlar cildin alt yüzeylerine kadar nüfuz edemez. Bu durum, yaşlanma karşıtı olarak kullanılan kremlerin, yaşlanma sürecinin büyük oranda gerçekleştiği daha derin cilt katmanlarına ulaşamayacağı anlamına gelir.

BBL Lazer, vücudunuzun yaşlanmayla mücadele etmesinde kendi doğal yeteneğini artırmak için cildin derinliklerine ışık enerjisi gönderen devrim niteliğinde bir tedavidir.

Forever Young (Sonsuza Kadar Genç) sloganıyla bilinen BBL Lazerin, yaşlanan cildin görünümünde zamanı durdurma etkisi, uzun süreli bir klinik çalışmayla kanıtlanmıştır. Deneye katılan hastalara on yıl boyunca düzenli olarak BBL lazer tedavileri uygulanmıştır. Testin sonunda, doktorlar hastaların gerçek yaşlarından 11 yaş daha genç göründüklerine karar vermişlerdir. Başka bir deyişle hastalar, çalışmanın başladığı zamana kıyasla daha genç görünmüşlerdir.

BBL Lazer Uygulama Alanları

BBL Lazer ile vücudun her bölgesi tedavi edilebilir. En yaygın kullanım alanları, güneş ışığının zararlı etkilerine en çok maruz kalan bölgelerdir. Yüz, boyun, el sırtı tedavisinde, vücutta da göğüs, omuzlar, karın, üst kollar gibi yaşlanma belirtilerinin görüldüğü her bölgede BBL lazerden faydalanabilmektedir.

Kaç Seans Uygulanmalıdır?

İhtiyaç duyulan seans sayısı hastadan hastaya değişmektedir ve doktorunuz arzu ettiğiniz iyileşme düzeyine göre bir tedavi planı belirleyerek, tedavinizi size uygun şekilde kişiselleştirecektir.

Doktorunuz tedavi sonuçlarının daha etkili olması için diğer estetik prosedürlerle kombine uygulamalar gerçekleştirebilir. Yılda en az 1 kere gerçekleşecek düzenli tedaviler, hastaların tedaviye ilk başladıkları yaştan on yıl daha genç görünmesini sağlayabilmektedir.

Hangi Yaşta BBL Tedavisine Başlamalıyım?

Forever Young BBL Lazer sadece bir güzellik bakımı değildir. Bu önleyici bir rejim, muhtemelen herkesin kendi cildine yapabileceği en iyi yatırımdır. Hemen hemen her cilt tipinden erkek ve kadınları güneşe ve zamanla artan çevresel hasarlara karşı koruyabilir. Aslında, yaşlanmanın etkilerine karşı alınacak aksiyon için en iyi zaman ortaya çıkmadan öncesidir.

İşlem Nasıl Gerçekleşiyor?

İşlem sırasında gözleriniz güvenlik sebebiyle gözlüklerle korunacaktır. Tipik olarak, anestezik bir kreme ihtiyaç duyulmaz, ancak doktorunuz daha hassas alanlarda krem kullanmayı tercih edebilir. Işık hedeflenen bölgeler tarafından emildiği için uygulama bölgesinde sıcak bir his hissedebilirsiniz. İşleminiz, tedavi edilecek alanın büyüklüğüne bağlı olarak birkaç dakika ila yarım saat kadar sürebilir.

İyileşme Süresi

Bu tedavi, neredeyse iyileşme süresi gerektirmeyen, invaziv olmayan, nazik ve konforlu bir işlemdir. Tedavinin ardından makyaj yapabilir, ertesi gün işe dönebilir ve etkinliklerinizin çoğunu kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz.

Tedavinin Ardından

Tedaviden sonra hafif kızarıklık yaşayabilirsiniz, ancak bu birkaç saat içinde kaybolacaktır. Bazı durumlarda, tedavi edilen bölgenin koyulaşarak, daha sonraki aşamada soluklaşıp pul pul dökülebilmektedir. Ancak bu aşamadan sonra tedavi edilen cilt dokusu daha pürüzsüz hale gelecek, gözenekler daha az farkedilecek, güneş lekeleri ve düzensiz pigmentasyon hafiflemeye başlayacaktır.

Doktorunuz, cilt bakım ürünlerinin tedaviden sonra nasıl kullanılacağı hakkında talimatlar verecektir. Ultraviyole ışınlarına karşı oldukça hassas olunacağı için, iyileşene kadar doğrudan güneş ışığından kaçınmalısınız.