Ameliyatsız Yüz Germe

Günümüzde ameliyattan çekinenler için alternatif yöntemler var. Botoks, dolgu, çeşitli vitamin uygulamaları, doku sıkılaştıran bazı enjeksiyonlar sıkça başvurulan seçenekler arasında. Bunun yanında enerji teknolojileri; lazer, radyofrekans ve ultrasonik uygulamalarla yüzde gençleştirme, cilt kalitesinde artış, cilt üzerindeki düzensizliklerin azaltılması, renk düzeninin sağlanması mümkün.

Sıvılarla yüz germe; Yaşlanma etkisiyle hacmini kaybetmiş olan bölgelerin, kırışıklıkların ve ince çizgilerin doldurulmasıyla cildin gerilmesini sağlayan yöntemlerdir.

Botoks; Yüzdeki kırışıklıklar, daha çok alın, göz çevresi ve kaş arası kırışıklıklarının tedavisinde kullanılıyor. Botoks, enjekte edilen bölgede geçici süre kasların işlevini kısıtlıyor. Kullanım süresi ise 5-6 ay, arzu edilirse tekrarlanabiliyor.

Dolgu Yüzdeki kırışıklıkların ve çökmelerin giderilmesi, yüz kontürlerinin iyileştirilmesinde kullanılıyor. Büyük çoğunluğu laboratuvar ortamında elde edilen dolgunun ciltte kişiden kişiye değişen belli kalış süreleri vardır. İstenirse uygulama 8 ay-1 yıl sonra tekrarlanabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta seçilen dolgu malzemesinin  kaliteli  ve güvenilir olması, iyi bir teknikle uygulanmasıdır.

Ameliyat olmadan yüz germe yöntemleri; ultrasound teknolojisi ve radyofrekansla cilt altından cildin en üst tabakasına kadar olan tüm tabakalarda gençleşme, yenilenme, sıkılaşma meydana gelebiliyor.

Ultherapy; odaklanmış ultrason dalgalarını kullanan ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Tedavi esnasında cildin altını görüntüleme özelliğine sahiptir. Bu özellik uygulamanın doğru derinlikte yapılmasını sağlar. Ulthera; yüz, boyun  ve dekoltede kullanılan cerrahi olmayan, ultrasound etkisi ile ciltte sarkmaları toparlayan, lifting etkili bir tedavi yöntemidir. Ulthera için uygun aday, yüz ve boyun bölgesinde sarkma ve gevşeme olduğunu düşünen herkes diyebiliriz. Klinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığı ispatlanmış ultrasound, tıpta 50 yıldan uzun süredir bir çok alanda kullanılıyor. FDA onaylı bir cihaz olan Ulthera ile 30-60 dakika süren tek bir tedavi yapılıyor. Cilt ve bağ dokusu bu tedavi sonrası yenilenme ve yapılanma sürecine giriyor. Bu süreç 3-6 ay sürüyor. Cilt altındaki bağ dokusunu güçlendiren tedavi sonrasında cilt çok daha sıkı, gergin bir görünüme kavuşuyor. Özellikle düşük göz kapağına sahipseniz, Ultheranın göz çevresindeki lifting ve toparlanma etkisinden faydalanabilirsiniz.

VShape;  yüz şekillendirme ve boyun, çene bölgesini cerrahiye gerek duyulmadan toparlamak için özel olarak geliştirilmiş bir sistemdir. VShape, sarkma veya fazla kilo nedeniyle "U" şeklini almış yüzleri, gıdı bölgesindeki birikimleri yeniden şekillendirip yüze tekrar "V" şeklini vermeyi amaçlar. Bunun için ultrason ve radyofrekans sistemlerini beraber kullanır. Ultrasound ve radyofrekans sistemi ile cildin içindeki kollajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyi belirgin şekilde gerginleştirilir ve bağ dokusundaki sarkmalar toparlanır. Etkili bir tedavi programı için 10 gün arayla 4-6 seans uygulama yapılır. Hastalar ilk seansdan itibaren tedavinin sonuçlarını gözlemlemeye başlar. VShape'in en büyük avantajı kesici delici bir yöntem olmaması ve seans sonrasında kişinin günlük aktivitelerine kaldığı yerden devam edebilmesidir. Yüzün her bölgesinde kullanılan VShape teknolojisi sadece yüze "V" formunu sağlamakta değil, boyundaki sarkmalar ve kırışıklıklar için de uygun bir yöntemdir.

ClearLift;  Pixel Q-Switch lazer olarak bilinen Clearlift, lazerle cilt gençleştirmede neredeyse acısız ve non ablatif bir yaklaşımdır. Clearlift gençlere özgü bir zindelik için cilt dokusunu ve rengini iyileştiren, kırışıklıkları azaltan, kahverengi yaş lekelerini azaltan bir kollajen yenileme tedavisidir. Boyun çizgilerini, büyük gözenekleri, sarkmış cildi ve ince çizgileri hedef alan Clearlift; geleneksel bölgesel veya pixelli lazer cilt yenileme tedavilerinden farklıdır çünkü dermisin daha da derinlerine iner. Bu da yenilenmenin alt tabakalarda gerçekleşmesi demektir.

VShape ile Ameliyatsız Yüz Şekillendirme

Otuzlu yaşlardan itibaren cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar. Cilt eskisine oranla daha kurudur. Göz çevresinde çizgiler belirmeye başlar. Takip eden yıllarda farkedersiniz ki cildiniz sıkılığını da kaybetmeye başlamıştır
Devamını Oku

ClearLift Lazer Sistemi

ClearLift lazer yüz germede, deri tedavisi ve yapılandırılmasında alışıla gelmiş işlemlere alternatif bir tedavidir. Ciltteki oluşan kırışıklıkları ve çizgileri; özellikle de göz çevresi, ağız ve dudak çevresi, boyun-dekolte gibi yerlerde verimli sonuçlar alını
Devamını Oku

Ultherapy ile Ameliyatsız Yüz Germe

Güzel ve bakımlı görünmek özgüveni artıran fiziksel bir özelliktir. Yüz estetiği, sadece yaşlanmaya bağlı değişikliklerin onarılması değil güzel ve alımlı bir yüz görünümünün sağlanmasıdır.
Devamını Oku

Ultherapy ile 45 Dakikada Ameliyatsız Yüz Germe

Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe işlemini yapabilen bir yöntemdir.
Devamını Oku

Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları

Mezolift, cilt germe anlamına gelir. Cildin elastikiyeti, zamanla kaybettiği nemle beraber azalır. Hem ışıltısını hem de sağlıklı rengini kaybeder. Mezolifting ile cilde, vitamin, amino asit, hyalüronik asit gibi cildin yapı taşı olan maddeler küçük enjeksiyonlar şeklinde verilir. Cildin yaşlanma etkilerini gidermek ve cildin yenilenmesini sağlamak amacıyla yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulanır.
Devamını Oku

Ameliyatsız Yüz Germe İçin Dolgu Enjeksiyonları

Dolgu enjeksiyonu ile yüzün çeşitli bölgelerinde hafif çizgilerden, derin kırışıklıklara kadar sonuç almak ve lifting yapmak mümkündür. Genellikle hyalüronik asit içeren bu maddelerle yüzdeki kırışıklıklar ve çökmelerin içleri doldurularak tedavi edilebilir ve yüze germe efekti verilebilir.
Devamını Oku